Haber ve ToplumDoğa

Kar duşlar - yağış türü

Yağış - önemli bir bağlantıdır yeryüzündeki su döngüsü. Onlar havadan bırakılan veya bulutların arasından düşmektedir. farklı durumları (katı veya sıvı) içinde sudur.

drizzling, gömülü yaygın ve ağır - kaybının doğası gereği üç tipe ayrılır.

Negatif ve pozitif sıcaklıklarda çöktüğünden İlk durumda, görünür. Bu "kar taneleri" olarak adlandırılan, havada dolaşan gibi ince su damlacıkları, ya da (2 mm çapa kadar) beyaz renkli katı maddeler olabilir. bir saatten fazla olmayacak, küçük bir alanda düşer.

Ağır çökelti sıcak ön etkisi altında oluşan. Bunlar başlayıp yavaş yavaş, yağış yoğunluğu çok az bir değişiklik gözlenmiştir son, her zaman uzun süreli (iki gün), düzgündür.

Soğuk cephede baskın ile yağış görülebilir. Aniden ve beklenmedik bir zamanda dramatik titreşimlerin yoğunluğunu değiştirmek sona başlar. Bu 2 saat için birkaç dakika sürebilir. Bunlardan biri kar yağışı bir türdür.

genel bilgiler

Kar duşlar - çoğunlukla soğuk sezonunda (yoğun) bulutlar cumulonimbus dışına düşmek bol katı çökeltiler vardır. Genellikle 1-2 saate kadar (genellikle yarım saat kadar), çok uzun değildir sürer. Bu düşük yoğunluklu olarak oldukça hızlı bir şekilde buharlaşır.

soru: "Kar Yağışı: ne olduğunu ve nasıl oluşmaktadır? ne" Sen şu şekilde cevap verebilir. atmosfer katmanları bulutları oluşturulduğu, -5, -7 ° C'lik bir sıcaklığa sahiptir ve yere yakın ısı yetersiz miktarda nedeniyle (ağır yağmur) ve doğal bir fenomen vardır.

Bir kural olarak, orta ya da küçük boyuta sahip, onu Snowflakes. Hızla toprak yüksek tabaka oluşturarak, bir araya gelip pul düşer.

Aynı zamanda zayıf kar yağışı olduğunu. yağış ve farklılıkların ne tür? oldukça basit Cevap: bu durumda, yoğunluğu azaltılmış ve kar taneleri "kuru" görünür olduğu. Artık bir saat daha sürer.

Kar duşlar - bu tehlikeli ya da değil?

Bu yağış türü genellikle alt yatay görüş ile sonuçlanır. Hava ise açık bir görsel bakış 2-4 km yoğunluğuna bağlı olarak bazen yukarı 100-500 metreye, indirgenmiş kar yağmuru sırasında, 6 ila 10 km etmektir. Böyle havalarda şartlarında nedeniyle trafik kazalarının riski yollarda ekstra dikkatli olmak gerekir.

Kar duşlar - en tehlikeli biridir meteorolojik olayların, yağış boyutu 12 saate kadar bir süre boyunca 20 mm ulaştığı.

Aynı zamanda bir tipide içine dönüşlerde, rüzgarın kuvvetli ulaşan rüzgara eşlik edebilir. Böyle durumlarda açık havada bulma kaçınması daha iyidir.

Kar duşlar - olarak aniden başladığı gibi biten bir fenomen. Açık havalarda, genellikle parlak güneş ile değiştirilir.

karışık çökeltme

kar veya yağmur, sıcaklık ne oluşumu için gereklidir. Ancak, zemin bazen düşebilir ve karışık yağış. Bir tip kar yağışı ve yağmur olduğunu. genellikle sonbahar veya ilkbahar olabilir izleyin.

bileşimine göre, su damlaları ve kar taneleri bir karışımıdır. sıfır sıcaklık erime zemin yüzeyi, çökeltme ile temas ve buz (buz) bir tabakanın oluşturulması, eksi dondurma sonra.

Karışık çökeltme, başka tür yağmur sulu kar olup. Genellikle tek bir hava fenomen olarak izole edilir. Sıfır sıcaklıkta hava düşer ve zemin ile temas ettirilmeden önce, erime büyük kar taneleri temsil eder.

yağmur ve kar duşları Dondurucu - Aynı veya değil?

Bu terimler, gibidir hava olayları, çok farklı, ama bazen onlar hala karıştı. Çoğu zaman bunun nedeni ad ve ikinci gelen kelime "yağmur" kelime "yağmur" nin eş anlamlı oluşur. Bu aynı olmadığını hatırlamak için, ne olduğunu anlamak gerekir donan yağmur.

Gözlemlenmiştir ki, çökelme yaygın türleri aittir ve -15 dereceye kadar olumsuz sıcaklıklarda gerçekleşmektedir. Genellikle kendi yoğunluğunu değiştirmeden oldukça uzun zaman sürer. donan yağmur - sıvı halde su olan içinde buz katı, şeffaf beyaz parçalar, bu.

zeminle temas ettikten sonra o duşlar ve ıslak kar gibi aynı şekilde buz neden olur. bu doğal olayların Fotoğraflar kolaylıkla bu makalede bulunabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.