SağlıkSağlıklı beslenme

Iştah azaltmak için nasıl

Sen tablodan kalkarken küçük açlık duygusu yaşıyor olması gerektiğini duydum? Ama nasıl bu kadar çok lezzetli varken sen, şenlikli masada, özellikle uygulamada uygulanabilir? Bu konular, biz defalarca kendime sordum. en açlık nedeni ve nasıl iştahınızı azaltmak için ne olduğunu anlamaya çalışalım.

Açlık da farklıdır

Beslenme uzmanları dönüşler, fizyolojik ve psikolojik üzerine açlık bölünmüş. Bu nokta çok önemlidir. Herhangi bir zamanda açıkça birinci durumda olduğunu anlamak gerekir, açlık hissi - bir sinyal vücudun enerji ihtiyacı ve besin. Bu duygu gözetimsiz bırakılmamalıdır. Mutlaka karşılanması gerekir. İkinci durumda ise, psikolojik açlık oluştuğunda, kişinin bazı hissediyor psikolojik sorunlar ve bilinçsizce gıda ile bunları çözmeye çalışıyor. Bu durum ve aşılması ve kullanılmalıdır.

senin açlık başa amacıyla, üç saat boyunca yiyecek vazgeçmek deneyin. Bu durumda bunu yaparsanız, bu görevi imkansız görünüyordu ve bir yemek düşüncesi, sonuç nettir, size ilgisi vermedi - açlığı bu iki tür arasında bir ayrım yoktur. Fizyolojik açlık için karakteristik bir zayıflığı, düşük ruh hali, bir enerji eksikliği. Onların duygularına duyarlı olun.

kahvaltı kaçırmayın

ama nafile - diyet çok sayıda kahvaltı vazgeçmek. Gün boyunca iştahınızı azaltmak için nasıl sorusunun cevabı, bu lezzetli ve sağlıklı bir kahvaltı kaplıdır. yemek yerken acele çalışın. Yavaş yavaş ısırık ve her bir parçanın tadı hissetmek önemlidir. Doygunluk bir an kaçırmamaya çalışın. Dikkatle masaya konabilir çatal bıçak şu anda herhangi bir gıda çiğnemek. Daha küçük bölümlerini yapın ve bilgisayar ve televizyon izleme dalıp edilemez. gıda ile bir tabak doldurmadan önce düz bir bardak su içmek ve açlık hissi düşünerek uzaklaştırır. psikolojik açlık idiyse, bu da geçer.

gerçek arzularını yakalayın. Genellikle insanlar şef rahatsız etmemek için sadece plaka üzerinde hiçbir şey bırakmayın, çok yemek. Kendinize ve duyguları dinleyin. Eğer yarım saat yemek gerekir böylece doygunluk hakkında beyne sinyal, anında kayıt edebilir. Bir yemek varsa, artık zevki yaşamak - yemek bitirmek için gereklidir. Bu durumda, iştah azaltmak için nasıl sorusuna dert olmaz.

yemek sepeti

iştah azaltan ürünler çok çeşitlidir. Bunlar çok meyve dahil ceviz, acı biber ve diğerleri. bitkisel gıda grubu özel bir yer salatalık ve domates verilir. Tercih meyve elma ve limon verilir. kahvaltıda pişmiş açlık yumurta ile baş edebiliyor. Onlar açlık unutmak için izin verir. Birçok için maden suyu Cam açlık aşırı ve sık sık meydana gelen duygular gerçek bir kaçış olabilir.

Bazen iştahı azaltan ilaçlar kullanarak. Meridia, Xenical, Reduxine, lindaksa: Bu ilaçlar yer alır. eczane Eğer izin bitkisel ilaçlar büyük bir numarası vardır iştahınızı azaltır. Çim benzer bir etki uygulayabilen Nane.

ilaçlar izleniminize ve gıda doğru tutum düzeltmek mümkün değildir unutmayın, bu nedenle sık sık kısa süreli bir etkisi verirler. Önemli bir adım için iştah azalması ve ekstra kilo kurtulmak onların yiyecek tercihlerini ve yiyecekle ilgili alışkanlıkları gözden geçirmektir. diyetisyen konuşun, iştahınızı azaltmak ve vücudunuzun uygun diyet seçmek için nasıl kendisinin önerilerini dinlemek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.