KanunDevlet ve hukuk

Temel hak ve bisikletçi yükümlülükleri (SDA)

Sıcak günlerin başlangıcı ile, daha sürücüler çevre dostu ulaşım modu geçiyorsanız. bir bisiklet üzerinde sadece hızlı bir şekilde hedef almak değil, aynı zamanda fiziksel şeklini geliştirmek mümkün değil. Yetişkinler ve çocuklar gibi iki tekerlekli araçlar. Ama bir kaza girmek etmemek için, doğru işlemek gerekir. Tüm yarışmacıların kendi hak ve sorumlulukları vardır. Aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

koşul bisiklet

görevlerinde ilk bisikletçi aracınızın bakımını düzgün muhafaza içerir. Bir hatalı fren sistemi ile karayolu üzerinde seyahat edemezler. Buna ek olarak, bisiklet özel olmalıdır tonu. Bu cihazın yardımı ile sürücü yaklaşan aracın yayalar uyarabilir yükümlüdür.

Bisikletçiler uzun bir yolculuğa önce kontrol edilmelidir. bisikletçi ana görevleri tekerlekleri çerçevesi, fren sisteminin bütünlüğünü kontrol girer. Eğer kötü görüş (sis, karanlık) koşullarında seyahat etmek gerekiyorsa, bir bisiklet ile donatılmış olmalıdır yansıtıcı elemanlar. Bunlar için gerekli olan araç yolda otomobil akışı arasında farkedilir oldu. Ayrıca yolun yanacaktır bir cihaz yüklemeye değer. Özel el feneri hemen her spor malzemeleri mağazasında satın alınabilir.

Bisikletle Reflektörler kurallarına göre kurulmalıdır. arkasında beyaz ve - - Ön kırmızı. koşullar hangi yönde bisikletçide belirlemek zordur kötü görüş trafik katılımcılar olabilir. Önünüzde bir sürücünün kırmızı nokta görürse, o zaman bir iki tekerlekli taşıt aynı yönde değil ileriye hareket etmemektedir.

Nerede bisikletçi taşımak için?

Birçok şehir bölgelerinde taşıma İki tekerlekli moduna hareket için amaçlanan özel bisiklet yolları vardır. Bu çok uygundur. Bisikletçi arabanın tekerlekleri altında girmemektedir emin olabiliriz. Aynı zamanda, yasak yayalar için özel yollar kolay gidin. Ne yazık ki, bir iki tekerlekli taşıma binmek özel yerlerde her zaman sağlanmaz. Buna ek olarak, birçok kişi sadece neyi bisiklet yolları bilmiyorum. Genellikle, bisikletçiler için belirlenmiş alanlarda araba park görebilirsiniz. Bu nedenle, herkes hiçbir özel yol olsa bile, iki tekerlekli taşıma karayolu üzerinde sürücü bilmeli.

Yolun eski kurallar, bir bisikletli bir adam kaldırımdan 1 metre mesafe taşımak hakkına sahip olduğu belirtildi. Bugün yeni bir sürümü, hangi herhangi bir kısıtlama yoktur yayınladı. bisikletçi görevleri (2014 SDA) kaldırımdan güvenli bir mesafeden binmiş geliyor. otoyolunda yolun ortasında gitmemeli. sürücüler daha hızlı birkaç kez hareket unutmayın.

Diğer yol sollama veya engellerin etrafında sürüş uyulması gereken kurallar. Eğer sabit araç etrafında götürmek istiyorsanız bu özellikle önemlidir. Herhangi bir zamanda ondan sürücü çıkabiliriz. acil bir durum tetiklemek için değil amacıyla, 1 metre minimum mesafede bir engel etrafında gitmek gerekir. Eğer hareketli araba sollamak varsa, bu sadece solda yapılmalıdır. Aksi takdirde, kaldırıma sabitlenmiş olması muhtemeldir.

Biz manevraları rapor

karayolunda katılımcılar sürüş sırasında kazaları önlemek için niyetlerini iletişim kurmalıdır. Sürücüler ve bisikletçileri ışıkların yardımıyla bunu yapıyor. Bisikletçiler de elleriyle uyarı işaretleri yapmak zorunda. Herkes karayolunda ayrılmadan önce kurallara bisiklete binmeyi bilmelidir. İki tekerlekli taşıma adam açmadan önce, yeniden toplamak veya uygun jest yaparak, yavaşlatmak için. sırasıyla sol - sağ açmak isterseniz, sağ kol, sol açıkta. Herhangi elin bisikletçi durdurmak için ihtiyaçtır kadar Yükseltilmiş.

