MaliInşaat

Inşaat maliyetinin Konsolide tahmini hesaplama

inşaat ürünleri oluşturmak için gerekli fonlar, inşaat maliyetini temsil eder. Hesaplanan yapım maliyeti tahmini, - geliştirilmiş özel belgelerin değerinin hesaplanması için tahmini maliyeti. Tahmini detaylı dokümantasyon tüm inşaat maliyetlerini ortaya koymaktadır. onun iş sözleşmesinin temelinde olduğunu.

inşaat bütçelerinin hazırlanması 3 aşamada biz söyleyebiliriz geçti:

  1. Yerel bütçeler hazırlanması.
  2. Nesne için tahminler hazırlanması.
  3. inşaat maliyetinin Konsolide tahmini hesaplama.

Yerel tahminler - sağladığı ilk belge, tahmin edilen maliyet tahminleri çalışma belirli türleri için. Bu tür doküman temelinde, sonuç olarak, bir konsolide bütçe hesaplaması üretti. Thera (bölgesel birim fiyatları) sözde bu iş kağıdı, yanı sıra doğru bir belirli bir bölgede inşaat tüm hesaplamak için izin tahmini oranlarını (büyütülmüş), derlemek için.

kaynak dizin ve bazal: Yerel tahminler iki farklı yöntemlerle yapılabilir. kaynak yöntemi kullanarak, yapım maliyeti cari fiyatlarla hesaplanır. Baz-maliyet hesaplama endeksi yaklaşımında cari fiyatlarla tabanının tahmini değeri yeniden hesaplamak için oluşturulan Özel olarak geliştirilmiş endeksler kaynaklanmaktadır. maliyeti mümkün olduğunca doğru olarak hesaplanmıştır, böylece her yıl endeksler, değişiyor.

nesnesi, aşağıdaki işlemleri ve maliyetlerde gruplandırılmış tahminlerinin yerel tahminleri, oluşur:

• inşaat işleri;

• kurulumu;

• Ekipman, mobilya ve ekipman;

diğer işleri •.

Nesnenin tahmininin hesaplanması tüm nesnenin yerel akım ya da temel fiyatlar ve miktarlar eklenerek gerçekleştirilir. toplu standartları ve analog kullanarak hesaplanması için değer açısından göstergeleri nesneleri. nesne üzerinde Sözleşme fiyatları belgelerin bu tip temelinde kurdu.

Konsolide tahmin hesaplama projesine dahil tüm nesnelerde inşaat tahmini maliyeti belirleyen bir belgedir. inşaat finansmanı için karar temelinde.

Konsolide bütçe hesaplaması dikkate tasarım çözümleri etkinliğini belirler. konut ve endüstriyel ve inşaat maliyeti hesaplama sonunda bölümlere ayrılmıştır zaman sekizinci başlayarak ki, bir miktarının nihai hesaplama verilen. Hepsi aynı işin göre gruplandırılmış verileri tarafından yapılan tahminlerden itiraz ediyoruz.

Ayrıca konsolide bütçe hesaplaması bakılmaksızın katılan yüklenicilerin sayısının, inşaat, genel olarak yapılması gerektiğini unutmayın. o yapılacaktır bina hakkında tüm bilgi, belge, beklenen kâr için benimsenen düzenlemelere açıklayıcı not ektedir.

Bütün bu belgelerin derlenmesi hem kağıt (el yazısı) yanı sıra (Excel veya özel yazılım ürünleri olarak) elektronik ortamda üzerinde gerçekleştirilebilir. Örneğin, GrandSmeta veya tahmin Sihirbazı - oldukça iyi bir çözüm.

sözleşme veya ekonomik sürmekte - Tahmini dokümantasyon, öngörülen şekilde ne kadar binayı hazırlanmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.