Sanat ve EğlenceLiteratür

Mistik hikaye "Maça Kızı". Hikayenin içeriği, ana karakterleri

Heyecan ve hırs, arzu birinde ulaşılmaz üstüne çıkmak için baskın düştü, kaderi hile - o kahraman ana hikayenin özlemleri - mühendis Herman. Daha sonra bu tutku doğrudan cinayete direnemedi Raskolnikof'u hatırlıyorum, özellikle insan gösteri Dostoyevski aşağı yakar. Ve bu mistik tarih değil. "Maça Kızı" ve önceden görüntüleri ve edebi devam filmi vardı.

Mistik tarih bayanlar maça

Fransa'da Yüz Yıl Savaşı sırasında tahtta açıkça deli Korol oldu Karl VI. Onun halkının talihsizlik üzerine kuralları ve otuz yıllık delilik rağmen, Tanrı ve onun korkunç mahkeme eylem tarafından vaftiz edildi ve ülke almak zorunda kaldı. bazen deli, ama kısa ve seyrek boşluklar vardı. Ve Akut dönemde kırmayacak şekilde değil, cam, çok dikkatli bir şekilde tedavi örneğin, kendini bir cam sürahi temsil edebilir ve onu gerektirecek.

Için onun eğlenceli ve oyun kartları yaratıldı. Ama az ya da çok modern bir şekilde onlar bittiğinde, çünkü kazanan denirdi oğlu Charles VII, zamanında alacak Yüz Yıl Savaşları, ve Joan of Arc France sayesinde birlik bulundu.

Zamanının modern isim var onlar farklı ülkelerde farklılık göstermesine rağmen, takım elbise, oldu. Geleneksel gelince, Rusya'da, hâlâ mevcut. Bu hikayedir. falcılara de Maça Kızı sorun, aldatma, kin, çekişme anlamına gelir ve düşman hala boşanmış bir kadındır. Bu değerler ve zalim bir şaka olarak Almanca ile oynadı. Ama haritanın bütün bu mistik özellikler özellikle iyi romanı Puşkin yayınlanmasından sonra satın aldı. Kitabede rağmen zaten gizli bir kin başlattı.

Puşkin Yani, tanıdık bir hikayeydi. Maça Kızı o insan aklını azaltmak özelliklere satın aldı.

tarihi gerçekler

Bu tipik bir Petersburg hikayesi "Maça Kızı" iki büyük yaşlı bireylere doğrudan bağlantılıdır yaratılış öyküsü. Puşkin, bir kolektif tarafından oluşturulan Kontes görüntüsü. özelliklerinin Çok sayıda, o Prenses Galitzine aldı Rus sadece güzelliği tanınan, aynı zamanda Fransız kraliyet mahkemesi.

Moscou Venüs Louis XV sarayında parladı ve Marie Antoinette sarayında ve onun resepsiyonlar ve topları ziyaret etti. Yakışıklı kocası sonradan ve çocukları ve torunları, iktidar eşler tamamen bağımlı idi. O ekonomik ilişkiler ile sağlam bir el hükmetti ancak çocukların bakımı için bir kuruş dışarı verdi. O uzun, neredeyse yüz yıl, bir hayat yaşadı. bin ruhlar onaltı - o büyük bir servet bırakmıştı sonra. yaşımdayken o özellikle doğum günü partisi içinde, belirli günlerde ilginç bir şekilde misafir aldı. Bu gün kraliyet ailesini ziyaret condescended. o en üstün şahsiyetlerini kalktı hemen önce: Diğer tüm oturan ev sahipliği yaptı.

Ya selam başını bükük veya rütbe ve asalet rağmen birkaç kelime çıkardı. O sosyal merdivende alt duranlara eşit ve dost ile mağrur. Bu bir kişiyi küçük düşürmek için çok şık bir yoldur. Üç kart Puşkin'in hikayesi büyükannesi ucu sayesinde geri döndü yeğeni gelen bilinmektedir. Böylece, yavaş yavaş hikaye dizilmiş. Maça Kızı - o St. Petersburg alınan takma Kontes. N. K. Zagryazhskoy - Ancak, onun dışında, Puşkin kişi olarak eşinin teyzesinin hikayesini tanıtıldı. Gençliğinde o kadar güzel değildi ve yaşlılık Baba Yaga benzer. Bu grande dame, bir erkek karakter ve zor, bu arada, hem de Golitsyn vardı kraliyet kişileri ağırladı.

Her karakter özellikleri Kontes kolektif görüntüde dahil. Parlak bir yazar açıklanan rakamlara bakıldığında, içeriği belirtilmiştir, "Maça Kızı" iş çıktı.

