SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bacak damarlarının tıkanması: halk ilaçları ve ilaç tedavisi

Bugüne kadar alt ekstremite tıkanıklık oldukça yaygın bir hastalıktır. O da tromboz veya tromboflebit denir. bacak damarlarındaki kan pıhtısı oluşumu ile karakterizedir. Daha önce hastalığı sadece yaşlılarda bulundu, ancak şimdi tıkanıklık birçok gencin muzdarip ise. Hastalığın en zor tür karotis arter tıkanması olabilir.

tıkanıklığı nedenleri

Tromboflebit - Bağımsız bir hastalık, fakat vücudun bozukluklarının bir sonucu değildir. Onun nedenleri çeşitli olabilir:

  1. Doğuştan gelen bir yatkınlık.
  2. Yüksek kan pıhtılaşması. Bu patoloji bozulmuş metabolik, kanser ya da karaciğer hastalığının sonucu olarak oluşturulur.
  3. damarlarda kanın Durgunluk. Bu varisli damarlar ve görev dururken kan damarını sıkarken için gerçekleşir.
  4. Bozulmuş venöz duvar. Bu travma, ameliyat durumlarında veya tedavinin bir enjeksiyonu sonrası ortaya çıkabilir.
  5. Bozulmuş kan akışı. Bu, uzun bir masada oturan veya ayakta pozisyonda olmak kaynaklanmaktadır.

bacak damarlarının tıkanması: belirtileri

İlk aşamada, herhangi bir belirti fark etmez. Hastalık ilerlemeye başlar Ama bir kez, bir belirgin işaretler göreceksiniz. Birçok durumda bu en yaygın rahatsızlık olabilir. Ve zaten daha şiddetli patoloji diğer belirtiler ile karakterizedir.

bacaklar, bu makalede keşfedebilirsiniz semptomlarında damarların tıkanması gibi özelliklere sahiptir:

- alt kolları, özellikle akşamları şişmeye başlarlar;

- deri değiştirmek renk;

- yüksek bir sıcaklıkta etkili alana;

- Geceleri kasılmalar vardır;

- sabit hissi ağır bacak ;

- hareket duyarlılık ve ağrı;

- şişmiş bacak damarları.

Şişme bir kan pıhtısı olan ayak herhangi alanda oluşturulabilmektedir. ucu parlak parlaklık ile mavi tonu görünür.

tanılama

Bir uzman görmek hastaneye gitmek için bir neden - bacak damarlarının tıkanması, tedavi tanısı ile başlamalıdır. Çoğu zaman, hasta diğer hastalıklardan oklüzyonu ayırt sağlayan geçit dubleks ultrasonik tarama, reçete edilir. Bu prosedür ile, kan pıhtısı tam yerini bulabilir ve ihmal hastalığının derecesini belirlemek için.

terapi

Terapötik önlemlerin ne tür bacak damarlarının tıkanması gibi bu hastalıkta kullanılmaktadır? Hastalığın tedavisi sadece bir uzmana atayabilirsiniz. Hastalığın ilk aşamasında itibaren mükemmel muhafazakar yöntemler baş. Ama yardım etmezsem, ameliyattan başvurmak gereklidir.

eczanelerde satılan ilaçlar, ekstremitelerde ağrının azaltılması için, aynı zamanda inflamasyonu azaltmak ve daha komplikasyonları önlemek için tasarlanmıştır.

bacakların (tedavi ilaçlar doğrudan doktor belirler) damarların tıkanma farklı amaçlar için kullanılan ilaçların bazı grupların kullanımını içerir. Doğrudan antikoagülan ( "Heparin", "Nadroparin", "Fragmin", "" Klivarin ") önleyici etkisi var ve yeni pıhtı oluşumu riskini azaltır. Dolaylı antikoagülan (" Warfarin "" Fenilin "" neodikumarina ") kanamaya neden olabilir. Bu nedenle, her durumda onlar hekim onayı olmadan alınmamalıdır. Ama çözmüş için mevcut pıhtıları, uzmanlar belirli trombolitik geliştirdik ( "Streptaza", "celiase", "Avelizin", "alteplasz"). Onlar çok etkilidir, ancak birçok yan etkileri vardır.

