SağlıkMüstahzarlar

Kılavuzuna, analogları, yorumlar: Çocuklar için tabletlerdeki "Nurofen"

Çocuklar için en sık kullanılan ilaçlardır Antipiretikler. Bunların çoğu, steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar aittir. Bu araçlar sıcaklığını düşürmek için değil sadece izin verir. Bu, anti-enflamatuar ve analjezik etkiye sahiptir. Bugünün makale ilaç "Nurofen" tanıtacağım. Farklı yaş ve ilacın veriliş biçimine çocuklar için dozaj size açıklanacaktır.

İlacın Çeşitler "Nurofen"

Drugmaker "Reckitt Benckiser" dir. şirket İngiltere'de yer almaktadır. Bu nedenle, tüm paketlerin yabancı isim ilacı vardır. eczane zinciri Eğer ilaç birkaç çeşit bulabilirsiniz. Hepsi serbest bırakma şeklinde farklılık gösterir. Yani, ilaç "Nurofen" nedir?

 • Tabletlerde, çocuklar için 6 yıl veya daha yaşlı.
 • 3 aydan 2 yıla kadar kullanım için fitiller şeklinde.
 • 6 yıl arasında çocuğu için süspansiyon veya şurup (fazla olabilir).
 • (12 yıl izin) Haplar "Nurofen Ekspres NEO".
 • kadınlar için "Nurofen" "Lady Express."
 • "Nurofen Ultrakap" sıvı bir formülasyonu ile kapsül (12 yıl ile kullanım için izin verilir).
 • İki kez doz ile "Nurofen Forte".
 • migren tedavisinde "Multisimptom" için tabletler.
 • % 5 topikal kullanım konsantrasyonu için jel formunda "Nurofen" anlamına gelir.

kullanım için söyledi, "Nurofen" hazırlıkları talimatlarla? Çocuklar için, yukarıdaki ilaçların tüm kullanamaz. Her çocuğun yaşı ve mevcut belirtilerin bağlıdır. Çocuklar için ilaç "Nurofen" (tablet) nasıl kullanılacağını bize ayrıntılı olarak ele alalım.

Çocuklar için Açıklama ilaçlar

Ne "Nurofen" parçası? Tabletler aktif bileşen (ibuprofen), 200 mg ihtiva ederler. selüloz kroekarmelloza sodyum lauril sülfat: Ayrıca formülasyonda ilave bileşenler bulunmaktadır , sodyum sitrat, stearik asit, koloidal silikon dioksit, talk, titanyum dioksit, bakır, sukroz, siyah mürekkep, vb.

Çocuklarda paket başına 8 adet üzere tabletlerde kullanılabilir "Nurofen". fonların ortalama maliyeti 150 ruble aşmıyor. Her bir tablet uygulama kolaylığı için kaplanmıştır.

Endikasyonları NSAID randevu

o araçlar kullanılmak üzere "Nurofen" talimatları alarak önerir zaman? Doktor tarafından tavsiye edilen ve onsuz olarak çocuklar için, bu ilaç kullanılır. İlaç genellikle ecza dolabında ailen var. Sonuçta, sağlık çocuğun devlet her an kötüye gidebileceğini. Aşağıdaki durumlardan kullanımı için gerçek endikasyonları ürün olarak kabul edilir:

 • farklı tipteki ve nedenleri sıcaklık yükselmesi;
 • ağrı (diş ağrısı, baş ağrısı, kas ağrısı);
 • Migren ve nevralji;
 • Kulak enfeksiyonları ve bademcik iltihabı, hem de üst solunum yollarının diğer hastalıklar.

İlaç genellikle semptomatik tedavisi gibi diğer ilaçlar ile kombinasyon halinde kullanılır. iltihaplı hastalıklar için reçete anlamına gelmektedir.

Çocuk ilaçlarla ilgili önemli bilgiler: kontrendikasyonlar

Bildiğiniz gibi, ilacı "Nurofen" sadece 6 yaşından büyük çocuklar için (tabletler) önerilir. Küçük çocuklar madde, bir süspansiyon olarak tatbik edilir. üç yıla kadar çocuklar ve tercihen mum kullanmak daha uygun olur. Ama sadece yaş ilacın reddedilmesi için neden olabilir. Kontra-ilaç "Nurofen" Başka ne?

kullanımlık tabletler (200 mg), talimatları, aktif madde ya da ek bileşenler için yüksek duyarlılığın varlığını izin vermez. Çocuğunuz aspirin bir hoşgörüsüzlük varsa, aynı zamanda ilacın kullanımını ortadan kaldırmak gerekir. Kalp yetmezliği, yüksek tansiyon, optik sinir hastalıkları olan araçlar çocukları kullanmak yasaktır. Çocuk tabletler, dolaşım sisteminin bazı hastalıklarla atanmamış-işitme, vestibüler tertibatın patoloji ifade edilmiştir. Bir çocuk bu alanda gastrointestinal sistem veya ilerleyici kanama ülseratif lezyonlar varsa, kesinlikle bu ilaç almak yasaktır.

