Haber ve ToplumPolitika

Askeri tatbikatlar Bunların amacı ve anlamı

insanların hayata ve çok sayıda tahribatlar onun hesaplanamaz kaybıyla, iyi İkinci Dünya Savaşı deneyimi öğrenilen - XXI yüzyılda, hiçbir büyük ölçekli çatışmalar olmamalı, görünüyor. Bununla birlikte, dünyanın hemen hemen tüm milletler Modern silahların cephanelik sahip kendi ordusu var ve onların mücadele kapasitesinin sürekli artan ve sürekli güçlerinin askeri tatbikat gerçekleştirildi hangi korunur. Bunlar olası çatışmaların çeşitli senaryolar uygulanmaktadır.

askeri tatbikatın amacı

Günümüzde giderek daha fazla sıklıkla yeni bir Soğuk Savaş'ın başlangıcı, o Rusya ve NATO askeri ittifakının arasında devam görünüyordu bu zamana geliyor. Batı bloku etkisi genişlemesine karşılık olarak Rusya savunma yeteneklerini artmaktadır. partiler güç oluşturmakta birbirlerine, herkes bu alanda yaptığı eylemlerin tüm iddia edilen saldırgan karşı sınırlarını korumak için bir ihtiyaç kaynaklanır söylüyor suçladı.

önceki 200 küsur yıl, Batı bugün topraklarını korumak gerekir Rusya'nın geniş expanses, fethetmek için birden fazla girişimde yaptı. ülkeye karşı olası saldırısını püskürtmek ordusu yetenekli hale getirmek için - Rus askeri tatbikatlar belirli bir amacı vardır. Rus halkı komşu ülkelere düşmanlık göstermek ve her zaman sadece kendi ana vatanlarında yaşama hakkını savunan vermedi.

Kızıl Ordu Avrupa'da yürüdü nasıl Buna karşılık, Batı hala hatırlıyorum. Onlar Müttefik kuvvetleri için işgal eğer inanıyoruz Batı Berlin, Sovyetler Birliği Avrupa'nın tamamını ele geçirebilirler. Ortaya çıkan sonuç, sınırlarına yakın NATO tatbikatları olarak kabul edilir olarak Rusya Federasyonu, Batı'da, onlara yakın eğitim tatbikatlar yapıyor, kendi sınırları ihlal bekliyor olmasıdır.

Rusya'nın askeri doktrini

2014 yazında yakın olan Kaliningrad bölgesinde, içinde taktik egzersizleri vardı Baltık ülkeleri Polonya ile ve sınırlar. Tatbikatın odağında devlet sınır deniz kuvvetleri korunması idi hayali düşman mücadele deniz kuvvetlerinin de hava ve amfibi hücum gelen saldırılara karşı savunmak için adımlar çalıştı. Manevralar Letonya, Litvanya ve Estonya NATO tatbikatları başlamasından hemen sonra başladığı dikkati çekiyor.

Ukrayna'da askeri operasyonların başında bağlantılı olarak, Rusya'da, komşu ülke sınırındaki Ancak şaşırtıcı değildir United States, hakkında çok endişe olmuştur askeri tatbikatlar, yapılmıştır. katıldığından beri Rusya Federasyonu içine Kırım yarımadasında ve Karadeniz'de de defalarca Rusya sınırlarını korumak için mümkün olduğu ve bu yönde olduğunu söylemek taktik manevralar, gerçekleştirmiştir.

öğretileri NATO

İlk bakışta Kuzey Atlantik İttifakı genellikle bir çok şey, en azından etrafında, Rus sınırına yakın egzersizleri yürüten gibi görünebilir askeri üsleri bloğun. Ya şimdi toprak ulusal çıkarları ABD'nin bölgede yer almamaktadır edilir? NATO askeri tatbikatı Baltık ülkeleri ve Kafkasya'da yürütülen, Büyük Okyanus'ta. Mevcut durumda, ittifak artık genel olarak kabul edilebilir değildir, etki ve Rusya için Ukrayna, bölgesini genişletmek isteyen.

Belki de Avrupa'da olduğu gibi, düşmanlık çeşit tezahürü olarak Rus sınırlarına yakın NATO aktivitesini algılamak yanlış olur, askeri birimin ülkelerin sadece en çok sırasıyla manevralar kendi topraklarında yürütülmektedir. İttifak doğu ve güneyden tehdit üzerinde asılı inanmaktadır, yüzden bu alanlarda kendilerini sigorta çalışıyor.

ortak tatbikatlar

Geleneksel jeopolitik düşmanlar araya koşullu ortak düşmana karşı veya uluslararası terörle mücadele mümkün eylemlerin senaryolar çalışırken Ancak birçok taktik manevralar topluca meydana gelir.

Bu istisna değildir, ve Kuzey Atlantik İttifakı ile Rusya. Tabii ki, ilişkilerinde son zamanlarda, gerginlik ve tamamen işbirliğini terk etmek bu büyük jeopolitik oyuncu zorlayamaz Ukrayna soru üzerine bile anlaşmazlık yoktu. Örneğin, Haziran 2015 yılında hava terörle mücadele işbirliği içinde işlenir Rusya ve NATO arasındaki ortak bir askeri tatbikat düzenledi.

Hatta en büyük çaplı askeri tatbikatlar yerine arzu söz uluslararası toplumun terörizm veya saldırganlık olsun herhangi bir durumdan, ani tehditlere karşı kendilerini korumak için. Hiç kimse ciddiye bugün büyük bir savaş başlatıldığını düşünüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.