Ev ve AileÇocuklar

Ne zaman bir çocuk kafasını tutmak başlar? Egzersizler, standartlar ve öneriler

Birçok ebeveyn sık sık merak çocuk kafasını tutmak başladığında. Sonuçta, anneler huşu ellerinde yeni doğan kırıntısı tutun ilk kez hatırlıyorum. sevdikleriniz için sevgi ve bakım ihtiyacı böyledir, Küçük kırılgan ve savunmasız adam! O öğrenecek çok sahip olabilir neredeyse hiçbir ilgisi yoktur. Yeni doğan görünen ilk becerilerin biri - kafasını tutmak yeteneğidir.

Yenidoğan başını tutmaya başladığında? geliştirme becerilerinin Aşamaları

dikey kafa tutun - bu vücudunun çok önemli bir beceri varlığım. O çocuk haklı olmadığını öğrenir. Bu süreç birkaç aşamada gerçekleşir:

  • doğumdan sonra iki üç hafta sonra bebek onun karın üzerine yerleştirildiğinde, o doğal tetiklenen kendini koruma içgüdüsü, ve kanadında onu koyarak, başını yükseltir. Bu eylem boyun kasları eğitmek için iyi bir egzersizdir. Bu nedenle kırıntıları da GAZ otomobil deşarj teşvik göbek her gün üzerine konulmalıdır.
  • Altı hafta içinde bebeğin kaldırın ve onun karnına yalan, yaklaşık bir dakika kafa tutmaya başlar. Buna ek olarak, ne zaman çocuk kafası yatan tutmaya başlar, o zaman dik bunu ve yapmaya çalışır.
  • yaklaşık bir ay yürümeye başlayan yaşındayken yatay ve dikey pozisyonlarda bu beceriyi kullanılacak öğrenir. Ancak, 3 ay içinde tüm çocuklar zaten uzun süredir bunu nasıl bilmiyor, bu yüzden başını desteklemek için zamana ihtiyacım var.
  • yaş pipsqueak dört ayda güvenle ederken dikey olarak bu beceriyi kullanır. Ve sırt üstü yatarken, o başını değil, aynı zamanda gövdenin üst sadece tutar.
  • Beş ay içinde yürümeye başlayan zaten tam olarak, burada tarif edilen bu beceri sahibi. Bir çocuk başını tutmaya başladığında, o çok meraklı olur ve her şeyi bakarak, elinde döner.

egzersizleri kafasını tutmak için çocuğunuza öğretmek için tasarlanmıştır

kafa tutmak için beceri geliştirmeye çocuğa yardım etmek amacıyla, çoğu zaman onun karın koydular gerekir, bu yüzden başını kaldırdı ve yan koydu. Bu beslenme veya ondan sonra yarım saat önce yapılmalıdır. Bu pozisyonda olmak sevmez küçük çocuk tombul durumunda, ona sırtında pat dikkatini dağıtmak ve yavaşça bir şeyler söylemeliyiz. Çocuk ilk kafasını birkaç saniye düzenleyecek. Yavaş yavaş, zaman artacaktır. Özel araçları da pedler ve rulo şeklinde, gerektiğinde, reçeteyi yazan doktor bulunmaktadır. Ne zaman bir çocuk kafasını tutmak başlar? becerini test

Anne (yarım metre uzaklıkta) çocuğu yalan önünde durmalıdır. Bu durumda, parlak bir oyuncağa onun dikkatini çekmek ya sesini çıngırak gerekir. Bebek, onun mide yatarken önkol güvenerek ve vücudun üst kısmını kaldırarak, birkaç dakika için başını tutmaya başladığında, biz bu yetenek zaten iyi gelişmiştir diyebiliriz. Tipik olarak böyle bir yetenek üç aya sformirovyvaetsya. karın yatarken çocuklar için, yukarıda sözü edilen becerilerin gelişimi için değil, aynı zamanda doğru duruş oluşumu için ve beyindeki kan dolaşımını artırmak sadece çok yararlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.