SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Vücutta Sıvı tutulması: nedenleri, belirtileri ve tedavisi özellikler

vücutta Sıvı tutma, ayarlanabilir olan nedeni işlevlerini sağlamak için vücudun yeteneğidir. Çoğu zaman, aşırı sıvı bacaklarda veya göz çevresinde görülebilir ödem girer. Buna ek olarak, his ölçeklerde ayakta ve onlara fazladan birkaç kilo gördüğümüz mümkündür.

vücutta sıvı tutma: Sorunlar

Suyun Birikim bu sorunu çözmek mümkün olacak kiminle anlamak için, çeşitli nedenlerle eşlik edebilir.

Çoğu zaman sıvı tutulumu, hormonal bozukluklar nedeniyle oluşur. Ortam koşulları etkileyebilir.

önceden aktarılan hastalıklar sonucu olabilir vücutta ödem ve sıvı tutma neden olur. Bu tür hastalıklar, genellikle kronik ya da bakteri tarafından neden oldu. Tüketilen su miktarını azaltmak ve kendi başlarına uzakta giderken beklemek mümkün olduğunca tavsiye edilmez. bir doktora danışın emin olun.

Çoğu zaman, özellikle kadınlar, su nedeniyle kilo ve minimuma tüketimini azaltmak için korkuyorlar. Ancak, kendi yolunu vücudu alarm olarak yorumlar ve sıvıyı birikmeye başlar.

vücutta Sıvı tutma, diüretik kullanımında yalan nedenleri - bir dişi olarak başka bir sorundur. Güçlü bir arzu tam tersine, onun birikimi ve şişme yol açar, aşırı su kurtulmak için.

Yine başka bir nedenle - su-tuz dengesi uyulmaması. Sağlıklı kişi tuzun onbeş gram ilgili günlük yiyebilirsiniz. Bu rakam yaz ve egzersiz sırasında sıcakta terleme esnasında vücuttan uzaklaştırılır minerallerin büyük miktarda beri artırılabilir. tüm birikmiş tuz görüntülemek için, mümkün olduğunca çok su içmek gerekir.

Gecikme nedenleri insan vücudunun sıvı genellikle performansını etkiler. Birçok insan düşünmeden, yatmadan önce su içmek. Sabahları şişme için beklemek zorunda kalacak, ve böbrekler ve karaciğer, her seferinde daha zayıf ve daha zayıf olacaktır. Akşam saat yedide önce su içmek. Bu süreden sonra onun alımını sınırlamak için deneyin.

ödem görünümü için bir başka neden - Bir sedanter yaşam tarzı. Vücudun kas aktivitesi olmadan yüzden bazen, dar ayakkabı ayakkabılar akşam çok zor aşırı sıvı kurtulmak çok zordur.

gıda hakkında

vücutta Sıvı tutma, kötü beslenme ile ilişkili olan nedenleri, çok basit bir geçiş olup. Asıl - Diyetinizi ayarlayın.

deposunda hazır yemekler satın almak değil ve fast-food çıkışları kullanmayın deneyin. Hepsi koruyucu sorununuzu şiddetlendirebilir içerirler.

cips, kraker, tuzlu fındık, kızartılmış ve konserve gıdaların tüketimini, hem de tatlılar her türlü sınırlayın. Özel durumlar kurutulur. Mümkün olduğunca sık kullanmaya çalışın.

mayayı ve margarin içeren ürünlerin sayısını azaltmaya çalışın. fabrika yapımı soslar kullanmayın. insan vücudu üzerinde kötü etkisi bir füme balık, et ve sosis var. Tamamen soda ve alkol ortadan kaldırmak ve sonuç önümüzdeki uzun sürmez.

sonuçları ne olabilir

Her şeyden önce, vücudunuzun estetik kırılacak: uzuvlar ve şişmiş yüz, göz altı torbaları görünür. aşırı kilolu, yorgunluk ve halsizlik bulundu. Diğer özellikler böyle bir sorun olarak dış ve iç organlar olabilir.

Şişme meydana gelir ve içki akışkanların eğer çok büyük bir miktar olabilir. Örneğin, sağlıklı bir yetişkin suyun yaklaşık iki litre için günde içmeli. Egzersiz sırasında, bu rakamın biraz artabilir. Eğer bol miktarda sıvı varsa, sabah şişlik ve kilo alımını göreceksiniz.

vücuttan sıvı çekmek üzere

o soruna başarılı bir çözüm anahtarıdır çünkü gerekli gecikmenin nedenleri öğrenmek için. Bazı durumlarda, sadece diyet değiştirin. ve şaşıracaksınız sonuçları - kızarmış tatlı, tütsülenmiş ve tuzlu miktarını azaltın. sadece saflaştırılmış su için. tatlı içecekler Hakkında unutmak daha iyidir. Onlar onarılamaz zarar vücudu neden olur.

mümkün olduğunca egzersiz ve yürüyerek gidin. Yani aşırı sıvı değil, aynı zamanda yağ depolarından sadece kurtulmak. Yarım saatlik bir yürüyüş bacaklar güçlendirmek ve şişlik hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Gıda ile fazla sıvı geri zamanda

Nasıl vücutta sıvı tutulmasına başa? Çok basit! Doğru ürünleri seçmek gereklidir. şişme ile baş yardımcı lif içeren ürünleri ve potasyum. Mümkün olduğu kadar çok meyve ve sebze yiyin. karpuz, kayısı, çilek, kabak, balkabağı ve patlıcan özellikle dikkat edin. Taze sebze suları sıkılmış - Evde pişirilmiş İdeal diüretikler vardır. Birkaç kez bir ay oruç günü düzenlemek ve aynı zamanda sadece bir karpuz veya salatalık yiyebilirsiniz. Ama, eğer böbrek sorunlarına bunu yapmayın.

siyah çay Hibiscus içmek değiştirin. müsli ve yulaf lapası yiyin.