sınırlamaları ile ilgili ek bilgiler

Bu açıklar ve uyuşturucu "Nurofen" kılavuzuna kullanımında diğer kısıtlamalar. 200 mg tabletleri çok dikkatli ve sadece aşağıdaki durumlarda bir doktor ile görüştükten sonra alınmalıdır:

 • böbrek ve karaciğer yetmezliği;
 • koroner kalp hastalığı ve diyabet;
 • Çocuğunuz bir alerji varsa, bir düzeltme oral kortikosteroidlerle gerçekleştirilir;
 • Mide ve farklı şiddette ve doğada bağırsak hastalıkları.

Özetle ayrıca yetişkin gözetimi 12 yaş altı çocuklara ilaç vermek için gerekli olduğunu belirtmektedir.

"Nurofen": Küçük çocuklar için dozaj

Resepsiyonda çocuk bir tablet gösterilmiştir. Çokluk ilaç uygulama günde 4 kez aşmamalıdır. ilaç kullanımı arasındaki ara 6 saat veya daha fazladır. aktif terkip maddesi (ibuprofen) 1200 mg 12 yaşından küçük çocuklar için maksimum günlük doz.

analjezik tedavisinin süresi 5 gün geçmemelidir. ilaç ateşi ortadan kaldırmak için kullanılırsa, o arka arkaya 3 günden fazla alamaz. O dönemden sonra semptomlar devam ederse, Tedaviyi kestikten ve doğru bir tedavi için bir doktora danışmalısınız.

Nasıl ilaç çalışır?

Zaten yardım kabul ve nerede yasaktır hangi hapı "Nurofen" hakkında çok şey biliyorum. Birçok ebeveyn ilaçların çalışma prensibi istiyoruz. Sonuçta, onlar çocuklarına ilaç vermek zorunda. Tablet eylemleri kadar mı?

"Nurofen", bir steroid olmayan anti-enflamatuar ajanlar anlamına gelir, analjezik ve antipiretik etki vardır. tablet sindirerek sonra hızlı bir şekilde çözünen ve mide-bağırsak sisteminden absorbe edilir. İlaç, prostaglandin sentezini bloke eder, iltihaplanmayı önleyen. Bu reseptörlerin duyarlılığını azaltır: ağrı geçer. Ayrıca bir saat içinde antipiretik etkisi geliyor. Yeterince uzun ilacın etkisi. talimatları ilaç 4 ila 8 saat arasında çalıştığını göstermektedir. Tipik olarak, tekrarlanan doz en az 6 saat gerektirir. Bazı durumlarda, yeterli tek doz ilaç.

yan etkiler

Bildiğiniz - nasıl bir yardım dan hap "Nurofen". İlaç etkili bir analjezik ve antipiretik etki vardır. Buna ek olarak, bileşim, iltihaplanmayı azaltır ve hastanın genel durumu geliştirir. Ama ilaç da yan etkilere neden olabilir. uygulamadan önce talimatları dikkatlice okuyun ve tüm öğeleri takip etmek gerekir nedeni budur. Aşağıdaki yan etkiler özetinde listelenmiştir:

 • Sindirim sistemindeki düzensizlikler (bulantı, gaz, kusma, ishal, karın ağrısı);
 • (Bronşiyal öksürük güçlendirilmesi ödem, ürtiker, şiddetli kaşıntı, deri döküntüsü) alerjik reaksiyonları;
 • baş ağrısı, baş dönmesi, zihinsel karışıklık;
 • renal fonksiyon ve hemopoeziste arıza bozukluğu.

Eğer yaşıyorsanız bu semptomlardan herhangi tıbbi yardım almalısınız. az ise şiddetli komplikasyonlar şey ve tıbbi önlemler yapmak gerekmez. tedaviyi iptal yeterlidir. advers olaylar şiddetli içinde oluşursa, hasta mide reçete sorbentlerin ve arındırıcı ilaçları yıkanır. Bazen hastaneye gereklidir.

12 yıl sonra çocuklar "Nurofen" nin diğer formları verilebilir

İlacın çağına gelince başka formda verilebilir. 12'den sonra Çocuklar yetişkinlere yönelik hazırlıklar kullanımını gösterir. ilaçların dozajı da arttırılacaktır. Hazırlıklar "Nurofen Express" (kapsül) "Nurofen" Tablet günde 4 kereye kadar, 200 mg alınır. Tıp "Multisimptom" 1 hap ile günde 3 kez önerilir.

