SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Önkol kırığı: rehabilitasyon ve tedavi

Ön kol - radyal, kemiği de dahil olmak üzere kol parçası. Aslında, omzunun bir devamıdır. Bağlantı eklem - dirsek. ön kol fırça bilek bağlanır. ICD önkol kırığı kodu S52 şifreli. Bu yaralanma - Ciddi hasar doktora acil itiraz gerektiren. yardımın önemli aşamalardan biri - kırık kol ile immobilizasyon. Bu hastanın durumunu kötüleşmesi olmadan doğru, hızlı bir şekilde yapılmalıdır.

Kırılma: Nedenler

Kırılma olan olan kemikler, nedenleri yaralı provoke edilir:

 • Başarısız damla;
 • direkt darbeler;
 • el-burma.

önkol kırığı riski yukarıdaki hasta ile karakterizedir eğer:

 • ortalamadan daha yaşlı;
 • düşük kas kütlesi;
 • kemik hastalıkları;
 • spor aktivitesi.

şiddet yaşıyor ya da yeterince beslenme almıyor edenler de önkol kırığı yüksek olasılık.

şüpheli olarak mı?

Ne zaman önkol hastaların açık / kapalı kırık şikayet:

 • ağrı;
 • şişme;
 • etkilenen alan deformasyonu.

Hastanın eli normal aralıkta hareket edemez.

Eğer varsa bu semptomlar hemen doktora görünmeli. İlk muayenede uzman hem semptomlara ve önkol kırığı provoke önceki olaylarla ilgili bilgi toplama, hasta anket tutar. Ayrıca, doktor doğru tanı koyabilmesi için hasarlı bölgeyi inceler.

Biz kırığı tespit

öncelikle bir x-ray yapıyor, iç / dış mekan kırık önkol teşhis etmek. İnsan vücudunun iç yapısı hakkında bilgi, kemik durumun bir göstergesidir sağlar. Doktor sorun alanı belli değil.

bilgisayarlı tomografi - Veri elde etmeye yönelik başka etkin ve hassas bir yöntemdir. Bir bilgisayar ve iç yaralanmalar ve kemik yapısı, kas dokusunun doğru bir resmini elde etmek için olanak sağlayan güçlü bir X-ışını kullanan test edilmesinde. Görüntüleme tendonlar, kıkırdak devletin bir resim sağlar. önkol kompleksinin kırığı, o zaman görüntüleme kemiklerin restorasyonu sorumlu doktorun vazgeçilmez bir araç haline gelmektedir.

sorun olabilir ile Deal

kırık bir önkol tedavi edebilir Modern tıp, ancak, başarı zor olduğu gibi, vücut içinde bulunduğu neler yaralanma bağlıdır. Tipik olarak, doktorlar amaçlayan faaliyetleri yürütmek:

 • geri genellikle anestezi, ameliyattan eşlik orijinal durumuna, içinde kemikler;
 • Kemikler birbirine büyümez kadar etkilenen alanın korunması, sabit.

etkili yöntemler

ön kol ateli etkiliydi kırılmaya için, aşağıdaki yöntemlerden biriyle uygulanır:

 • ameliyat öncesinde, hem de invazif prosedür gerekli olmadığı durumlarda uygulanan döküm;
 • bir metal plaka (çalışma sırasında ayarlanır);
 • vida (invaziv ayarlanır).

ağrıyı azaltmak için, anestezik madde enjeksiyonu yapmak. Ameliyattan sonra hastanın düzenli tomografi veya iyileşme sürecini izlemek üzere röntgen kontrol etti. Kemiklerin beklenmedik bir yer değiştirme durumunda derhal teşhis ve uygun harekete geçebilir.

Sırada ne var?

önkol ilkyardım kırığı sağlandı, işlem uygulandı ve hasta değişikliğine gitti, özel egzersiz yapmak gereklidir. Onların temel görevi - kasları güçlendirmek ve bedene taşıma fırsatını geri yükleyin. hasta ve doktorların temel görevi -, parmaklarını omuz işletmek yeteneğini dönmek için. Tipik fizyoterapi reçete ve egzersiz ve ağır yükleri yasaklar.

Genellikle, ön kol kemiklerinin kırığı bazen yaklaşık 10 hafta iyileşmek - hızlı. Bir kamu veya yer değiştirme ile önkol kırığı, tedavi ve daha rehabilitasyon sonra süresi olsaydı. Bazı karmaşık durumlarda, tam bir iyileşme elde etmek mümkün değildir. Ancak, her durumda, olayların başarısı büyük ölçüde hasta doktorların talimatlarını takip ne kadar iyi belirlenir. komplikasyonların böyle yüksek olasılık ihlali durumunda.