cerrahi gerçekleştirilir tedavi edilecek damarların tıkanması, hastalığın daha karmaşık bir patoloji olarak kabul edilir. olasılığını önlemek için kapalı trombüs, kava-filtreleri kullanarak küçük bir operasyon yapmak. Daha karmaşık durumlarda, genel anestezi altında, bir büyük cerrahi ve pıhtı alınır.

ilk yardım

kimin tedavi olumlu etkiyi vermedi kritik bir aşamada tezahür edilebilir damarların tıkanması. Bu durumda, hemen evde uzman çağırın. yatay konumda hasta kişiyi koyun. Bu durumda, tepenin eteklerinde olalım. Birkaç yastık kullanın veya bir yastık koyabilirsiniz. doktoru gelene kadar, kendini gerçekleştirmek için çalışmayın. Eğer merhem, krem veya masaj ovmak, bir kan pıhtısı ayrımı tetikleyebilir.

Doktor geldiğinde, sizi rahatsız ve daha önce hastanede tedavi altına ister gerçekleri anlat. Sadece doğru ve ayrıntılı resim ile doğru tedaviye atanabilir.

Oldukça hoş olmayan hastalık - bacaklar damarlar blokajı (ev tedavisi yalnızca tromboflebit yüzeysel tip olması durumunda bir doktor tarafından reçete edilebilir). Doktor iltihabı, ağrıyı azaltmak ve hastalığın ilerleyişi önlemek için nasıl söyleyecektir. Belki bir bandaj, bandaj ve çoraplar uzağa sürükleyerek gerekir. özel egzersizler atanabilir.

halk ilaçları

bacak damarlarının (halk ilaçları tedavisi uygun diyet ile başlar) blokajı büyük ölçüde bir insanın ne yiyor bağlıdır. Başlamak için, un ürünlerinin alımını kesti. sebze, meyve ve meyve suları ile değiştirin. Ayrıca hastalığa karşı mücadelede eski zaman içinde test edilmiş tarifleri yaklaşacaktır. bitki çayları dikkat edin. Bitkisel karışımları bir eczanede satın alınabilir ya da kendiniz yapmak olabilir.

Reçete 1 №

huş, kırmızı yonca ve yonca otu yaprakları karıştırın. Bir çay kaşığı her bileşenini atın. Soğuk bir bardak su dökün ve yarım saat su banyosunda koydu. Daha sonra, biraz et suyu soğumasını bekleyin. Yemeklerden önce, günde üçüncü fincan yarım saat üç defa içilir.

Tarif 2 №

At kestanesi ve kuş üzümü yaprakları karıştırın. Meyve Blackthorn ekleyin. Tüm bileşenler eşit oranlarda almak ve önceki tarifi adımları tekrarlayın.

meyveler kızılcık yeme başlayın. Böylece kan dışarı ince mümkün olacak. daha iyi tat yapmak için, bal ile meyve karıştırıp günde birkaç kez küçük bir avuç yiyin. Yemişi yaban mersini, kiraz veya Saskatoon yerini alabilir. Hepsi damar tonusu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Kandaki kolesterol seviyesini azaltmak için, çok soğan ve sarımsak olabildiğince yemek.

diyet ne dahil etmek

Doktor bacak damarlarının sadece bir tıkanıklık olduğunu teyit edelim. Evde Tedavi doğru gıdalar ile başlamalıdır. Diyet aşağıdaki gıdalar ekleyin: kiraz, soğan, sarımsak, kızılcık, tohum, zeytin yağı, domates, yulaf ezmesi, narenciye ve kavun. Bu gıdalar lezzetli, aynı zamanda kan ve kan damarları üzerinde olumlu etki değil sadece.