Herhangi uyarı işareti önceden yol kullanıcılarını gösterilmelidir. Onun manevra günü en az bir dakika bildirilmesi gerekmektedir. Eğer fren veya açmadan önce bir saniye yaparsanız, sürücüler basitçe tepki zamanım yok. Bu hatanın birkaç yol kullanıcıları için içler acısı olabilir.

Bu el işareti yolda ayrıcalık tanımaz dikkati çekiyor. Belirli bir manevra yapmadan önce nedenle, bu yol kullanıcıları bisikletçi anlamak ve kendisini geçmeye niyetim yok sağlamalıdır.

sütununda Trafik kuralları

Bisiklet - Ulaşım dolambaçlı ifade biçimi, son zamanlarda çok popüler. Nestle tüm grup, önceden belirlenmiş bir yol üzerinde hareket eder. Ama sütundaki bisikletle gidip özel kurallara tabi olmalıdır. Her katılımcı özel bir role verilir. önemli olanları, ön ve arka bisiklet bulunmaktadır. Her zaman dikkatli olun ve görev ve ten'ses yöneticileri olmak. Sütunun Olağan katılımcılar tek sinyal arkadaşlarını takip edebilirsiniz.

Kurşun bisikletçi sorumlulukları gerekli hızı seçilmesi buna dahildir. Tüm katılımcılar veloprobezhki için mükemmel bir hızda olmalıdır. Farklı kişilerin aynı sürüş becerilerini ve fiziksel eğitim olabilir unutmayın. Özellikle dikkatli rehber yokuş aşağı olmalıdır. "Baraj" Hızlı düşmesini engellemek için. Buna ek olarak, kurşun aşağıdaki sütunun diğer üyeleri tarafından geçildi değil, böylece, hem de yaklaşan engeller konusunda uyardı.

bisikletçi hak ve sorumlulukları da parti sütun kapanış gerektiğini bilin. arkasında kimse o O görür. C hızını ayarlamak için bir rehber olan bir cep telefonunu kapatarak temasa geçilebilir. tek parti taşımaya devam edemiyorsanız, binici sorumluluğu durağında nedeni dışarı kapanış rakamı girer ve uygun eylemi. Hareket sütunu boyunca durduruldu veya yardıma muhtaç bir bisikletçi kalır edilebilir.

Sütun çok uzun veya iki sıra halinde ise formen ve görevi atanır. Formen, atanabilir 10 kişilik bir grup halinde. Onların görevleri trafik kurallarına uyumun izlenmesi sayılabilir. şehirde sürüş bu özellikle önemlidir. Buna ek olarak, ustabaşı sistem grup tarafından rahatsız edilmediği sağlamalıdır.

bisikletçi görev görevleri "ıssız" yollarda sürüş sırasında sütunun durumunu takip etmektir. Sen katılımcılar gerekli mesafe ile uyumludur ve birbirlerine sollamak yok emin olmak gerekir. Bisikletçi ayak yollarında gitmeden ve sürücüler şerit için önceden belirlenmiş bir yol boyunca kesinlikle taşımanız gerekir.

Hangi bisikletçi kategorik yapılamaz?

Eğer bisikletçi ana görevleri ise şöyle sıralayabiliriz önce, ne değildir öğrenmelidir. Her şeyden önce, her sürücü iki tekerlekli taşıt düzgün üzerine oturup nasıl bilmek zorunda. Sadece onun artışının altında koltuk yapılandırmanız gerekir. karayolunda ağırlığına Taşı yasaktır. Ayrıca direksiyon simidini en az bir elini tutmadan binemiyor. Bagaj elle taşınmasına izin verilmez. Bu amaçla, bagajı tasarlanmış.

binmek özel olarak tahsis edilmiş yerde olmalıdır. Yetişkin bisikletçi kaldırımlar, yol kenarlarında ve karayollarında hareket edemez. bir taşıma iki tekerlekli modu sürme ve yaş limitleri de mevcuttur. 14 yaşın altındaki bisikletçi ana sorumlulukları özel donanımlı pistlerde bir yolculuk içerir. karayolunda, onlar refakatsiz seyahat edemez.

karayolunda ile kullanırken, her bisikletçi diğer katılımcılara kendi manevralar bildirmelisiniz. Tek yönde ya da aynı tramvay hattında birden şeridine sahip bir yolda döndürmek için yasaktır. Eğer açmak gerekirse, en yakın götürmek gerektiğini yaya geçidi ve diğer tarafa geçin.

yolcu ve yük nakliyatı

Başka ne bir bisikletçi görevlerini arayabilirim? trafik kurallarının kuralları takip etmelidir günü, o gün gibi açıktır. Yolcuların yetişkin taşımak yasaktır. Bir araç sadece bir kişi olmalıdır. sadece çocuklar bir istisna yapabilirsiniz. Bisiklet 7 yaşından büyük yolcu taşıma izin verilmez unutulmamalıdır. Bu durumda, aracın özel bir koltuk takılmalıdır kemerleri. bisikletin sabit bir konumda kaybına çerçeve sonuçlarına ağır yolcu taşınması. kuralların ihlali sonucunda tehlikeli bir durum yaratabilir.

