Ev ve AileÇocuklar

Kamp "Chkalovets". Çocukların sağlık kampları. Çocuk kampı "Chkalovets", Novosibirsk

Çocuğunuzu yaz tatillerinde nereye gönderebilirim ? Ebeveynler giderek, çocukları için çocuk sağlığı kamplarını seçmektedir. Bunlardan biri bugün yazımızdan tartışılacak. Size "Şkalovets" kampını temsil ediyoruz.

öykü

Bu çocuk merkezi gerçekten benzersiz. Yıllık çalışması, yüzlerce çocuğun sağlığına kavuşmanıza ve iyileştirmenize olanak tanır.

Kamp "Chkalovets" (Novosibirsk) 1937'de açıldı. Tüm uzun geçmişi boyunca yerini üç kez değiştirdi. İlk olarak, seçim köy Bibich'e düştü (ilk vardiya yerel fabrikada çalışan ebeveynler tarafından organize edildi). Yerel okulda yaşayan çocuklar yerleşimcilere yardım ettiler, akranlarıyla birlikte iletişim kurdu ve rahatladılar. Ben söylemeliyim ki yarış çok küçüktü (100 kişiye kadar). 10 yıl sonra kamp nehre taşındı. Novosibirsk yakınlarındaki Ob. Dedikleri gibi, yaşam koşulları Spartalı - dolaplar, elektrik eksikliği. Hatta su köyden getirildi. Soğuk gecelerde, birkaç kişi için bir battaniye verildi. Ancak ev içi bozukluk korkmuyordu - gerçek bir dostluk ve ortak bir neden daha güçlü idi.

Kamp "Chkalovets" savaş yıllarında bile çalışmalarını sürdürdü. Liderler askeri komiserlerdendi. Aşırı koşullar sadece yetişkinlere yardım etme arzusunu arttırdı. Çocuklar hastanelerde konserler düzenlemiş, tarlalarda çalışmış, askerler için parseller toplamıştır. Kamp sadece ayakta kalmayıp aynı zamanda genişledi. Savaştan sonra 300 kişiye binmeye başladı.

1973'te 34 bina inşa edildi, neredeyse yarısı - konutlar. Şimdi aynı anda yaklaşık 800 kişi rahatlayabilir. Çocukların banyo ve suya asil olan iniş (yol) büyük bir gurur haline geldi. Sezon 24 gün sürdü. Toplam müfreze sayısı 22'dir.

Kamp "Chkalovets" (Novosibirsk), kırk yıllık geçmişi ve halihazırda yerleşmiş geleneklerinden gurur duyabilir.

1968'de genişlemeye karar verdiler. Daha sonra projenin geliştirilmesine başlandı. "Chkalovets" kampının küçük Burgomistrovo köyünün yakınında inşa edilmesi kararı aldı. İlk misafirler 1976'da geldi ve açılış Temmuz 1977'de gerçekleşti.

altyapı

"Chkalovets", bütün bir yıl boyunca çalışan bir çocuk kampıdır. Burmistrovo'da (Novosibirsk bölgesi) bulunur. Kompleks, Ob Deniz'in yakınındaki ormanın geniş bir bölgesinde yer almaktadır. Yer, şehirden 100 km uzaklıkta, bu nedenle çocuklarınızın koşuşturma, gürültü ve sis bir uzakta bir tatil garantilidir. Sanatoryum ve sağlık kampına giden yol yorucu birşey değil: Novosibirsk toplama noktasından, çocuklu otobüsler trafik polisinin himayesinde varış noktasına asfalt bir yol boyunca takip edilecek. Liderler, çocukların yolda sıkılmamasına özen gösterecek - komik yarışmalar ve oyunlar zaman kazanmaya yardımcı olacak.

"Chkalovce" mükemmel modern altyapı olarak. Şimdi çocuklar için dokuz katlı binalar, bir tıbbi kompleks, bir hidropatik, geniş bir yemek odası, bir çocuk kafe var. Kültür ve eğlence merkezinde, modern aydınlatma ekipmanları, akustik bir sistem ve geniş ekranla donatılmış geniş bir sinema salonu (450 kişilik) bulunmaktadır. Disko salonu, oyun odaları, simülatörler var.