Nasıl önlemek için?

Tabii ki, kırık bir kolla yardımcı olmak için yeteneği - yararlı ve önemli bir beceridir, ancak daha kullanışlı böyle bir durumu önlemek için bilmek. önleyici tedbirler olarak tavsiye:

 • yaralanmalara neden olabilir tehlikeli durumlardan kaçınmak;
 • D vitamini, diyet kalsiyum içeriğini kontrol etmek;
 • düzenli egzersiz kemiği güçlendirir yapmak;
 • kasları eğitmek;
 • iş yerinde, sporda güvenlik kurallarına uymak.

Konservatif ve invazif

Ön kol kırık, cerrahi ya da koruyucu bir şekilde tedavi edilebilen ya da edilebilir. Orada hiçbir önyargı veya Hastanın durumu böyle ise ameliyat hayatı için büyük riskler taşıdığı takdirde İkinci seçenek mümkündür. Konservatif yöntem yanlış bir füzyon neden olabilir bir döküm uzun bir kalma olabilir. Birçok hastada, bu yüzden kırık eskisinden daha kötü etkilenen uzuv fonksiyonunun kırığı tedavi kim. Ayrıca, hassas konumlandırılmasını elde edilmesi zor olan kararsız kırıklar vardır.

En iyi bizim zaman tedavi seçeneği bilinen pek çok kişi tarafından Operasyonu travmatoloji. ulna, radyal kemik üzerinde çalıştırmak için minimal invaziv yöntem vardır. durumunda doktor fizyolojik olarak doğru olan ve daha sonra özel cihazların konumunu sabitlemek, kemik parçaları yeniden konumlandırmak tutar. Küçük istilası sadece küçük delikler yapmak manipülasyon için şu şekilde gerçekleştirilir; ve tüm hareketler röntgende aracılığıyla kontrol edilir. Yumuşak doku hastaneden taburcu edilmeden önce kurtarma, zaman görece kısa süre alır, sağlam kalır. Buna ek olarak, bu tür bir işlem, komplikasyon riski azalır.

Bağlantı Elemanları ve sonuçları

kliplerin kullanarak çeşitli önkol kırığı için. En etkili bazıları - intraosseöz pimleri, hasarlı diyafizine eğer gerekli. Bu kelepçeler kullanırken minimum kas hasarı ile sonuçlar elde edebilirsiniz. kilitleri yüklenmesini eşlik operasyonu, yaralar bırakır, ama onlar bile doktorlar için, neredeyse görünmez, çok küçük.

vidalar tarafından kemiklere bağlı plaka, - kelepçeleri bir diğer popüler türü. Çakma - tıp "altın standart" bir tür. plakaların çoğu güncel modeller en doğru pozisyonda kemik parçaları düzeltmek ve kırık srastetsya olmadığından bu kadar uzun muhafaza etmesini sağlar.

Bu önemli!

durumda açık kırıklar çalışmasını önlemek mümkün değildir. Müdahale önkol dışında sabitleme, özel cihazların kullanımını içerir. Bu sayede hastanın durumunu stabilize etmek yapar ve sonra ileri faaliyetlerine devam edebilirsiniz.

Yara iyileşir, aygıt çıkartıldı ve kemik plakalar veya çubuklar ile tespit edildi. Bu yaklaşım septik komplikasyonların ihtimalini en aza indirir.

dikkatli olmak

değil kolay bir iş - önkol alanı çalıştırın. Bu alan olumsuz hastanın durumunu etkileyebilir başarısızlık olan sinirler, kan damarları, zengindir. Ek yaralanma alınması üzerine, motor aktivitesi veya duyarlılığının geri çevrilemeyecek şekilde kaybedilmesine yol açabilir yüksek komplikasyon ihtimali vardır. Büyük olasılıkla fırça operasyonunun bir ihlali. komplikasyonları önlemek için, cerrah çok dikkatlice planlanmış ve müdahale uygulanması gerekir.

