Sanat ve EğlenceTV

Stanislav Morozov - biyografi ve kişisel hayat

Stanislav Morozov, çift paten yapacak bir figür patencisidir. O, Rusya'nın hak ettiği bir eğitmendir. Tatyana Volosozhar ile bir çift olarak konuşan Ukrayna'nın dört kez şampiyonu oldu. Alena Savchenko ile (önceki ortak) birçok zafer kazandılar. Bunların arasında, iki kez Ukrayna şampiyonu ünvanları ve gençler arasında dünya). Kariyer, Olimpiyat Oyunları bittikten sonra 2010 yılında tamamlandı.

çocukluk

Stanislav Morozov 1979'da Sverdlovsk'ta (Ekaterinburg) dünyaya geldi. Bununla birlikte, 1980'de babası ve ilk antrenörü Odessa'ya davet edildi. Ailenin başı Alexander Morozov, Igor Ksenofontov'un öğrencisi. Odessa'da oğlu Stanislav ilk dört yaşında patinaj yapıyordu. Yakında aile Kiev'e gitti. Genç adam oradaki çalışmalarına devam etti.

buhar

Geleceğin patronunun ilk ortağı Elena Belousovskaya'ydı. Bununla birlikte, 1997'de Ukrayna şampiyonu unvanını aldı. Alena Savchenko - rakip patencinin sonraki ortağı. Galina Kukhar çiftin antrenörü oldu. Stanislav Morozov ve Alena Savchenko , 2001'deki junior şampiyonadaki girintiyi kazandı. 2002 Olimpiyatları'nda on beşinci oldu. Parite Ukrayna şampiyonasını iki kez kazandı.

Mesleki kariyer

Alena Savchenko ile olan ortaklık Olimpiyatların sonunda tamamlandı. Kız Almanya'ya gitti. Stanislav Morozov, 2004'te Tatyana Volosozhar'la buzda dışarı çıkmaya başladı. Parite üç kez Ukrayna şampiyonu oldu. Kış Universiade'sinde gümüş madalyalar yapıyorlardı. Figür patencileri Turin Olimpiyat Oyunlarına katıldı. Orada 12. sırada yer aldılar. Çifte, Kiev'deki Galina Kukhar'da eğitim aldı. 2008 yazında, patencilerin Almanya'ya gittiği biliniyordu. Orada Ingo Stoyer adında bir antrenörle çalıştılar. 2008-2009 yılları arasında Rusya Federasyonu'nda üçüncü oldu ve Çin'de ikinci oldu. Böylece kariyerlerinde ilk kez patenlere Grand Prix'in son bölümüne katılma hakkı verildi. Orada, çifti dördüncü oldu. Kore'den döndükten sonra patenciler eğitim merkezindeki Alman Chemnitz'e vardı. Çift, bu ülkenin şampiyonasına katılmak için Ukrayna'ya başka bir uçuş düzenlemeyi uygun bulmadı. Bu nedenle, patenciler Almanya'da "rekabet dışı" performans gösterdiler. Çifti Avrupa Şampiyonasında dördüncü sırada yer aldı. Rakip figürler Ukrayna'ya Olimpiyat Oyunlarına 2 spor izni verdi. Bu, 2009'da düzenlenen Dünya Şampiyonasında paritenin altıncı olmasıyla mümkün oldu. Olimpiyat Oyunları sırasında figür patencileri sekizinci sırada yer aldı. Tatiana Volosozhar, Rus renkli patenci Maxim Trankov'un ortağı oldu. Stanislav Morozov, teknik direktörlerinden Nina Moser'e yardım etmeye başladı. O, bu çiftin yanı sıra grubun diğer birçok sporcusu ile birlikte çalıştı. Bir antrenör olarak ilk kez Vladimir Morozov ve Ekaterina Krutskikh ikilisi oldu. Onlarla birlikte, tamamen kendi başına çalıştı. 2011'de Rusya Federasyonu vatandaşlığına geçti. 2013'te Rusya Federasyonu'nun hak ettiği bir antrenör oldu.

Kişisel yaşam

Artık Stanislav Morozov'un kim olduğunu biliyorsun. Kişisel hayatı daha ayrıntılı olarak anlatılacaktır. Eski bir ortak Tatyana Volosozhar ile evlidir. Kocasının spor kariyerinin tamamlanmasının ardından, buz üzerinde performanslara devam etmek istedi. Koca, Maxim Trankov'la bir düet yapmaya itiraz etmedi ve onda bulunmayı önerdi. Başlangıçta, Stanislav Morozov yeni bir çifte antrenörlük yaptı, ancak yakında bunun ortadan kaybolması gerek. Patencilerden harika bir takım olduğu ortaya çıktı. Stanislav'ın eşi Soçi Olimpiyatlarında Rusya'yı temsil etti. Şimdi çift ikisi Moskova'da yaşıyor. Dairelerinin buz pateni pistinin yanında bulunduğu ilginçtir. Maxim Trankov - Tatyana'nın ortağı - evli bir çiftin yanında yaşıyor. Birlikte buz pateni pistini ziyaret edip antrenman yapıyorlar. Stanislav ve Tatyana'nın henüz bir çocuğu yok.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.