OtomobilArabalar

Çivili lastikler - kış yollarda güvenliğin garantisidir

kış geliyor her zaman, sürücüler yılın bu "kaygan" sefere hazırlanmak sorgulamaya. Kar sürükleniyor yollarda kazalar tehlike oluşturuyor. Zor şartlar gerektiren otomobilin kullanımını kaydetmek için tsya kış lastikleri. sürücüler arasında büyük popülerlik tadını çıkarırken lastikler inşaat çivili.

Kullanım Şartları

Kar sürüklenir ve buz yollarda oluşan zaman çivilerle Kış lastikleri, soğuk sezonunda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bunlar arasından -15 + 7 ° C'lik bir sıcaklıkta, en yüksek verimi sergilerler Bu gerçek periyodik thaws ile ve şiddetli don yokluğunda nesurovoy kış iklim koşulları en verimli tür lastikler kullanır. Bu hava, merkezi Rusya için normaldir.

dikenler çeşitleri

Döndü ve damgalı: İki ana tipi vardır. yuva, tipik bir zıvana, sabitleme için, iki ya da üç flanş ve tverdoplavkogo malzemeden bir insert ile birlikte sağlanır. Ürün şekli farklı olabilir. En iyisi olduğuna inanılmaktadır çivili kış lastikleri tetrahedral ani donatılmış. Böyle bir cümle kendi mantığı var. Bu durumda detayların kesiti dairesel şekle sahip olan, normalden daha fazla olacaktır. dört tekerlekten çekiş için toplam kullanışlı alan arttırmak buçuk kat edecektir. Ancak, geleneksel silindirik ani hala çünkü daha hafif ağırlık sürücüleri popülerdir.

o yolun çivili lastiklere davranır nasıl?

Yumuşak tabakasının altında lastikler sert malzemeden bir tabaka vardır. Sivri düzeltmek için kullanılır. Onun sayesinde, tasarım kuvvet kazanır ve yük taşıma kapasitesi. orada sürüş sırasında ek bir sürtünme kuvveti. Çivili tekerlek aracın belirliliğinin sağlanması yüzeye tutunur. Yoltutuş ve tekerlek dişlerin arasındaki bağlıdır. Örneğin, çivili lastikler R17 makinesinin çok güvenilir bir kontrol sağlar ve yüksek geçirgenliğine katkıda bulunmaktadır, en az 5 mm, bir çizgi bir derinliğe sahip olmalıdır. Saf asfaltta sürüş sırasında biz lastiklerin davranışları hakkında konuşmak, o zaman bazı rahatsızlık görünür yoktur. Bu lastik yapar gürültüdür. Yol yüzeyinin sürtünme pütürlü yüzey birçok sürücüleri rahatsız edici bir ses çıkarır. Ayrıca böyle bir yolculuk hızlı lastik aşınmasına yol açar unutulmamalıdır. Bu nedenle, sıcak aylarda, onlar şekilde değiştirilmelidir yaz lastikleri.

alternatif çiviler

onlar buranın buz ile kötü performans olarak kışın dört mevsim lastikler kullanılması tüm karşılama değil. Sen opt ve sürtünme lastikler olabilir. Bunların çalışma prensibi, uzunlamasına yarıklar içeren özel bir taban deseni olup - tuzları. Sürtünme lastikler çivili lastik, kaygan bir yolda iyi bir stabilite sağlamaktadır. Her durumda, herhangi bir varyantı olan tercih onların bölgenin çevre koşullarına bağlı olarak, kışın dikkate orta değerlerini alarak edilmelidir verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.