Ev ve AileÇocuklar

Teknikler Belolipetskii - okul öncesi programlar etkili olduğu kanıtlanmıştır

- Sergey, sen 25 yıldır çocuklarla çalışıyoruz, başarılı birçok merkezler öğretmen uygulanan bugün "Yöntemler Belolipetskii", kendi başarının sırrı nedir sizce?

- Ben bu başarı gerçekten ne yaptığınızı gibi yalnızca elde edilebilir inanıyorum. yardım etmeye çalışırken program üzerinde çalışma yıl boyunca, sana, aşk gerçekten gerçekten aranır istediğini yap şeyler yapıyordu , zor çocukları Bu sadece bir iş değil ... sınırlarını genişletmek, bu inanç öğretir gerçek yaratıcılık var kendileri, sabır, yeni fırsatlar aramaya.

Aslında çok başarmak başardı, daha önce var olmayan çocukların okul öncesi eğitime getirmeyi başardı. Örneğin - yardımcı olan bir yuvarlak çubuk, küçük çocuklar da birkaç yıl önce yaptığı çalışmalarla ilgili, okula yazı ve matematik için çalışma kitaplarını kullanmaya başladı ... öğretim yazı onlar için daha kolay, parmakların motor becerileri geliştirmek, bunların çocukları, konsantre da uygulama sürecini kolaylaştırmak için yardımcı olduğu ortaya çıktı ödev. programına katılan çocuklar "Parlak podgotovishki" Çünkü alfabenin gizli özelliklerini ortaya eşsiz programlar ve iplik küp 3 yıllık tam kelimeleri okumaya başlar.

tüm planlarını uygulamak için kesinlikle, çocuklarla deneyimi çok yardımcı ders ziyaret literatür okuma. Ben sürekli kendini öğreniyorum ve bu yaklaşım beni çocuklarda öğrenme sevgisini aşılamak ve öğrenme ve yeni şeyler öğrenmek isteyen olanak verir.

- Eğitimin her yaşta ve seviyede çocuklar için kim teknikleri nelerdir?

- Kural olarak, ben vakıf bu yaş müteakip performansı etkiler, hangi serilir içinde, 3 ila 11 yaş arası çocuklar ile olmuştur.

önemli değil eğitim düzeyi, her şey iş geliştirme göre, plana uygun gidiyor. Ebeveynler zamanında çocuklarını okula getirmek için Ancak, burada başarı özellikle önemlidir.

ebeveynlerin sadece okuldan önce bana gel, o zaman ana programa ek sınıflar ekler ve çocuğun üzerine yük büyür. Bu durumda, ancak, aynı zamanda bir artı var - her durumda ben bebek ve ilgisini aşırı kalkmayın çünkü ilerleme, hızla elde etti.

Çocuğun genel gelişimi girişme ve öğrenme yüksek hızını korumak için: sonra öğretmen aynı anda iki sorunları çözmek için vardır, çünkü en zor, ebeveynleri pek dikkat bu çocuklarla çalışmak. Ama buna karşılık, bu çünkü bütün bilgi ve deneyimlerini kullanmak zorunda kısa sürede sonuç vermek için, bir öğretmen olarak, bana çocuklar özellikle ilginçtir.

- Ne sonuçları elde etmek mümkündür?

- Bir çocuk ilkokula bitirir ve farklı öğretmenlere aldığında, sonuçlar açıkçası, bazen yapılan iş için çok güzel olabilir, daha belirgin hale gelir ve.

Hayatboyu öğrenme 2-3 yıldır ilkokul geliştirilmesi sağlar. Neden bunu? Ve bu yüzden! Elbette şimdi ebeveynleri kadar çocukların öğrenmek kalmamasıdır duydum. anneler sabır birincil hem de ikincil okullarda sadece öğrenmek zorunda, ama eğer Eh, bu genellikle değildir. çocukların kendi başlarına yapmak okul derslerine benim için önemli olan ve bu benim çabaları yönettiği budur - Bu nedenle, 3-dersten sonra ve özellikle fark sonuçları okul öncesi vardır. Bir çocuk kendine öğrenir, o ilkokul bittikten sonra düşmedi akademik performansı kaybetmemişti.

- Eğer programın geliştirilmesine devam planlıyor musunuz?

- Bugün kullanılan programlara yakından bakarsanız, biz onlar düzenli aralıklarla değiştirilir destek programları ibaret olduğunu görebiliriz. Temel şemaları uzun süre değişmedi seti - bu art arda etkinliğini kanıtlamış ve kreşlerde grup dersleri için uygundur etti.

Benim anlayış, programı sonuçlandırmak için - bu yeni düzeni ile gelip ya eskisini değiştirmek anlamına gelir. Hem ben yapmak zorunda. Ben o kadar kolay çocuğu öğrenmektir, öğretmen eğitim programlarının cephanelik olduğunu daha inanıyoruz. Sonuçta, bir çocuk öğretmek için sürekli esneklik. Bu öğrenci ile iyi bir ilişki kurmak için aynı derecede önemlidir, orada daha sonra büyümeye katkıda bulunacaktır.

- Bize onun pratikte bazı örnek verebilir misiniz? Özellikle sizi etkiledi dava söyle ...

- Memnuniyetle. Genellikle haftada bir kez benim sınıfları geçirmek, ama bir gün ben alışılmadık bir sürede çalışmak zorunda - haftanın beş günü. Öğrenci büyükannesi ile kalmak için geldi ve sadece ilk beş basamak kendi yazılı hata yapma, derslerin başlamasından kadar denilebilir komşum oğlan Alyosha oldu.

Alyosha ile çalışma, programa "Parlak podgotovishki" e göre kesinlikle taşındı. İlk derslerde oğlan zordu, ama yakında o karıştığını - onlarla ödevlerini yapmak büyükannesi, haraç ödemek zorundadır. İki hafta sonra annem geldi, o hemen bizim çalışmalarının sonuçlarını gördük, ama çocuk unutulur korktu. Ödevim bir defter kullanılarak, öğrenilen dersleri tekrarlamak söyledim ...

Bir ay sonra, benim öğrenci tekrar büyükannemi ziyarete gitti ve biz çalışmalarımızı devam - büyükanne torunu öğrenmek sevdim söylerdi. Tekrarlanan elbette başında Alyoşa zaten bütün numaraları yazıp yatıyordu sayısını karşılaştırmak için nasıl biliyordu öne biliyordu ve artı ve eksi birinde güvenle çözüldü örneklerle geriye ve en önemlisi, o diğer çocuklar tarafından rahatsız olmadan, yazma egzersizleri yapmak sabır vardı.

Ancak, malzeme tekrarı ile başlayan ve sadece onun tamamen programın son bölümünde odaklanmış çocuğu anlaşılan emin. Sonuç tüm beklentileri aştı böylece incelenmesi sert malzeme zaten işlemiş toprağa koydu. Alesha tamamen ilk on hakim ve bir sonraki çocuğu getirmişti annem, sözlerinden yaz tatili bir yıl, başarıyla tüm ilk sınıf için çalışılan öğrendik. Annem okul ders oğlu ile yapmak kolay olduğunu söyledi: birincisi, o benim yöntemi ile tanıdık, ikinci olarak, belirli bir güvenlik marjı kurulmuştur ve üçüncüsü, çocuk sadece okula zaten çok şey öğrendim.

temel bilgi ve çocuk daha kolay malzemeyi absorbe izin vermesidir örnek, okul öncesi eğitimin önemini çok iyi göstermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.