Kendini yetiştirmePsikoloji

Nasıl "hayır" diyorsunuz ve muhatap rahatsız etmemek?

Her gün her birimiz istek ve siparişlerin çevreleyen çok sayıda dan alır. Bazıları imkansız reddetme, ama diğer yandan arzu olurdu, ancak her zaman başarılı değildir. Ne zaman aslında yardım etmeyi kabul etmelidir ve bu yaptığında duygusu vazgeçmek? Nasıl "hayır" demek ve sizin için geçerli kişiyle iyi ilişkiler tutarsınız?

Ne zaman "hayır" demek gerekiyor?

Hep bunu yapmak için istendiğinde, yardım kabul ediyor musunuz? istek kafasından gelir ve görevleri doğrudan ilişkili olup olmadığını Bazı durumlarda, başarısızlık düşüncesi bile, örneğin, mümkün değildir. Eğer bir şey hakkında ise o senin ilgili olmayan kiminle kişi sorar borç yükümlülükleri, negatif yanıtı hakkında ciddi düşünmek gerekir. yardım olasılığı rehberliğinde olmalı - Eğer yeterli kaynak (zaman, malzeme veya diğer) kabul etmek zorunda olmadığını? başkalarının görevlerin yapılmasını getirmek ve zarar verir işinizi istekleri yok mu? Kendi duyguları dinlemek emin olun. Sen do his kayıtsızlık veya tersi, sevinç? Ve belki, iritasyon ve şey "hayır" demek için nasıl bilmiyorum bu?

Neden reddetme kadar zor?

Düzenli yardım diğerleri fit hissetmek verir. Bu duygu günümüz dünyasında birçok kişi için yeterli değildir. Diğerleri çatışmaların korkusuyla kabul ediyorum. Biz nedeniyle sorun veya eleştiri duyanlar için başarısızlık ortaya düşmeye korkar. Bazı maharetli manipülatörler yardım karşılığında onlar hiç onu teklif kurbanlarını ikna etmeye çalışırlar. Şüphesiz, şahsen tür hizmet sunmak zorunda sonra bile vaat unuttu ya da "zengin ve önemli" yetersiz olduğu ortaya çıktı. Aceleci bir diğer nedeni katılıyorum - Sadece nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum "hayır." başarısızlık kendisi sizin için ve çok daha kolay olumsuz cevap daha kabul etmek olacaktır bu nedenle bir saçmalıktır.

"Hayır" diyebilmek için!

En kolay yolu reddetme - doğruyu diğer tarafa anlatmak için. Ya sen, ya kendi isteği kabul etmek istemiyoruz olamaz neden sadece açıklamak gerekçeler icat etmek gerekli değildir. Be Hazırlanan için Gerçek şu ki terk izlenen birçok karşı-argümanlar veya ricaları. Bu durumda en iyi pozisyon - sessizce ama sıkıca tekrarlanan "hayır" ve nedenleri zaten açıkladı gerçeğine bakın. yetenek "hayır" demek için - bu geliştirmek ve iyileştirmek isteyen bir beceri, yani cesaretini değil İlk seferinde başaramazsan.

kendi beceriksizliği tanımak - Bir başka etkili yolu 'hayır' demek. Gerçekten onun emirlerini yürütmek için en iyi aday olmadığını sorar kim açıkla. Birisi düzenli görevleri size aktarılan edilirse, edepsizlik yanıt vermek için çekinmeyin. Bir basitçe soruyorum: "Neden sana yardım edeyim?". o reddetme önce amacıyla, onun muhatap rahatsız etmemek mevcut sorunlar hakkında detaylı ona sormak ve alternatif çözümler önermek. Nedenle durumun ayrıntılı analizi ve kaybolacaktır yardıma ihtiyaç ve sonrasında söylemek nasıl düşünmek zorunda kalmamasıdır mümkündür "hayır."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.