Kendini yetiştirmePsikoloji

Yükseklik korkusu: nasıl mücadele?

Nevrozlar - güçlü zihinsel suşu ile karakterize edilen sinir sistemi hastalıklarının bir grubunu temsil eder. Başlıca belirtileri - Bu uyku bozukluğu, olduğu çarpıntı, yorgunluk.

ilgili yükseklik korkusu , obsesif-kompulsif bozukluk. Hasta düşünceleri, korkuları vardır ve onlarla baş etmek endişe, ama zor olduğunu arzuluyor. yüksekliğe ilişkin Fobiler, son zamanlarda uğradığı güçlü psikolojik çarpması sonucu ortaya çıkabilir. Bu durumda, yükseklik korkusu - bu doğal bir fenomen ve sağlıklı bir kişi, ancak dünya nüfusunun sadece yüzde beş bu korku bir fobi dönüşür vardır.

Farklı koşullarda kendini gösterebilir - uçağa bir uçuş sırasında, dağlarda veya sürmek yürüyor. Bazı insanlar kokpitte rahatsız varlık hissetmiyorum, ama dönme dolap panik yaşayabilirsiniz. risk bu iki alt hastalık rağmen, bir yükseklikten düşen dengesini kaybederek ve kontrolü kaybetme ve aşağı atlamak korkusu korkusu.

O kendisini Akrofobi (fobi) bu tür belirtiler ortaya çıkar:

  • baş dönmesi ve kalp çarpıntısı;
  • ağız ya da tersine, aşırı tükürük, terleme;
  • vücut sıcaklığı, uyuşukluk indirilmesi;
  • nefes darlığı.

yükseklik korkusu ilk insan tepki - sardı sıkıca herhangi desteğine ve hareket etmiyor. Fobi tezahürü her zaman hayata gerçek tehlike ile ilişkili olmadığını ilginçtir. Böylece, yükseklikleri (akrofobi veya) saldırı korkusu bir kişinin sadece üstte olduğu birini aradığını bile oluşabilir.

akrofobi nedenleri:

  • Zayıf vestibüler sistem, bir kişinin yükseklik korkusu neden olur mesafeler ve baş dönmesi çarpık tahmini, olduğu;
  • Yaralanma düşme ile ilişkili - insanlar bunun farkında olabilir ve hatta (damla erken çocuklukta gerçekleşmişse) hatırlamıyorum;
  • Yüksekten kalıtsal korkusu.

Nasıl hastalık ile başa çıkmak için?

yükseklik korkusu özel psikolojik teknikler yardımıyla tedavi edilebilir. Bu durumda, bir kişinin o güçlü irade varsa, korkunu kontrol etmeyi öğrenirler.

en etkili yolu korku kurtulmak için - sürekli böyle dağcılık, ya da sık sık dağlarda yürümek gibi, nedeni ile ilgilenmektir. Ardından yükseklik tanıdık olacak, ama korku kaybolur.

Yavaş yavaş fikrine kendilerini alıştırmak için önemli olduğunu yüksekliği - çok korkunç ve belirli kurallara uymanız değilse tehlikeli değildir. Genellikle, akıl onun korkusu içinde adım bir paraşüt ile veya yüksek bir binanın çatısına kendini göstermeniz gerekir.

Eğer fikrine alışması kez kararlı adımlar atmaya başlar. küçük boy tırmanmaya ve duygularını analiz etmek deneyin. Yükseklik az sizi korkutmak olacak ve sonra korku basitçe her zaman kaybolur.

Önemli: terapisi için şimdiden güvenli bir ortam sağlayın. Eğer kontrol ve sonbahar kaybederseniz, çok daha zor olacak yükseklik korkusu kurtulmak çünkü güvenlik önlemleri göz ardı edemeyiz.

Psikolojik destek olur etkin bir seviyededir. , Size yardımcı olmak için arkadaşlarına sor onların huzurunda size daha sakin ve daha çok güveniyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.