Bu ürünlerin sürekli kullanımı vücudunuzun temiz ve aşırı sıvı kurtulmak.

Kadınlarda şişme

Vücut kadınlarda sıvı tutulması nedenleri çeşitli koşullara bağlı olabilir, bireyseldir.

sebebi hormonlar yatıyor ise, genel hormonal dengeyi ayarlamak için çalışmalısınız. Doktorlar derinden sorunu anlamak, uygun testleri geçmek önerilir. âdet kanı tuz depolama kabiliyetine de sahiptir hormonu östrojen, biriktirir önce. Hiçbir sıvı kaçmak için yüzden ödem ile vardır.

Doktorlar magnezyum ve B6 vitamini vücudun rezervlerini doldurmak için önerilir. Onlar sıvı korumak için yardımcı ve elektrolit dengesi çok daha kolaydır. şişme adetin başlaması ile azalır, bu endişesi değmez. Bu, normal doğal bir süreçtir. Bu sorun kolayca doğum kontrol hapları yardımıyla çözülür.

varis, damar hastalığı, lenf düğümleri ve kalbi: şişme gitmedi, bu ciddi sorunlar olduğunu gösterir. Nedeni ne olursa olsun, bir uzmana ona danıştık emin olun.

diyetler

Hiçbir durumda aşırı sıvı kaybı garanti katı bir diyet oturma. Herhangi diyet kısıtlamaları - bu bütün organizma için stres bir çok şey. Çünkü kayboldu olabilir şişme, ancak bunun yerine diğer sorunları bir dizi alacak. Bir ay oruç günde birkaç kez atmak, yemek basitçe deneyin. yeşil çay atıp çay içeceği unutma, temiz Bol bol su için.

halk ilaçları kullanımı

Eğer tedavi geleneksel yöntemleri kullanırsanız vücutta sıvı tutulumu (nedenleri, bu makalede açıklanan tedaviler) kaybolabilir. şifalı çaylar nane, kızılcık, kimyon üzerinde zararlı kahve yerine, kalça veya Melissa yükseldi.

Sen alabilir diüretik otlar böyle atkuyruğu, barberis, mürver çiçekleri ve arnika olarak. Sadece unutmayın, bu araçlar çok güçlü bir etkiye sahiptir. Önemli olan - dozunu aşırıya kaçmayın. Pazarda otlar almayın. Bunlar, toz büyük miktarda birikir. Sadece eczane alışveriş yapın. Bunlar kullanım için talimatlar eşlik etmelidir. Ayrıca diüretik etkiye sahiptir hazır bitkisel formüller satın alabilirsiniz.

İşte evde kullanabileceğiniz birkaç tarifleri vardır. Onların etkisi pahalı ilaçların farksız olacaktır.

  1. rezene tohumu bir çorba kaşığı alın ve kaynar su bir bardak dökün. otuz dakika bekleyin. bir çorba kaşığı iki veya üç günde içiniz.
  2. Mükemmel suyu kızılcık veya yabani gül yardımcı olur. Onları sadece çay gibi içilir demlemek.
  3. kurutuldu huş iki çorba kaşığı dökün kaynar su bardağı bırakır. soğutulan suyu, gerginlik, bir tutam tuz ekleyin. Günde boğaz birkaç kez içiniz.

Düzenli sauna veya buhar banyosu. Yani fazla su, tuz ve yağ kurtulmak. Mutlu Firma süreç çok keyifli hale getirecek.

masaj salonu ziyaret edin. İyi bir masaj metabolizmayı harekete geçirir ve kan dolaşımını arttırır. vücut şişmesi hızlı bir şekilde azalır.

ilaçlar

vücutta fazla sıvı, ilaç kullanımı kaybolabilir, yaşam tarzı ve testosteron düzeyleri üzerine bağlı olan bir birikimine neden olur. Ama imkansız her durumda bir ilaç görevlendirmesini istedi. Kapsamlı bir tedavi tamamlayın ve uzmanlarının yardımıyla nedenini araştırmak.

Anında fazla sıvıyı çekebilirsiniz ilaçlar vardır. Bunlar: "Diursan", "Diuver" ve diğerleri. Su vücudun rezervlerini, aynı zamanda mineraller tükenmiş çünkü sadece bu ilaçlar, kısa bir süre kullanılmaktadır.

Bazı ilaçların kombinasyonu izin verilmediği için değil, kendini yapın.

şiddetli soğuğunda sırasında serin giysiler - ödem almak için bir başka neden. Bu yoğun sıvı birikir, böylece organizma Aktif koruma fonksiyonları. Tüm ilaçlar nedenleri ve taşınabilirlik bileşenlerine dayalı, bireysel olarak seçilir unutmayınız. Komşunu uygun olanı, sizin için felaket olabilir.

Ne seyahat ederken sıvı gecikmesi halinde

araba veya uçakla seyahat Birçok turist, alt ekstremitelerde şişmesi endişe ediyor. Buna mümkün olduğunca sık gerçekleşmesi kalkamadı. Mümkünse, arabadan: yürümek ya dans. Yani aşırı sıvı bacaklarınızda birikir ve iyi bir ruh hali turizm yükü getirmek izin vermeyin.

Vücutta sıvı tutulumu - bu yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyen ciddi bir problemdir. Bunu önlemek için, düzgün yemek egzersiz ve sağlıklı bir yaşam tarzı kurşun. Sorun hala yakalanmış ise, kendinden ilaç yok. Doğaya başvurmak için iyidir - ona hediyeler kullanın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.