Hikayenin arsa

Bir gece, (ya da "Stoß" olarak adlandırılır) düzenli Firavun oynamak genç bir grup insan genç mühendis Herman dalga geçmeye başladı. O oynadık ama her zaman canlı bir ilgiyle izledi asla.

Sonra Tomski büyükannesi Kontes kazanmak için en emin yolu biliyor söyledi. Paris'te genç bir adam olarak, (la Vénus moscovite) büyük bir kayıp geri savaşmak için bir şansı vardı. Gizli kazanan kartlar o Saint-Germain önerdi.

Herman hikaye derin bir etki yaptı. O usemerit paralarının, üç katına çıkabilir düşünmek başladı ve sakin zengin bir hayat sağlayan aslar kendilerini getirmek için. Yani sanrılar ve halüsinasyonlar başlar.

Ne rüyalar neden

Ön plan görüntüler Pushkin ahlaki kuralların bu bölüm, açgözlülük, eksikliği ( "Maça Kraliçesi") başlayarak. Ana karakterler - bu Napolyon hırsları Herman, kişi başına altın zararlı etkilerini bu.

Herman Petersburg gece dolaştığı ve bacaklar kendileri gizemli Kontes evine getirdi. Kontes yaşlı kadın en korkunç şekilde gezdim fakir arkadaşı Lisa, oldu. Bu kız için Herman izlemeye başladı. O onun yardımı ile o yaşlı kadının evine alır ve gizli haritalar öğrenmek umuyordu. Bir yazışma. Nihayet Lisa, açgözlülük habersiz, Kontes topu gittiğinde gün Herman ona gelip yedi (femme rakam) davet etti.

top sonra

Herman ayrıca yaşlı kadının odasına yöneldi ve onun geri dönmesi için bekledi. o Herman ortaya çıktı ve o onu mutlu etmesini talep önce zaman top sonra Kontes nihayet herkes tarafından konuşulduğu gizli haritalar, ifşa, yalnız bıraktı. Ama dehşet içinde Kontes bu sadece bir şaka olduğunu yanıtladı. Herman inanmak reddetti ve yaşlı kadına silah tehdit etmeye başladı. Ama hemen öldü korkuyorum. Herman Lisa için odada durdu, herşeyi anlattı.

o nazik olmadığını anladı ama tamamen materyalist düşünceler böyle korkunç doruk yol açan genç adam, birlikte bulunduğumuz Korku kızın ruhunu doldurdu. Bunlar Puşkin ( "Maça Kraliçesi") olarak karakterlerdir. Ana karakterler: Lisa Herman, eski bir Kontes - karışıklık ve korku içinde. Ama Lisa Herman olsa evden dışarı açtı ve ona bir canavar düşünmeye başladı. Üç gün sonra (başka ölümcül sayı) Herman merhumun vücudunun Cenazesine gittim. Ve Kontes kırptı bu onun gibiydi.

sanrısal fanteziler

O gece Herman isteği dışında, dedi Kontes ona geldi edildiği bir rüya gördüm ve kesinlikle yararlanacak hangi kartları anlattı: üç, yedi ve as.

Böylece, Puşkin asılsız yaratmadı, bu oyunun konusu değildi ve devam etti ve genç bir adamın sanrılar ve halüsinasyonlar arttı. o masaya oturup edecek ve mutluluk altın yağmuru dökülen: Herman tek bir şey düşünebilirim. Sonunda şansı vardı. Ben büyük oyunu gitti. Herman ilk üçe üzerine koydu ve kazandı. Bir sonraki akşam Hermann yedi taktı. Ve büyük bir kazan yine. Üçüncü gün herkes Herman bekliyordu. O bütün parasını koymak - as. Herman kartını açtığımda, o sırıttı maça, kraliçesi görmek dehşete edildi. Oyun devam etti ve Alman odadan dışarı koştu, para ve istihbarat kaybetti.

O gerçekten kızgın. Devam delüzyonlar ve halüsinasyonlar.

Ama her şey kötü Lisa için iyi ortaya çıktı. Yaşlı Kontes genç yöneticisi evlendi. O kız hikayesi için sonu oldu. Maça Kızı sadece hafifçe bu saf oluşturulmasını dokundu.

Puşkin - hiçbir açıklama çalar, hiçbir mistik ve fantastik teklifleri dahil büyük bir uzman ve kart oyunları ve psikoloji. Bu yalnızca olgun yetenek yazar doludur ki gerçek durum ortaya gündelik hayatın. mümkün kılar fantastik kart, arsa çerçevesinin sanatı en fazla büyük ikramiyeyi, bozmaya.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.