SağlıkKanser

İsrail'de Prostat Kanseri Tedavisi

Kanser prostat (prostat) ait erkek nüfus arasında en yaygın kanserdir. Prostat kanseri dört yüz bin kişi her yıl yaklaşık hasta. Bu hastalık özellikle 45-50 yıl sonra, erkeklerin ölüm sebeplerinden biridir. Ayrıca hastalığın gelişme sigara, tehlikeli mesleklerde çalışmaları, yağlı gıdalar kötüye katkıda bulunabilir. Tümör diğer idrar yolu enfeksiyonları temelinde gelişebilir.

Prostat bezinde tümör büyümesi idrar kanalının sıkıştırma, idrar zorluğu, zehirlenme çıkışı olmayan dışkı yol açar. ileri evre Tümörde bitişik prostat dokusu ve metastaz olarak işgal.

Tıpta, bu hastalığın dört aşamada tahsisi yapılmış:

 1. Tümör sırasında tespit edilemeyen Erken evre.
 2. Tümör denetimler sırasında tespit edilirse, ancak henüz komşu doku ve organları vurdu edilmemiştir.
 3. Tümör yakınındaki dokulara işgal etti.
 4. metastaz görünümü.

Kanserin belirtileri prostatın

 • Idrar zorluğu (ağrı, idrar tutma stres).
 • potens ile ilgili sorunlar.
 • sperm seçme sırasında ağrı.
 • Lütfen, bel, kasık, uyluk alanında ağrı.
 • idrarda kan.

Prostat Kanseri Teşhisi

Hastalığın erken teşhisi en erken evre rektal doğrulama tarafından algılanmaz belirgin ağrı ve diğer rahatsız semptomları ve küçük boyutlu şişmesi cereyan etmesi gerçeği ile karmaşık. Bu aşamada, tümör operasyonları ve diğer hastalıklarla ilişkili incelemelerde, kaza tespit edilebilir. Rasgele vakaların yaklaşık% 20-25 bulundu.

Modern tanı yöntemleri şunlardır:

 • Tam kan sayımı
 • PSA için bir kan testi (prostat spesifik antijen)
 • idrar testleri
 • Ultrason bir rektal sonda kullanılarak
 • biyopsi
 • Radyoizotop kemik incelemesi (sintigrafi)
 • MRG
 • BT ve PET / BT.

Bu hastalığın tanısı zorluklar bir numarası vardır, çünkü doğru tanı, modern ekipmanlar kullanılarak detaylı araştırmalar gerektirmektedir. Bu nedenle PSA artış ve diğer nedenlerden dolayı (örneğin, hemen ilişki sonrası) ve prostat kanseri belirtileri diğer hastalıkların bir dizi karakteristik edilebilir.

Anket sonuçları doğru bir teşhis ve tedavi seçimini yapmak için ürolog, üro-onkolog ve cerrah Onkoloji kabul edilir. Prostat kanserinin tedavisi için uygulanan yöntemlerden bazıları yan etkileri içerir beri hekimler hasta kendisi durumda uygun tedavi istenen yöntemi seçin sunabilir.

İsrail'de prostat kanserinin cerrahi tedavisi

Tümör diğer dokulara büyümeye zamanı olmamıştır zaman etkili erken aşamalarında klasik işlemleri yapılması. Çoğu durumda, İsrail cerrahlar cerrahi bir robot Da Vinci yardımıyla dahil laparoskopi (minimal invaziv cerrahi) kullanın. Ancak, son derece modern teknik şimdiye kadar cerrahinin en pahalı kalır.

İsrail'de prostat kanserinin Radyolojik tedavi

Işın tedavisi, özellikle hastalığın ileri aşamalarında, çalışamaz duruma tümörler için kullanılır.

Yoğun olarak radyoterapi (IMRT) prostat bezi içeren geleneksel radyoterapi ulaşmak için zor, organlarda tümörlerin lokalizasyonu etkilidir. Bu yenilikçi yöntem, tek bir oturum sırasında ışınlama gücü ayarlamasını sağlar. IMRT oturumu onbeş yarım saat dakika ve birkaç hafta için tasarlanmış bütün tedavi kadar sürer.

Radyasyon tedavisi ile kombinasyon halinde kanser ve skuamöz hücreli karsinom dördüncü aşamada tedavisi için: Kemoterapi bugün sadece nadir durumlarda kullanılır İsrail'de prostat kanseri tedavisidir.

Brakiterapi, - bir iğne, radyoaktif izotopları (genellikle bir paladyum kullanılarak veya tümör içine sokulması radyoaktif iyot) kanser hücrelerinin içine ışınlanması için. ışık yoğunluğu çekirdeklerinde tümörün kesin konumu, geleneksel radyoterapi ile karşılaştırıldığında iki ila üç kez artabilir ötürü, aynı zamanda, sağlıklı dokunun etkileyecektir. Bu yöntem bazı yan etkileri vardır, özellikle, sağlıklı hücreler üzerinde olumsuz bir etkisi var, ama onlar prostat kanserinin tedavisinde diğer geleneksel yöntemlere göre daha küçüktür olabilir. idrar yaparken Parazit da oluşabilir, ancak bir ya da iki ay geçer.

İsrail'de prostat kanseri tedavisi için Hormon tedavisi

Bu metastaz dahil daha sonraki aşamalarda, prostat kanseri tedavisinde İsrail'de kullanılır. tümörün boyutunu küçültmek için, hem de yayılmasını önlemek için kanser hücrelerinin. Bu yöntem, aynı zamanda yan etkilerle bağlantılıdır.

yaklaşık% 90, bu hastalığın zamanında tespit ve teşhisinde zorluklara rağmen - İsrail'de Prostat Kanseri Tedavisi dünyanın en yüksek verimlilik oranına sahip. önlenmesi ve bu hastalığın erken tanısı için elli yılda erkekler her yıl yapılması gerektiğini ürologlarına o düzenli ziyaretler önerilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.