BilgisayarlarDosya Türleri

Hızlı gerçekler: log nedir

Bir tekil ziyaretçi sayısını, açık sayfaları ve hala diğer yararlı birçok bilgi içeren standart sitesine ek olarak, web master bu site hakkında başka şeyler bilmesi gerekir ve bu günlükleri ona açıktır. Bu acemi olarak web yöneticileri çoğu bile neyi günlüğü ve o verir bilmiyorum.

Hangi bilgiler hala ihtiyaç vardır?

Standart parametrelere ek olarak, yukarıda belirtildiği gibi, site sahibinin diğer çok veri bilmesi gerekir:

 • Hangi sayfalar en çok ziyaret edilir.
 • Hangi kullanıcılar genellikle siteye gelmem arar.
 • Hangi tarayıcılar veya işletim sistemleri ziyaretçiler arasında en popülerdir.
 • senin kullanıcılar tarafından kullanılan Ne ekran çözünürlüğü.
 • Ve çok daha fazlası.

Bunu nasıl biliyoruz?

yerinde vakaların ezici çoğunluğunda, bir ücret veya serbest sayacı ve sunduğu kaynak ayarlamak sitenin ayrıntılı bir analiz sağlar ve herhangi bir zamanda okunabilir ziyaretleri, istatistiklerini tutmak. Bir kişinin ücretsiz barındırma kendi web sitelerini yerleştirmesi durumunda Özellikle bu tür sayaçların kullanımının durumunda bir talep vardır. böyle bir günlüğü dikkate alındığında, aslında onlar gerekli olan verilerin çoğunu içerir, çünkü bu tür sayaçlar ile çalışmak öğrenmek için önemlidir.

ödenen barındırma sunan hosting şirketleri baskın çoğunluğu başlangıçta kendi müşterilerine zaten oluşturulmuş sitede yüklü olan analiz araçları kullanma olanağı verir. Örneğin, Apache sunucuları ek bir sunucu modülü olarak kullanılır Webalizer denilen özel bir alet kullanın.

ücretli bir hosting kullananlar da tamamen bağımsız site ve nasıl kullanılacağını, log ilgili tüm bilgilere tam erişimi vardır bilen bir webmaster olarak, sitenizdeki ilgili tüm verileri işleyebilir.

Bu nedir?

Herhangi bir web sitesi üzerinde yöneticisi kendisine uygun herhangi bir zamanda bakabilirsiniz kendi günlüğünü muhafaza. bir günlük nedir? Bu durum, bu istekleri ile ilgili tüm siteye istekleri yanı sıra çeşitli hatalarla ilgili bilgileri içerir ayrı bir metin dosyasıdır.

Veriler günlüğüne yazılır gibi?

Başlangıçta, kullanıcı, belirli bir siteye kendi tarayıcısında türleri ve ona gider. Bundan sonra, kullanıcının tarayıcısı sitesini barındıran sunucuda, gönderme de başlar, bir kullanıcı için bir istek, bir Web sayfasında ilgileniyor. Aşağıdaki bilgiler sunucu ile birlikte sağlanır:

 • ziyaretçinin IP adresi.
 • isteğinin tam zamanı.
 • kullanıcı kullandığı tarayıcı.
 • kullanıcı kullandığı işletim sistemi.
 • ilgi sayfa.
 • Hedefe geçiş olan sayfa adresi.

Bundan sonra, ziyaretçi sunucusunu ona ilgi bir istek verilir ve bir işlem hakkında tüm bilgiler sözde dosyası oluşturuyorsunuz, olay günlüğüne yapılır.

Yetkili analiz günlüğü site kaynaklarını kullanır ve ne yönde daha önemli nasıl geliştirileceğini belirlemek için webmaster sağlar.

Hangi bilgiler günlükleri vermek?

Bir sitenin günlükleri ile bakıldığında bir kaynağın daha da promosyon geliştirmek ve daha etkili hale getirecek kullanışlı birçok bilgi bulabilirsiniz:

 • Ziyaretçiler. Elbette bu indeks belirlenir ve her sayfada mevcut olabilir standart bir sayaç, ancak günlüğüne veri günler, saatler, hatta aylar popülerliği gibi, daha fazla ayrıntı sağlanmaktadır edilmektedir. Sitenin bakım yapan bilmek çok önemlidir Ayrıca, günlük dosyaları kullanılarak tanımlanabilir saat patlaması veya sakin trafik.
 • Trafik. Bu durumda, belli bir süre için tek tek her sayfa ve toplam site trafiği trafiği verilen.
 • Dönüşüm. Bu seçenek tek bir sayfa görüntülenebilir ve kapanması veya hepsi aynı birbiri ardına sayfasını görüntülerken siteniz aracılığıyla "seyahat", başladı, yani ziyaretçilerin kaynak nasıl gezindiğini belirlemek için izin verir. Dönüşüm tabakası dolaylı sitenizin kalitesini belirlemek sağlar.
 • Terk sayfa. sunucusu günlükleri, sık sık onlar terk sayfalar, yani çok nadiren ziyaret edilenlere olduğunu belirlemek ne düşünürsek. Sayfa artık insanlar ilgilenen veya sitenizde birçok diğerleri arasında bulmak zor hale duruma göre bu durumda, webmaster, durumun kapsamlı bir analiz yapmak gerekir.
 • Popüler sayfalar. En çok ziyaret edilen Web sayfaları. Sen diğer sayfaları oluşturma sürecinde bir model olarak kullanabilirsiniz ve gerekirse de terk edilmiş veya daha az popüler olan herhangi başkalarına bu kullanıcıların sayfalarına gönderilebilir.
 • Aramalar. Diğer şeylerin yanı sıra, bu meta etiketleri sitesi günlükleri etkinliğine de mevcut olduğu, tarafınızca kullanılan ve kendisi için sitenizi bu veya diğer arama motorlarının bulmak mümkün olduğu edilmiş anahtar kendileri ve web sayfa başlıkları. Buna göre, günlükte belirli bir sorgu sitenizi buldum için bir arama motorudur ne olduğu hakkında veri içerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.