ÇirkinlikInşaat

Keramzitoblok: avantajları ve dezavantajları, özellikler, fiyatlar. Bina malzemesi Yorumlar

yarı-kuru vibropressing ile oluşan Keramzitoblok, yapı taşı olarak. Onun dikdörtgen hatlarını alır. genleştirilmiş kil eylemlerin imalatı için temel malzeme. su, kireç taşı, kum: Bu eleman, bir bağlayıcı ve üç bileşenden oluşan bir dolgu maddesi olarak hareket eden çimento, oluşmaktadır.

Bu malzemenin özellikleri. yorumlar

bir araya köpük bloklar ve gazlı özelliklerine sahip, sıradan tuğla özelliklerini birleştiren benzersiz yapı malzemesi olduğu için Keramzitoblok özellikleri dikkat çekiyor. tuğla belirtileri bitmiş ürünün, büyük ve tartışılmaz hardiness görünür. Beton açıklık keramzitoblokah da hızlı ve kolay bir yapı çalışmaları yürütmek için izin büyük bir boyut, termal iletkenlik ve düşük ağırlığa sahip bir küçük ölçü olması gerçeği yansıtır.

sadelik kutlamak keramzitobloka döşeme Misafir evi sahipleri. Ayrıca, malzeme zararsız. Olumsuz bu malzeme güvenilir bağlantı elemanları kurmak her zaman mümkün olmadığı düşünülebilir.

yapı

Benzer bir şekilde, sadece özgül ağırlığı belirlendikten sonra olabilir bir yapı malzemesi bileşimini belirlemek için. 1500 kg / m3'ün eşit olan ortalama varsayılabilir. Çimento markası M400 aşağıda alınmaz. Diğer bileşenler arasında kendi ağırlığı 430 kg olduğu anlamına gelir% 26.7 tutar. karışım içinde genişletilmiş kil, her zaman en, bu nedenle kompozisyonun yaklaşık% 34 alır ve bu nedenle, 510 kg kütlesi içinde ihtiva edilmektedir.

Kum yaklaşık çimento aynı eklendi ancak değeri% 28 420 g alınır, böylece, genellikle biraz daha küçüktür. hedef yerine bir sıvı formülasyon daha karışımın bir orta kıvam oluşturmak için olduğu çözülmüş ve karıştırılmıştır, su, tüm bu elemanlar, bununla birlikte, sıvı fazla olmamalıdır. bileşiğin tüm bileşenlerin oranına yalnızca% 9,3 tutarında su yeterli 120 kg.

bileşiminde farklılıklar

birlikte kum ile çimento düşük bir yüzde, özgül ağırlık hemen biraz daha düşük olur, böylece bu veriler, inşaat malzemeleri için parametreleri ilerlemesi durumunda. Karışım daha kolay ise, bu, bu ise tamamen kum ilave edilme gereksinimini göz ardı dolayısıyla 1000 kg / m3 kadar ağırlığa ve. durumda, hafif çimento oranının yüzdesi azaltmak ve genişletilmiş kil kapasitesini arttırmak için gereklidir.

daha keramzitobloki daha gazoblok fiyat üzerinde. 30-35 ruble - Genişlemiş kil makaleleri kendi fiyat eşiği olarak, Gazoblok değil 25 ruble, satın alınabilir unutulmamalıdır.

Özellikler kompozisyon

  1. Çimento yüksek kaliteli kullanılır. Mevcut her türlü fraksiyon, ancak ürün markası mutlaka M-400 yüksek olmalıdır.
  2. Genişletilmiş kil büyüklüğü ve yapı malzemesine benzer renk olarak, çakıl ile karışabilir. Bu bileşenlerin ateşleyerek doğal bir ortamda bulunmaktadır hafif killi kayalardan yapılmıştır. Genellikle uygun keramzitobloki oluşturmasına olanak sağlar 5-10 mm, içindeki kısımlar yapmak için kullanılan. Misafir uzmanlar bu konu dikkatle yaklaşılması gerektiğini savunuyorlar.
  3. Kum bir dolgu maddesi olarak hareket eder. O her zaman gerekli değildir, ancak çoğu durumda, bu uygun miktarlarda bileşiminde bulunur. Orta ve iri kesirler, Küçük cins en seçkin almak tavsiye edilir. Ancak bu yardımı ile büyük bir bağ blokların diğer bileşenleri bekleyebilirsiniz.
  4. Su net eklenmelidir. Sen herhangi bir öğe yıkadıktan sonra sıvı kullanamaz. Mümkünse, istenmeyen yabancı maddeleri ihtiva etmez saf su ekleyin.

sınıflandırma

88h190h390 mm 188h90h390 mm: keramzitoblokov için inşaat standartları açık boyutlar sağlar. Orada toleranslar, ancak bu göstergeler 1-2 cm geçmemelidir. birinci boyutlu duvar dayanma duvarları gerçekleştiren bir blok için belirtilir. İkinci seçenek bölümleri oluşturmak için tasarlanmıştır.

