Kendini yetiştirmePsikoloji

Etkileyici kadın - gururlu, kendi kendine yeterli mi? Farklı nitelikler ve örnekler

K Açık saçlı kadın hemen farkedilir. Şık, zevkli bir şekilde seçilmiş giysiler, emin, zarif yürüyüşlerden oluşan bir kalabalığın içinde öne çıkıyor ve daha yakından tanıdıkça kendi değerini bilen bir insanın izlenimini sunuyor. Kural olarak, bakımlı, kendisini seven ve başkalarının hayranlığına alışmış durumdadır. Gerçek güzelliği bilen Fransızlar, bu kadınlar için çok kesin bir tanıma sahiptir: etkileyici.

anlam

İlk önce, sözcüğün ne anlama geldiğini bulalım. Gerçek anlamda, "etkileyici" olarak çevirir. Peki, etkileyici etkileyici bir kadın? Sadece değil. Bir sözcük için eşanlamlılar - temsilci, görkemli, bir izlenim üretmek. Dolayısıyla kadın etkileyici - bu gururlu, kendine yeterli, ilham veren saygı duruşuyla. Ancak araştırmaya devam edeceğiz. Sözcüğün asıl temeli eski Latince'dir. Ve şu şekilde çeviriyor: "Kendini zorlamak, zorlamak." Dolayısıyla etkileyici - hoş görünüşü olan bir kadın değil aynı zamanda yanında olması güzel olan, kendisine olan ve çeken bir kadın.

Klasiklerden örnekler

Şimdi ne tür bir hanımefendi hayal etmeye çalışalım, kime ve söylemek istediğin kişi: "Etkileyici" mi? Klasiklerdeki örnekleri hatırlayarak yapmak daha kolaydır. Pushkin'in "Eugene Onegin" Tatiana'daki seküler hanımefendiliği şöyle açıklanmaktadır: "O, telaşlı değil / konuşkan değil / Herkes için kibirli bir görünüm olmadan / Başarı iddiaları olmaksızın ..." Tatiana'da, kabalık, narsisizm ve coquetry'in hiçbir gölgesi yoktur. Doğaldır, herkese eşittir, ancak soğuk kayıtsız şartsız, cırcıksız cana yakındır. Etkileyici - bu kelime, kahramanı karakterize etmek için en uygun ayakkabı. Dolayısıyla özel bir saygı, çevredeki insanlar tarafından topa gösterilen saygıyı da saygı duyuyoruz: yaşlı bayanlar tatlı bir şekilde gülüyor, kızlar "sessizce" davranıyor, erkekler gerçekten takdir ediyor. Bir kadının ne anlama geldiğine dair bir diğer harika örnek, Gogol'un "Noel Öncesi Geceleri" adlı imparatorluğun portresi. Biraz sert, görkemli bir görünümle ayırt edilir; "... kendisini nasıl fethedeceğini biliyordu" ve "hakim olan kadının" ayırıcı bir özelliğiydi.

Hayattan Örnekler

"Statnaya", "büyük", "kısır" aynı zamanda "etkileyici" kavramını ifade eder. Sonuçta, sözcüğün anlamının tonlarından biri "etkileyici". Lyudmila Zykina ve Nona Mordyukova (ne yazık ki, ölenler), Lyudmila Ryumin, Ekaterina Shavrina - "Rus köylerinde olanlar" ndan gelen kadınlar. Nekrasov, "Rusya'da Kimin İçin Yaşayalım" başlıklı şiirinde "Mührün katı ve / veya iç gücünün sıkılığı yatıyor" diyor. Uzun bir değirmen, dolu, dalga göğüs, olağanüstü omuzlar, güçlü kalça - etkileyici bir kadın gibi. Bu, harici ve dahili güzelliğin nadir bir bileşimi olan mükemmellik uyumudur. Bunlar hakkında ve: "Kraliyet" deyin. Bununla birlikte, zevke, şık, modaya uygun giyinme özelliği, doğrudan izlenimi ifade eder. Artı dış görünüm: saç, eller, manikür ... Tek kelimeyle gösterişçi bir kadın - Büyük harfli bir kadın. Bu arada, ölümsüz Coco Chanel tipi sığmıyor, ama kim bu konuda kötü diyecek? Ve her yaşta harika görünüyordu!

Resmin bileşenleri

Bu kalitede karakteristik olarak başka neler var? Doğal olarak, karizma! Ve büyüleyici, güçlü doğadan geliyor. Her kuşağın ve zamanın kendi idealleri vardır. Ve son yüzyılın başında ve 21. yüzyılda verdiği, etkileyici olanın tanımı, biraz farklı olacaktır. Anneannelerimiz için şafak sömürgesinin kahramanlarıyla ve sinemanın ilk on yılları ile çakışabilir: Soğuk Ölümcül İman, ironik Faina Ranevskaya. Artık laik divanlar, bazı devlet başkanları bu rolü talep edebilir. Şüphesiz, prenses Diana her şeye sahip olan izlenime sahipti: iç ışık, ırk, zerafet, mükemmel benlik idaresi, kamusal alanda kalma kabiliyeti, doğruluk. Ve yukarıdaki birçok Margaret Thatcher işgal etmek değildi. Çünkü muhtemelen bu kelimenin konuşma eşanlamlısı vardır - "mükemmellik"!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.