"Yaratıcılık Evinde" atölyeler, eğitim sınıfları, geniş bir kütüphane bulunmaktadır. Yönetim binasında koreografik ve dans salonu bulunmaktadır. Ekonomik kısımda kazan dairesi, çamaşır odası, itfaiye arabası ve bir ambulans var.

Spor altyapısının geliştirilmesine özel dikkat gösterilmektedir. Çocuklar için, iki futbol sahası (suni örtü), basketbol ve voleybol sahaları, atış galerisi, turist kasabası, paintball kulübü, sahilde (sağda topraklarda) bir engel dersi bulunuyordu. Kışın dinlenenler için bir kayak pisti ve bir paten pisti bulunur.

Kampın toprakları peri masalına benziyor - parlak, ilginç, sürprizlerle dolu.

Yaşam koşulları

Her müfreze, iyi döşenmiş bir binada ayrı bir kat ayrılır. Geniş ve aydınlık odalar. Her biri - 4-5 yerde. Her ayrılma için sıhhi üniteler donatılmıştır. Sıcak su saat boyunca verilir. Günlük ziyaretler için duş monte edilmiş, hamam var. Çocuklara yatak çarşafları ve havlular verilir (haftalık değişim). Buna ek olarak, her çocuğun çamaşırları ziyaret edebilirsiniz. Kurutma odaları ve ütü olanakları bulunmaktadır. Her birim için TV'li ve konforlu mobilyalarla donatılmış salonlar bulunur. Her gün temizlik, iki kez.

Güç kaynağı

Temiz hava, fiziksel aktivite ve su prosedürlerinin benimsenmesi sayesinde çocuğun enerji tüketimi artar; bu da gerçekten kaliteli bir diyet ihtiyacının artması demektir. Kampta beş oaz, dengeli ve her zaman farklı. Diyette - et ve balık yemekleri, hamur işleri (kendi), sebze, meyve (her gün). Kampta daima içme suyu (temiz, sıradan ve mineral) arzı var.

Şirin yemek salonunda iki salon vardır. Hizmet tabloları görev ayrılması ve garsonluklardır.

tıp

Her ebeveyn, çocuğunun uyum içinde büyümesini, güzel, akıllı ve sağlıklı olmasını istiyor.

Personel misyonu, fizyoloji ve psikolojik mekanizmaları sağlıklı ve doymuş bir faaliyete geçirmektir. Kamp "Chkalovets" (Novosibirsk), tatilcilerin iyileşmesinin ana yöndeki bir çocuk sanatoryumudur. Burada, çocuklar enerjiden ve canlılığa sahiptir. Tıbbi lisanslar, tıbbi ve teşhis temelinin sağlık kuruluşunun gerekliliklerine ve normlarına uygunluğunu teyit eder. "Chkalovce" de tıbbi faaliyetler arasında şunlar sayılabilir: pulmonoloji, kulak-burun-boğaz, travmatoloji, ortopedi, gastroenteroloji, manuel terapi, nöroloji.

Modern ekipman, yüksek düzeyde bir anket (ve gerekirse tedavi) yapmanıza izin verir.

Tıbbi bina

Burada dar uzmanların (çocuk doktoru, diş hekimi, gastroenterolog, kulak burun boğaz uzmanı, ortopedist travmatolog) ofisleri, manuel ve inhalasyon terapisi, masaj bölümü, tuz mağarası, çocuk odası, jimnastik odası bulunmaktadır. Çamur ve ısıl işlem yapmak mümkündür.

Modern fizyoterapi departmanı elektromanyetik ve vibroakustik cihazlar, tüp kuvars, LED terapi aparatı, donanım amplifikatörü ile donatılmıştır. Ultrason muayenesi yapma ihtimali var. Galvanizleme ve elektroforez mevcuttur. Isı iletkenliği sağlayan teçhizatlı kabinler (ozoserit, PAF) ve çamur.

Doktor saatin 24 saat çalıştığı bir yalıtkan sağlanmıştır. Spa'da birkaç hamam var: Gulf Stream (sualtı masajı), inci, phyto, kontrast, aromatik, mineral, vb. Duş odasında çok geniş ekipman yelpazesi. Bir fitobar (fito çayı, oksijen kokteylleri) var.