Keramzitoblok, ürünün tüm yüzleri kalitesi ile belirlenebilir hangi avantajları ve dezavantajları ön ve tabandaki üyeleri sınıflandırılır. Bu göstergeler, her elemanın her tarafta, özellikle canlandırmaları tanımlamaktadır. tabandaki çerçeveyi tamamen kaplayan, dış trim oblitsevat planlamak için emin yığma duvarlar için kullanılır. Yorum uzmanlar da belirtildiği gibi bu nedenle, malzeme sadece binanın giydirme terk etmek bir ihtiyaç gerçekten varsa kullanılabilir, yüz bitirmek ortadan kaldırmak ve bir bitirme tedbirler olmadan operasyonda binaya girmek yardımcı olun.

İç yapı

özellikleri keramzitoblokov ve boşlukların varlığı ya da yokluğu olarak sıralanmış. Blok içi boş ise, dikey bir yönde düzenlenmiş boşluklar boyunca kapalı ve her ikisi de ihtiva edebilir. Onların yardımı ile önemli ölçüde malzemenin toplam ağırlığı azaltabilir ve bu açıklıklar genellikle müşterileri memnun daha düşük bir fiyata, malzemeyi satın almak için yardımcı oluyor. keramzitobloki üzerinde fiyat tanesi 25-50 ruble arasında değişmektedir. Katı blok daha yüksek bir maliyete sahiptir, ama aynı zamanda da ağırlık olarak yansıyan, büyük bir güç sahiptir.

Bazen keramzitobloka bu duvarlar özellikle yüksek irtifada tehlikeli işler için, elle ve özel ekipman kullanımı ile yer olmamalıdır. Bunlar genellikle sermaye yığma duvarlar için kullanılır. Bina yüksek olduğu veya önemli yükler tabi ise seçim doygun bir birim, zorunlu olmalıdır. onlar daha dayanıklı oldukları gibi daha keramzitobloki daha Gaz bloklar fiyat, On. Genellikle her biri en az 30 ruble değil.

yoğunluğu ve dayanıklılığı

Bu seçme keramzitoblok yardımcı en önemli ve belirleyici özellikleri olan, artıları ve eksilerini belli binanın yapımında önemlidir. Yoğunluk kalite ve dayanıklılık keramzitobloka ancak enerji tasarrufu ile birlikte, akustik özellikleri sadece belirler.

Ayrıca ürün güvenilirliği rol oynamaktadır. Bütün bu rakamlar gücüne göre değişir, bu yüzden her zaman uygun bir ürünün seçimi önce belirtmelisiniz. keramzitobloki veya beton bloklar seçimi, mukavemet özelliklerine değil, aynı zamanda üretici garantisi üzerine sadece odaklanmalıdır. Bu yüksek kaliteli yapı malzemesi seçimi de yapılacak önemli bir durumdur.

Dolgu maddesinin fraksiyonu kritik yetenekler keramzitoblok sahip belirler olup. Bu materyalin avantajları ve dezavantajları ürün göstergelerinin yoğunluğunu yansıtır, bu yüzden dikkat ve imalat doğruluğunu izlemelidir. aralığı içinde bu rakamın büyük ölçüde değişebilir. Bu 500 ile 1800 kg / m3 arasında değişmektedir.

onlar dayanıklılık özellikleri farklılık, çünkü keramzitobloki fiyatı aynı olmayabilir unutulmamalıdır. Ince dayanıklılık ve malzeme her yeteneği görünümünü belirlemek mümkün değildir. Çekme özellikleri geniş bir yelpazesi var ve V3,5-B20 olun. statik yük tam değeri bu rakamlar yeniden dağıtan, 35 ila 250 kg / cm2 değeri ayırt etmek mümkündür. Ağırlık yaklaşık parametreleri yanı sıra 10 ila 23 kg arasında değişen tanımlar. Malzeme en fazla 60 yıllık bir raf ömrü vardır, bu tamamen sürdürülebilir yapmaz.

Su buharı geçirgenliği

Bu seçenek son zamanlarda insanlara ilgilenmeye başladı o keramzitoblok karakterize beri, avantajları ve dezavantajları olan çevresel performans ile ilgilidir. Bu parametrede Bu noktada profesyonel geliştiriciler, aynı zamanda özel inşaatçılar yanı sıra sıradan tüketiciler tarafından sadece yönlendirilir. Keramzit bir "nefes" malzemedir, bu nedenle bu konuda endişe takip etmez.

Su buharı geçirgenliği keramsit tuğlalara Şekil 2 kat daha fazla olduğu hatırlanmalıdır. Bu yapı malzemesinde rakam biraz daha düşük olmakla birlikte, çevre açısından en iyi elemanları ile eşit gibi, ahşap veya alçıpan ile karşılaştırabilirsiniz.

keramzitobloka ve Müştemilatı kuru hava ile farklılık olmadı. Bu malzeme atmosferden nemi emer ve çevre çok kuru ise, daha sonra hemen verir, böylece her zaman rahat hissediyorum. Böylece, imkansız uygun ve optimum iklim takdir değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.