SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ayak bileği ekleminin Şişme: nedenleri ve tedavi özelliklerine

ayak bileği (hastalığın nedenleri daha sonra açıklanacaktır) şişmesi bazı insanlar için gerçek bir sorundur. Yumuşak doku, bu eklem iltihabı olduğu anlamına gelir. Doğal olarak, böyle bir patolojik durumun tedavisi için, hareket bozukluğu eşlik eder.

patoloji Özellikleri

Bir erkek tezahür şişlik varsa ayak bileği, nedenleri ilk etapta açıklanmalıdır. Ancak bu durumda, tedavi etkili olacaktır. içindeki sıvı çok miktarda birikmesiyle karakterize olan bir hastalık için, ortak adı geçen. nedeniyle yaralanma görünmüyor Ancak, ağrı bir kişi genellikle yok.

Temel olarak, ayak bileği şişme (oldukça farklı olabilir neden olur) hastanın sağlığı ve yaşamı için tehlikeli değildir ve yaşlı kişilerde daha yaygındır. tıbbi konsültasyon zorunludur Ancak, durumlar da vardır. Bazen hasta böyle bir patolojik durumun neden olduğunu farkında olmayabilir.

Ne hastalığa sebep olur?

bilekleri şişmiş ise, nedenleri olabilir:

 • Yaralanmalar: burkulma, zorlama ve yırtık bağlar, kemik hacmi, çürükler, yaralar ya da kırıkların.
 • Varisli damarlar. Bu durumda, venöz duvarın sesi dolaşımı bozulur, onlarla basınç büyür, kaybolur.
 • Artrit. Bu şişme ve ağrı ile karakterize eklem, bir inflamatuar bir patolojidir.
 • Osteoartrit. Bu kronik patoloji eklem dokularının dejenerasyonu ile eşlik eder.
 • Gut. Bu hastalık erkekler arasında çok yaygındır. Onun özelliği bu ayak bileği ödemi (gelişimin nedenleri, insan sağlığı için ciddi bir tehdit vardır) eklemlerde ürik asit birikimi neden olduğu iltihaplanma sonucu görünür olduğunu.
 • Bursit. Burada hastalık nedeniyle ayak bileği biriken sinoviyal sıvının aşırı üretimi meydana gelir.
 • Kalp hastalığı.
 • Yumuşak doku bakteriyel veya viral enfeksiyon.
 • Aşırı vücut ağırlığı kadardır.
 • eklem üzerinde uzun süreli ayakta veya ağır yük.
 • Bazı hormon preparatları.
 • lenfatik sistemin fonksiyonunu engelleme.
 • Siroz.

ayak bileği ekleminde ödem ve ağrı nedeni mümkün olduğunca doğru olarak tespit edilmelidir. Aksi takdirde, tedavi istenen bir etkiye sahip olabilir.

belirtiler patoloji

Yani, belirtiler nedeni onun temelinde yatan bağlıdır. Ancak, bu tür patoloji temel özelliklerini vurgulayabilirsiniz:

 1. etkilenen bölgede ağrı.
 2. eklemi çevreleyen yumuşak doku Kızarıklık.
 3. Throbbing.
 4. Etkilenen eklemde sıcaklığını yükseltmek.
 5. ayak bileği Anlam varlığı ve sıvı salınım.

ilk yardım

ayak bileği nedenleri (eritem) şişme varsa onun travmatik veya çok ağır yük vardır, acilen doktorunuzu arayın gereklidir. Gelişinden önce, kurban ilkyardım sağlayabilir.

Öncelikle yaralı uzuv olmalıdır hareketsiz hale getirmek için, ama ayak bileğine soğuk kompres koymak. ağrıyı ortadan kaldırmak için, anestezik merhem "Voltaren" başvurabilir.

şişme ek olarak, hasta doktoruna acilen çözmek üzere gerekli olabilecek diğer belirtiler olabilir. Bu takdirde yapılmalıdır:

 • Şişme çünkü böbrekler veya kalbin zayıf işleyişi geliştirilmiştir.
 • Etkilenen alan dokunma sıcak hale gelmiştir.
 • bazal vücut sıcaklığı artar.
 • dramatik gebelik sırasında ortaya şişlik.
 • Herhangi ev tedavileri hastalığın kurtulmasına yardımcı olmadı ve belirtiler sadece yoğunlaştı.

Hastalığın tanısı

Tedavi sırasında doktor başka belirtiler varsa o yükseltilir günün hangi saatinde bir şişlik varken, ona söylemek gerekir. Buna ek olarak, hasta enstrümantal çalışmalardan bir dizi atanır:

 1. Radyografi.
 2. EKG.
 3. MR veya CT taraması.
 4. Hasarlı eklem Ultrason.

Buna ek olarak, idrar ve kan laboratuar testleri üzerinde hasta eller. Sen bir endokrinolog, kardiyolog veya diğer uzmana danışmanız gerekebilir.

