SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Boğmaca - Ciddi bir hastalık. Nasıl bunu tedavi etmek?

Boğmaca - bu normal yaşama müdahale oldukça zor ve hoş olmayan bir hastalıktır. nedeniyle hızla hava yoluyla bulaşan bir bakteri enfeksiyona patoloji geliştirir. Buna Yüzükoyun hastalık çocuklarda zayıf bağışıklık sistemleriyle ve insanların. Erken yüzyıl patolojide bütün salgın provoke ama şimdi yanıp çünkü zamanında önlenmesi nadirdir.

Boğmaca - yıpratıcı bir hastalıktır, bu uçucu olan etkeni ama güneş ışığı ve çeşitli dezenfektanlara kararsız. Hastalığın belirtileri spesifik değildir kaydetti, bu nedenle uzman tavsiyesi normal grip veya soğuk algınlığından ayırt etmek mümkündür olmadan hep öyle değil edilmelidir. Hastalığın bir işareti yüksek sıcaklık, halsizlik, rinit. en açık belirti bir olan havlayan öksürük, geceleri kötüdür. O kuru ve sıktır. Hastalık öksürük gelişimi ile eş zamanda çok yoğun ve yorucu bir adam.

Boğmaca - Karmaşık bir hastalıktır. Spazmodik öksürük bir aydan fazla sürebilir. O tedavi etmek oldukça zor olduğunu belirtmek gerekir. Geleneksel gerçeği antitussifler spazmlar rahatlatmak değil. Tabii ki, doktor kontrolünde hastalığı tedavi etmeyi unutmayın. Çoğu zaman, semptomların giderilmesi hastanın ve zorunlu karantina izolasyonu ile bulaşıcı bölümde gerçekleştirilir. Tedavi semptomatik ve karmaşık olmalıdır. Örneğin, "Stoptussin" "Kodipront" "Sinekod" ve diğerleri gibi ilaçlar kullanılır öksürük refleksini baskılamak için. Hastalar oral tedavi, hem de soluma tahsis edilmiştir. Hasta için balgam alınabilir "Ambroksol" Şurup. Enfeksiyon kullanılan antibiyotikler ve antimikrobik maddeleri ortadan kaldırmak için. Doğal olarak, hastalık vücudun savunma güçlendirilmesi gerektirir, bu nedenle hekim vücuttaki metabolik süreçlerin aktivasyonunu teşvik özel bağışıklık uyarıcı ilaçlar ve maddeler önerir.

Boğmaca - damgasını bırakır uzun hastalık. Örneğin, öksürük havlayan sonraki soğuk algınlığı sırasında iyileşmek sonra yeniden belirir. Biz gelecekte ortaya komplikasyonlar hakkında söyleyemeyiz. Bu hastalık, kardiyovasküler, solunum ve sinir sistemi üzerinde olumsuz etkisi.

Boğmaca aldı, bu tür komplikasyonlar olabilir: pnömoni, kronik bronşit, kanama, enfarktüs, beyin ödemi, orta kulak, işitme veya sağırlık kaybı sonucu ile kulak zarı hasar. Hastalığın salgınları sayısını azaltmak amacıyla, modern tıbbın bir dizi etkinlik geliştirmiştir. anormallik kolektif çocuk veya yetişkin sabit ise, hasta kişinin izole edilir ve onunla temas etmiş bireyler, doktorlar gözetiminde sıkı karantina içindedir.

Eğer istemiyorsanız siz veya çocuklarınız boğmaca aşı göründü - Bu önleme en etkili ve basit bir yoludur. Aşı zorunlu olduğu unutulmamalıdır. Sağlık Bakanlığı zorunlu aşı listesini onayladı içinde O dahildir. 3 ve 4.5, 6 ay ile 1.5 yıl: 4 adet, toplam kez üretti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.