OtomobilArabalar

Vites kutusunun tamiri, yedek disk debriyaj ve debriyaj onarımı

araba iletim - Mevcut debriyaj, şanzıman, diferansiyel, kardan iletimi, tahrik şaftları dahil hassas bir alettir. iyi durumda olan (ve aynı zamanda sadece yüksek kaliteli motor yağı uygulama ile), tüm bu bileşenler, aracın sorunsuz ve sürekli çalışma sağlar.

Gerekli iletim onarım, belki birkaç, çoğunlukla başarısızlık nedenleri , mekanik bir iletim geç yedek filtreler ve yağda, hareket halindeyken anahtarlama kontrolünde oluşan. Ya sesler vurma duyulabiliyordu bir kutu içinde, kendiliğinden kesin.

şanzımanın tamiri - oldukça zaman alıcı sürücünün hız, güç iradesini uygular mekanizmasının ana ünite olduğunu ve sürüş tüm konforu sağlar çünkü ve karmaşık bir süreç. Tamir giderme, parça değiştirme, ve yeniden birleştirme yürüten, vites kutusu ve demontaj kaldırılmasına oluşur. Bu nedenle, yedek ve onarım dişli, debriyaj onarım ve değiştirilmesi kavrama diskleri profesyonel ve zorlu bir yaklaşım gerektirir.

Uygun bakım, düzenleme ile, ve doğru bir şekilde götürmek için debriyaj araba düzgün çalışıyor. Kavrama onarım ya da değiştirme nedeniyle temel aşınma veya kırılması gereklidir. debriyaj onarımı için bir nedeni gerizekalı, eksik veya debriyaj kaymasını, vurmak veya gürültü biçiminde bir kusur. Bu sorunlar kaliteli bir onarım debriyaj ihtiyaç gidermek için.

kayma debriyaj diski veya diskin kendi yıpranmış balataları fonksiyonel değiştirilmesinin oluştuğunda. Ayrıca elastikiyetini kaybetmiş sıkıştırma yayları, ve yalıtım rondelalar ile yer değiştirir.

aşağıdaki gibi debriyaj diski değiştirilmesi geçerli:

Önce kısa devreleri önlemek için vücudun eksi kutbunu ayırın gerekir.

Sonra bir araba kaldırma bir jack yapmak, sonra debriyaj mekanizmasının hidrolik silindir kesmek gerekir. Drenaj şanzıman yağı. Marş çıkarın. Sonra sökün ve motordan şanzıman kaldırmak için gereklidir.

motor volanına den daha fazla geri debriyaj. debriyaj kapağı ve köle çıkardıktan sonra kontrol etmek sürücüyü tüm bileşenlerin durumunu. Perçin başları bu rakam az ise 1,1 mm ile derinleştirilebilecek gereken disk değiştirilmelidir.

Köle bahar doğru yönlendirmek için göbek göreli olarak çıkıntı yapan kısma kapağın monte sürücü zaman.

sıkıca cıvataları sıkarken, çark üzerindeki diski yerleştirmek.

debriyaj tamir gerekçesiyle gerçekleştirilirse Eksik debriyaj diski sonra doğrultma, açın. Kit oluşur sıkışmasını engelleyen sonra. Bundan başka kırık veya gevşek perçin sürtünme balatalarının değiştirilmesi gerçekleştirilir.

kavrama devreye sarsıntılı kavrama diski değiştirme işlemi ise, yay plakaları elastikiyeti kayıp ya da burulma titreşimi sönümleyici yay kırılması yoktur. Daha sonra volan yüzeyini ve kavrama diski veya debriyaj diski saflaştırılmış yağlı bir çalışma yüzeyi gerçekleştirilir temizleme. Daha sonra, şanzıman yatağı değiştirmeniz gerekiyor.

(- burulma titreşim sönümleme sönümleyici) gürültü, vurma veya tehdidi kırık kavrama diski sönümleyicinin değişimini içerdiğinde kaplin onarım yapılması oluşur. Ayrıca, itme yatağı değiştirilir ve parçaları bağlantı, kama bir iletim tahrik milinin ön ucunun yanı sıra yatağı. Bundan sonra zayıf bir diyafram yayı ile birleştirme, bir mahfazanın bir değişimidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.