SağlıkTıp

Tsitramon - artar ya da baskıyı azaltır?

Bu haplar herkesçe bilinmektedir. Çoğu zaman onları içki , bir baş ağrısı genellikle sormadan: tsitramon yükseltir veya kan basıncını düşürür?

Genellikle baş ağrısı basınçla sorunlardır neden bir sır değil. Hipertansiyon ve hipotansiyon, yüksek ve düşük basınç baş ağrısı atakları oluşabilir. Hipertansiyon ağrı durumunda, bundan kurtulmak için, basınç, hipotansiyon düşürmek için gereklidir - tersine, bu yükseltilmelidir.

tsitramon basınç artar mı açık hale getirmek için, en, bunun ne kadar popüler ilacı bakalım. Bu tabletler karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu üç bileşen içerir: 0.24 gram, 0.18 g miktarında kafein parasetamolle 0.03 gram arasında bir miktarda asetilsalisilik asit, bu bileşenlerin her birinin etkisinin göz önünde bulundurun.

Asetilsalisilik asit, analjezik, iltihap önleyici ve antipiretik etkisi vardır. Bu da yapışma ve trombosit agregasyonunu ve pıhtılaşma faktörlerinin onlardan oranını azaltır. Nedenle, koroner kalp hastalığı, retinal ven trombozu, inme, ameliyat sonrası koşullarda kan pıhtıları önlemek için kullanılır. damar tonusu üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Böylece Citramonum yükseltir veya basınç düşürür asetilsalisilik asit değildir. Bu arada, deneylerinde onun teratojenik özellikler kanıtlamıştı. Bu nedenle, bu maddeyi içeren preparatlar hamile için tavsiye edilmez.

Daha önce ve tsitramona bir üyesiydi onların yapı ve phenacetin benzer eylem Parasetamol. Bununla birlikte, daha az toksisiteye, fenasetin farklıdır. Ikinci, böylece doku solunumu engelleyici, methemoglobin oluşumunu uyarmak için mümkün olduğu da bilinmektedir. Buna ek olarak, böbrekler için zararlıdır. Phenacetin gebelik ve böbrek hastalığında kontrendikedir.

Parasetamol metemoglobin oluşturmak için daha az güçlü olmakla birlikte, yüksek dozlarda ve uzun süreli kullanım için karaciğer üzerinde toksik bir etkiye sahiptir. İyi sıcaklığını düşürür, ağrı ve iltihaplanmayı hafifletebilir. Bir ağrı kesici - Bu, ana eylem ile bize sağlar tsitramona bir parçasıdır. için bir şey tsitramon değerli. Artırır veya parasetamol basıncı azaltır? O onu etkilemez olduğu kanıtlanmıştır.

Üçüncü bileşen tsitramona - kafein. Ve bu ilaç merkezi sinir sistemi üzerinde vasküler tonus ve genel olarak etkileyebilir olduğunu. Bu, motor ve zihinsel aktiviteyi uyaran uyuklama ve yorgunluğu azaltır, solunum merkezi ve uyarır vazomotor merkezini.

Kafein kalp atış hızını artırır. Onun etkisi genişletilmiş böbrek kan damarları, beyin, kalp ve kaslar altında. o daraltır karın organlarının gemiler. Daha fazla ve idrar çıkışı kafein aksiyonu ile amplifiye edilir. Bu artık kombine etkisi vardı! Yani, tsitramon yükseltir veya sonuçta nedeniyle kafein kan basıncını düşürür? Bu sorunun cevabı: İlaç gipotonicheskih basıncın artmasına edebiliyor. normal basınçta, önemli bir değişiklik, bir dozdan sonra olmaz.

Ancak, kafein bu tabletlerde bulunan şiddetli hipertansiyon, organik kalp hastalığı ve ateroskleroz kontrendikedir. Dolayısıyla bunu kabul artmış basınç altında tsitramon değil baş ağrısı sebebinin anlaşılması için gerekli değildir. Eğer hipertansiyon muzdarip ve tedavi basıncı kontrol önce, hastalığı hakkında biliyorsanız. Sen, ilacı ona azaltılması ve tsitramon değil gerekebilir.

başağrınız nasılsa basıncında azalma ile bağlıysa, resepsiyon tsitramona bunu hafifletmek olabilir. Aynı normal basınçta baş ağrısı için de geçerlidir.

İlacın yan etkileri göz önüne alındığında, bu gerekli değildir kötüye. Belki temiz hava veya baş ağrısı çıkarır güçlü bir bardak çay bir yürüyüş değil popüler daha kötü, ama oldukça zararsız değildir hapları olduğunu. Size iyi sağlık!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.