Nasıl hastalığın kurtulmak için?

Ayak bileği şişme tedavisi ve gelişiminin nedenleri bir uzman tarafından belirlenmelidir. Kendi kendine tanı sadece hastanın durumunu şiddetlendirebilir.

Ilaç tedavisi, örneğin para kullanımını içerir:

 1. Diüretikler: "Ketazon", "Benemid". Bunlar vücutta sıvı miktarını azaltmaya yardımcı olur.
 2. Sigara hormonal anti-inflamatuar ilaçlar: "İbuprofen". Bunlar iltihaba neden şişme artrit, osteoartrit veya diğer patoloji tetikleyen olay atanırlar. Buna ek olarak, kişi yatak istirahatı önerilir.
 3. Hodroprotektorler "Ortrofleks", "Teraflex".
 4. Lokal anestezikler.
 5. Hızlı bir şekilde "Hidrokortizon" acı ortadan kaldırabilir hormonal ilaçların eklem içi enjeksiyonları. Onlar sadece senede 1-2 kez kullanılabilir.
 6. İlaçlar etkilenen eklemde kan dolaşımını artırmak için.

enflamatuar hastalıklar durumunda eklemden irin çıkarılmasını hem de antibiyotik gerekebilir. Ayrıca, hasta tedavi masaj, egzersiz tedavisi atanır. daha fazla zarar etmemek için Ancak, tüm egzersizleri ve teknikleri çok dikkatli yapılmalıdır. Özellikle zor durumlarda, cerrahi müdahale hasta gösterilmiştir.

Hasta vücutta metabolik süreçleri geliştirmelidir olarak tedavinin önemli bir parçası, diyeti.

ödem tedavisi için halk ilaçları

Hasta (halk ilaçları tedavisi de iyi bir etki verir) Ayak bileği şişme nedenleri göründüyse zorunlu ortadan kaldırmak için gereklidir. Yalnızca belirtiler kaldırırsanız, yakında intikamla dönecektir.

Faydalı bu tarifler şunlardır:

 • keten tohumu ile Broth. kaynar su içinde eritilir buharda 4 büyük kaşık (tercihen karanlık bir yerde), yaklaşık 60 dakika boyunca demlenmeye ve drenaj gerektirir. günde 8 kez 150 ml için ilaç almak zorundadır.
 • huş tomurcukları tentürü. Bu kurutulmuş ham malzeme 20 g alkol 100 ml alır. Karışım, 3 hafta olmalıdır infüze. 1 çay kaşığı yemekten önce 30 dakika: Bu aracı olarak kullanılır. Bu ilaçlar vücutta metabolizmayı hızlandırabilir.
 • dulavratotu yaprakların Lapa. Bitki eziyet ve bir viskoz sıvı durumuna iyice karıştırmak için gereklidir. Karışım, bozuk bir ayak bileği üzerine yayıldı ve bir kumaş ile kaplanmıştır. Ayrıca sıcak yün çorap giyebilir.
 • Bal-asetik asit karışımı. Malzemeler eşit oranlarda alınır - 1 çay kaşığı. Karışım, günde üç kez ılık bir bardak su içinde eritildi ve alınır. Terapi 3 hafta geçmemelidir.

yararlı ipuçları

Bir kişinin belirli aralıklarla ayak bileği şişliği görünürse, hastalığın tedavisini neden olur - Eğer hastalıkla mücadele edebilmek için öğrenmek için emin olmak gerekir bilgilerdir. Tabii ki, bir de hastalığı önlemek için kuralları bilmek gerekir. Uzmanların bu tür önerilere uymak önemlidir:

 1. Uzun bir yürüyüş bacak sonra hareketsiz olmalıdır. Ben kalp üstünde bir seviyede olacak şekilde uzanın ve bir yastıkta bileği koymak gerekir.
 2. hareketsiz bir yaşam tarzı terkedin. Basit, günlük egzersizleri yapılması tavsiye edilir kasları ve bağları güçlendirir.
 3. vücutta yalnızca fazla sıvıyı tutan bir tuzunun bir miktarını azaltır.
 4. Sürekli normal vücut ağırlığını korumak için gereklidir.
 5. ayak bileği ve kalça düzeltmek için iyi olacak bir keten ve kıyafetler seçin. Ancak, çok, hiçbir şey olması gerektiği uzvu sıkmak.

Yani ayak bileği şişliği gibi hastalıklar hakkında tüm bilgiler bu. Nedenler, tedavi artık bilinmektedir. Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.