Tabletler "Nurofen Forte" aktif bileşen bir çift doz içerir. birinde ibuprofen 400 mg'dır. Bu araç 12 yıl sonra çocuklara uygulanır: 1 tablet kadar 4 günde. Genellikle bu ilaç ne zaman ilacın diğer formları etkisiz kullanılır.

"Nurofen" (tabletler): ilaç hakkında yorum ebeveynler

çocukların ebeveynleri makalede anlatılan ilaç en popüler biri olduğunu söylerler. Uzun ateş ve ağrı eşlik bakteriyel ve viral hastalıkların tedavi edilmesi için, pediatride kullanılmıştır vasıtalar. Çocuklar için ilacı "Nurofen" kullanımı çok uygundur. Her şeyden önce, 6-8 saat boyunca çalışır. Sen yatmadan önce bir çocuğa ilaç vermek ve iyi bir dinlenme alabilirsiniz. Tüm bunlardan sonra, sıcaklık sabaha kadar artacağını endişelenmenize gerek olmayacaktır.

Birçok anneler ve babalar çocukları için "Nurofen" ilacı (4 yıl) kullanın. Tabletlerde, ilaç için yaş atanmamış. çocuk 20'den fazla kilo ağırlığında ve ezme olmadan ilaç yutmak mümkün olup olmadığını Ama, bu formu kullanmak caizdir. Bu bilgiler dolaylı olarak kullanım kılavuzuna bildirir.

Aynı etkiye sahip yapısal analogları ve diğer ilaçlar: hazırlanmasını değiştirir

İlacın "Nurofen" (tabletler) için pek çok yerine vardır. Analogları aynı aktif madde var. ibuprofen içeriğine dikkat edin. Sonuçta, farklı olabilir. Bu nedenle, uygulama yöntemi, doz farklı olacaktır. En popüler analoglar "Aspirin", "İbuprofen" include "Brufen", "Buran", "An", "borç" ve diğerleri.

"Aspirin", "Tsitramon" "Parasetamol" "Panadol", vb "Analgin" ve: Ayrıca, ilaç antipiretik etkisi ile diğer birçok analjezikler ile değiştirilebilir. İlacın tüm analoglar dikkate tüm bireysel özelliklerini aldıktan sonra doktora seçilmelidir. asetilsalisilik asit dayalı ilaç sadece 16 yıl sonra çocuklara verilebilir unutmayınız. Onlar genç hastaların tedavisi için uygun değildir.

doktorların önerileri

Doktorlar ilaç "Nurofen" sadece olumlu geribildirim ifade etmektedir. Pediatristler uzun süre bu ilaç en popüler hesaplı ve etkili biri olduğunu söylerler. Tıp neredeyse olumsuz bir etkisi olmadı. bunun en sık görülen yan etkisi - bir alerji.

Doktorlar sağlayan vasıtalar, genellikle bağımsız bir şekilde alındığında olduğunu bildirmişlerdir. Çocuğunuz aniden ateş veya baş ağrısı varsa, o zaman haklı. Ama biz ne zaman tekrarlayan belirtiler bir doktora zorunda kalmamalı. İlacın sonra doğal olarak semptomatiktir. Bu hastalığın belirtileri hafifletir, ama nedenini ortadan kaldırmaz. çocukla sadece deneyimli bir doktor olabilir ne olup bittiğini tümüyle belirlemek. incelemeden sonra doktor ilaç "Nurofen" ile kombine edilebilir ilaçları reçete edecektir.

Tabletler, aspirin veya başka steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar ile eş zamanlı olarak kullanılmamalıdır kılavuzu belirtir. İlaç bazı antibiyotikler ile kombine edilmez. Diüretik bileşimler ve emiciler etkinliği antipiretik ve analjezik azaltır. Pediatristler bağımsız çocuklar tabletleri vermek ilaç veya madde dozunu artırmak öneririz. İlacın Bu tip (taşlama olmadan), resepsiyon parçasını sağlar. Küçük çocuklar daima tableti yutmak mümkün değildir.

Sonuç olarak

Etkili araçlar "Nurofen" birçok hastalık için kullanılır. Hastalığın başlıca belirtilerini ortadan kaldırmak mümkün yönlüdür. İlaç farklı formlarda mevcuttur. Bu en uygun ilacı seçmek için tüketici vozmonost verir. Ama ilaç sersemce ve kendi başlarına tüketilmesi gerektiği anlamına gelmez. Özellikle çocuklar söz konusu olduğunda. Eğer akut karın ağrısı için bir çocuk tablet veremez unutmayın. çare semptomlarını kontrol edebilirsiniz sonra doktor bırakarak yanlış tanı koydu. (Isıyı azaltmak için) sadece acil durumlarda kendini ilaç kullanın. Diğer durumlarda, çocuk doktoru ile önceden başvurun. bebeğinize Sağlığınıza!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.