"Troxevasin"

"Troxevasin" (kullanım talimatları, fiyat - bu hastalarda ilgilendiren başlıca konular şunlardır) - Anti-ödemli ve anti-inflamatuar etkileri vardır bir ilaç. tonda kan damarlarını tutmak mümkün. venöz rahatsızlıklar için kullanılan maddeler. Nedeniyle kılcal eşsiz bileşenlerine o kadar kırılgan yapar.

ilaç, bir jel ya da kapsüller biçiminde kullanılabilir. Jel günde iki kez ayak ağrılı bölgelerine uygulanır - sabah ve akşam. Tipik olarak, fon zamanın çok uzun bir süre için belirlenmiş. Sadece iki hap içerken Tabletler, günde bir kez alınmalıdır. Devlet günde bir kapsül yeterli olacaktır korumak. Tüm bu bilgiler ilaç "Troxevasin" kılavuzuna içeriyor. fiyatı uygun (jel. - yaklaşık 200 ruble, kapsüller (50 adet) -. 350 sürtme.) 'dir. aracı Herhangi bir eczaneden satın alınabilir.

shin ile ilgili sorunlar

sağlıksız beslenme, kilo ve yaşam maliyeti: - Aşağı uzuvlar hepsi katlanmak zorunda çünkü, yükün çoğunu izah vücudun bir parçasıdır.

alt bacağın Tromboz çok sık fiziksel hareketsizlik sonucudur. İlk semptomlarda bir doktora başvurun veya formu çalışan tüm ana kan damarlarının engelleme neden olabilir ve alt ekstremitelerde dolaşımını bozabilir.

Kan pıhtısı - tamamen kaplar boyunca kan akışını engelleyebilir bir yoğun kan pıhtılaşması. koagülasyon ve antisvertyvaniya fonksiyonunu rahatsız, o zaman hemen damarlar ile ilgili sorunlar vardır.

Tromboz aynı pozisyonda uzun varlık neden olabilir. Çoğu zaman bu olay yaşlı veya aşırı kilolu için tipiktir. mantıksız kontraseptif kullanan kadınların da aynı sorunla karşı karşıya. Yani hormonal ajanlar bir doktora danışmak gerekir çekmeden önce emin olun.

yerine ayrılmış trombüs, başlangıç sinyali felaket en yaygın ödem oluşmuş. Şiddetli hastalık tüm shin alevlendirebilir. Hastalar ayrıca alt bacaklarda ağrı ve ısıyı rahatsız edecektir.

bacak amputasyonu - damarlarındaki kan durgunluk durumlarda tek tedavi yöntemidir kangren vardır. Eğer damarlar çıkıntı veya şişlik gördüğünüzde, hemen phlebologist gidin.

venöz konjesyon Önleme

sağlıklı ve güzel ayaklarına hakim amacıyla, bazı uzman tavsiyesi almak:

- oturmak ya da bir pozisyonda durmayın. Mümkün olduğunda,, dolaşmak atlamak ve dans. herhangi bir hareket yapın. Bu amacıyla uzuvlarını germek ve kan akışını hızlandırmak için bulunmaktadır.

- Özellikle sıcak havalarda, su bol. Sıvı vücut ihtiyacı aksi takdirde kan pıhtıları önleyebilir.

- yatalak hastalar tromboz önlemek için özel egzersizler gerekir.

- Diyet çeşitlidir yapmak, iyi yiyin.

- Kilonuzu izleyin. Eğer ekstra kilo birkaç bulmak bile, onlardan kurtulmak. Yani alt bacaklarda üzerindeki yükü azaltmak ve venöz tıkanıklık yakalanma olasılığını azaltır.

- Aktif bir yaşam tarzı tutun. Boş zamanlarında, televizyon izlerken koltukta oturmayın. spor gitmek ya da sadece yatmadan önce yürüyün. Bu prosedür, bir bütün olarak organizmanın için yararlıdır.

- Havuzda kaydolma ve bir hafta içinde birkaç kez yüzmek. Yani kasları ve damarları güçlendirir ve bacaklarında ağrı ve rahatsızlık unutun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.