Tüm prosedürler çocuklara yalnızca bir dizi dar uzman tarafından incelendikten sonra ve bir çocuk doktorunun (ilçe) bir karta dayalı olarak verilir. Veriler sanatoryum kitabında işaretlenecek.

spor

Zengin bir rekreasyon programı olan çocuk sağlık kamplarını arıyorsanız, "Chkalovets" e dikkat edin - burası gerçekten çok çeşitlidir. Bireysel bir yaklaşım sağlayan fiziksel egzersiz kompleksleri uzmanlar tarafından geliştirilir. Sınıflar, bir koç öğretmeni gözetiminde yapılır. Çocuklar, stratejik ve sportif olarak doğada bir dizi farklı oyun seçeneği sunuyor. Organize bayramlar, açık hava oyunları, prosedürler, yarışmalar. Bunlar turnuvalar (voleybol, futbol, basketbol) ve simülatörler üzerine eğitim. Kampta oryantal dövüş sanatları öğretmenleri var, herkes havalı silahları nasıl vuracağını öğrenebilir. Paintball çok popüler. Kış eğlencesi programı pateni yapma, kayak yapma, kızak oynamayı içerir.

turizm

Bu aktif bir dinlenme ve her çocuğa yararlı ilave eğitimdir. Dahası, bu bilgi, kapsamlı olarak gelişen bir kişilik için gereklidir.

Her değişiklik için turistik güzergahlar düşünülür. Kampanyalarda çocuklar, çadır kurmaya, şenlik ateşi yaratmaya, kendilerini yabancı alanlarda yönlendirmeye vb. Yol açmayı öğreniyor. Ateşle akşam toplantılarıyla duygusal olumlu bir tutum yaratılarak şarkılar ve samimi olmayan konuşmalar yapılır.

Deniz

Onsuz yaz ne yaz? Bu deniz sadece Obskoe olsun, ancak çocukların neşe, banyo, güneş, su sürmek ve plaj oyunları, alınan, sadece büyük. Ob Deniz'e giden yol uzun değil (binadan 300 m uzaklıkta) ve gölgeli bir ormanı geçerek pitoresk. Sahilde voleybol sahaları, su cazibe merkezleri, tekne istasyonu bulunmaktadır.

Taban kesinlikle güvenlidir, derinliği sorunsuzdur. Buna ek olarak, banyo bölgesi özel şamandıralarla ayrılır. Çocuklar, bir eğitmen, kurtarıcılar, danışman, sağlık çalışanı gözetiminde suyun içindedir. Hamamın sıcaklığı sıcaklığa (ve havaya ve suya) bağlıdır. Rejim, "Chkalovets "'in sağlık personeli tarafından belirleniyor.

oluşturma

Bu kampın pedagojik programının organizatörleri, çocuğa ortaya çıkma, yetenek gösterme, yetenek gösterme ve potansiyel keşfetme konularında görev yapıyor. Titanyum çalışmaların da bu yönde hissedildiği söylenmelidir. Bugün, profesyonellerin, yaratıcı stüdyoların (sirk sanatı, vokal, tiyatro, bit-kutu, avangart moda, basın merkezi, koreografi) görevi altında. Uygulanan sanatı (hamur veya kilin modellenmesi), batik, yumuşak oyuncak, boncuklu süsleme, vücut sanatı, kağıt-plastik, graffiti, vintage boyama, macrame unutmayın.

ödülleri

Çocuk Kampı "Chkalovets" (Novosibirsk) ödül fonunun yönetimini üstlendi. Yaratıcı kabiliyetler algılanmamaktadır. Herhangi bir faaliyet alanında kendini gösteren her katılımcı mutlaka diploma ve unutulmaz hediyelerle ödüllendirilir.

Çocuğunuzun gerçek profesyonellerin bakımında dinlenmesini ve en çok olumlu izlenim bırakmasını istiyorsanız, "Chkalovets" ı seçin. Fotoğrafı makaleye yerleştirilen kamp gerçekten de dikkat çekmeye değer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.