şifa tehlike

Yetişkin diaphysis uzun süre iyileşir. Altı hafta sonra, hasarlı alanın bir X-ışını yara dokusunun varlığını kontrol etmek olun. Başka Dört hafta sonra emniyet düzeyi için testler uygulamıştır. Normal Kemik kırılma mukavemeti önce% 80 aramak gerekir. doku ve tam iyileşme yeniden yapılanma yıl sürer.

ek yeri olarak hasar görmüş bir alanı metalik tutucuyu çıkarılabilir. Bu olay, zorunlu değildir, ama bazen metalik elementin varlığı, rahatsızlık ya da çıkarılması için bir göstergesidir ve dolayısıyla ağrının neden olur. Plakalar, çubuklar, iki yıl ya da daha sonra, insan vücudundan çıkarılır. Zorunlu gereklilik - X-ışınlarına konsolidasyon bariz işaretleri olmalıdır.

tipik kırık

Genellikle tipik - bir kırık veya Smith Kolles. Bu durumda, kemik parçalarına zarar yerinden değildir. Hastaların röntgen muayenesi sonrası etkilenen kısmının sabitlenmesi için dökme bir sıva empoze. Dökme üst önkol üçte kadar uzanır, parmak ucunda başlar. elin İmmobilizasyonu yaklaşık bir ay sürer. sıva kaldırıldığında, reçete fizik tedavi bilek kasları geliştirmek. Normal gelişmede, durum tedavi iki hafta birini alır.

Basit kırık, karmaşık vites, çekiş yeniden belirlenmesi gerekli, ne zaman yaralı kolunu çekerek normale kemikleri neden oluyor. Yerel, kondüktör - Etkinlik anestezi gerektirir. Yardımcı doktor başka yardımcı dirsek tutarak, ters yönde uzvu çeker, fırça çeker. Yavaş yavaş, bu yüzden elle doğru pozisyon almak onları iterek yerde tüm parçaları set onları ve doktor arasındaki mesafeyi oluşturarak, kemik parçaları çekin.

Sırada ne var?

yeniden konumlandırma tamamlandığında, gerginlik kolunu tutarak, bir alçı sargı yapmak yeniden değiştirmesini önlemek için. alçı kurur zaman gerginlik giderek azalır.

Başarıyla enkaz taşımak veya yeniden ortaya çıktı veya eklemler ağır hasar ofset eğer, kırık fragmanlarının çok sayıda eşlik ortaya yapamıyorsanız, o zaman acilen operasyon yapmak gerekir. Metal kelepçeler osteosentez kullanımı Taşıma ve daha sonra bir alçı sargı uygulamaktadır. Genellikle sıva bu dönüm noktasında bir ay bir buçuk harcamak zorunda kalacak ve rehabilitasyon 2-4 hafta sürer.

Kırılma: Etkileri

Kırılma şiddeti değişen sonuçlarını kışkırtır. Bunlar hasarın konumu ve karmaşıklığına bağlıdır. Kırık kolay ise, o zaman herkes çabucak iyileşir ve komplikasyonlara neden olmaz, görünür bir iz bırakmaz. Ama parçaların yer değiştirmesi - Ek sorunlar artmış bir tehlike sinyalidir. yer değiştirme ile açık kırığı teşhisi ise durum çok zor olarak sınıflandırılır.

Genellikle kırıklarının aşağıdaki sonuçlara dikkat edin:

 • ihlali sinir işleyişi;
 • osteomiyelit;
 • embolizm;
 • patoloji ekleme;
 • Kanama.

Geçen komplikasyon en sık yumuşak doku yaralanmaları tetiklediği oluşur. Ana zorluk - bu prensipte, göze bir iç ve görsel yansıyan çürük veya görünmez olmasıdır. Hekim kemik parçaları kan damarlarını yumuşak bez yaralayabilir bilmelidir.

İç kanama sıklıkla yer değiştirme ile kapalı kırıklar eşlik eder. Ne zaman açık kırıklar damar yaralanması şiddetle yerinden fragmanları ve dış kanama göründüğü için gerekli.

sinir aktivitesinin ihlali

Bu kırık bir sonucudur çok yaygındır ve oldukça ağır olarak sınıflandırılır olduğunu. O kemikler yakınında bulunan kemik parçaları bozulmuş sinir gövdeleri yapının fırsatta gerçeği ile tetiklenir. Genellikle sinir hasarı varsa yerinden kırık açık, sabittir. Kemik incitmeden zaman O anda, mekanik onlar kendi normal çalışmasını kaybetmek neden olan sinirlerin gövdeleri etrafında dokunur.

sinir aktivitesinin ihlali ağrı ve sıcaklık gibi, duyu kaybı gösterdi. Buna ek olarak, parmakların ya da tüm fırça hareketlilik, bacak uyuşmuş, eklem fonksiyonu bloke kaybeder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.