Yük bisikletçi sorumlulukları dahil edilebilir. Düzenlemeler azami taşıma aracının boyutlarının ötesine uzanan ayarlayın. Bu az 0.5 metre hareket eden trafik yükü, engel olmaz. Uzun şeyler (çubuklar, sopalar, inşaat malzemeleri) büyük ölçüde bisiklet istikrarlı pozisyonunu ihlal ve diğer araçlar engeller.

bisikletçiler için Trafik ışıkları

Bir iki tekerlekli aracın Her sahibi ezbere bisikletçi sorumluluklarını bilmek zorunda. Trafik kuralları işaretleri sürücüyü uymalıdır nasıl tarif. sürücülerin gibi, bisikletçi trafik sinyallerine dikkat etmesi gerekir. anayol boyunca taşırken iki tekerlekli sahipleri araçlar için trafik sinyallerini uyun. Eğer kaldırımda taşımanız gerekiyorsa, yayalar için işaretler dikkat etmek gereklidir.

Birçok şehir bölgelerinde bisiklet yolları, aynı zamanda bisikletçiler için özel trafik ışıkları sadece vardır. Bu iki tekerlekli taşıma sahipleri için hayatı kolaylaştırır. Bunlar bir kaza içine almak için korkmadan şehir etrafında hareket serbesttir. Bu biraz zaman alacak ve bu tür cihazlar her şehirde bulunmaktadır.

bisikletçi form

hak ve bisikletçi yükümlülükleri özel kıyafetler hareket içermez. Ama koruyucu giysi hareketini kolaylaştırmak ve bir acil durumda yaralanmalara karşı korumak için birkaç kez olabilir. Özel giysi kolayca eşya mağazaları spor satın alınabilir. İlk adım, bir kask seçmektir. Bu aksesuar kesinlikle boyutuna satın alınmalıdır. Yüksek kaliteli kask her zaman kafasına uyum ayarlamanızı sağlayan bir kayış olduğunu.

uzmanlık olarak saklar kask, diz yastıkları ve kolları dahil tüm setleri sunuyoruz. Bu ürünler şehir ortamında sürerken yaralanmalardan korumak için yardımcı olur. spor yarışma veya uzun zamları için bu tür aksesuarları yeterli olmayacaktır. Buna ek olarak, hava geçmek ve nemi emmek için iyi olacaktır doğal kumaştan yapılmış özel bir takım elbise satın almak zorunda kalacak.

Söylenmemiş kural ve bisikletçi yükümlülükleri

Kısaca temel hak ve araçların sahiplerinin yükümlülükleri yönetmelikte belirtilir. Ama kılavuzda açıklama olmamasına rağmen, hareketin her üyesine sopa gereken bazı kurallar vardır. karayolu üzerinde sürüş sırasında tekerleğin arkasında her kişi, cep telefonu sesi kapatmak için. Radyoyu kullanmak tavsiye edilmez - çok dikkat dağıtıcı. Sonuç bir kaza olabilir.

bisikletçi görevleri (tüm OBZH detaylı çalışma yolda davranış kuralları) bir ayık halde yalnız sürme girer. iki tekerlekli aracın sürücüsü olan kontrol gerçekleştirilir değildir. Buna rağmen, herkes sarhoş iken sürüş suçlu değil, aynı zamanda diğer yol kullanıcıları için sadece başarısızlıkla sonuçlanabilir bilmeli.

bisikletçiler için hiçbir hız sınırı olduğunu bir yanlış yoktur. Bu yol iki tekerlekli araçlar spor görünmedi sürece geçerliydi. Bazıları uzak aracın olanlar aşan hızlara ulaşabiliyor. Yolda bir düşük hızda hareket hakkında anlatan bir işaret yoktur, bisikletlilerin de dikkat etmek gerekir.

Trafik kurallarının ihlali için Sorumluluk

Bisikletçiler, hem de diğer yol kullanıcıları kurallarını çiğnediği sorumludur. trafik polisi aracın sahibinin doğru hareket ettirilir belirtisi görüldüğünde, onu durdurmak hakkına sahiptir. Size sadece durumunda bisikletçi ana görevleri ise şöyle sıralayabiliriz unutmayın, aynı zamanda para cezasına. Bisiklet kurallarla - güvenlik garantisi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.