FormasyonDiller

Simple Present. cümleler kurmak kuralları

İngilizce öğrenmek başlar herkes bunları Geniş zaman gibi zaman çalışma çok önemlidir. Onun kuralları çok basit, ama çoğu zaman anlaşılamamıştır. Ve sonra sorunlar başlar: bir şey bir şey unutulur, belli değil, ama bir şey inatla dilin hizalama kafa sistemine uyacak şekilde reddeder. en bu talihsiz yanlış anlamayı düzeltmek için çalışalım.

konuşma öncesinde, aslında, sefer tanımak ve hatırlamak şey yapamaz onsuz bazı kavramları tanıtmak gerekiyordu.

, Olumlu soru ve olumsuz: herhangi bir dilde tüm teklifler üç tipe ayrılır. Örnek: olumlayıcı - "Annem kızı lapası beslemiştir." Bir soru: "Benim eldivenler nerede?". Negatif: "Okula gitmiyorum." Bu ayrılık bizim için çok önemli - onun yardımıyla temel kurallarını Geniş zaman türetmek olacaktır.

Bu söz etmek gerekiyor , bir fiil olarak yardımcı olarak kullanımıdır. Onlar anlamsal soru veya olumlu cümle oluşturacak biçimde yardımcı olabilir, ancak kendilerinde hiçbir anlamı yoktur. İngilizce dilinde Yardımcılar, do, does, olur, yaptığımız, irade, vb sahiptir

Geniş zaman kurallarda kullanımlarına ilişkin olarak basit: Şu anda kullanılan yardımcılar mevcut süresiz yapmak ya yok. İlk - Bir cümle 1 ve 2 kişilik tekil zamir ve çoğul varlığında, hem de zamirler 3 kişi çoğul (ben, biz, sen, onlar). II - 3 tekil zamirler kişi için (he, she, it).

Yani, genel olarak Simple Present nedir? ya da genel olarak mevcut için de geçerlidir bir gerçeği üzerinde, etki süresi belirsizlik veya tekrarlanabilirliğini gösteren bu sefer. Örneğin: vb "Deniz suyu tuzlu," "Ben Elma sever"

Nasıl Günümüze basit formu için? Kurallar her biri için bir planı uygulamaya konmasına uygun olacaktır tekliflerin türleri.

aşağıdaki gibi Olumlu oluşturulmaktadır: - konusu (konu genellikle isimler ve zamir) vardır, ikinci - Ana (sens) fiil ilk sahne konusu (bir değere sahiptir - çalışma vb çizmek, gül veya ağlama) . konu bir zamir tekil 3. kişi ile değiştirilebilir, bu -s veya -es biten fiil eklenmelidir. bu ayrıntıya genellikle hataların bir sürü oluşturduğu unutulur.

şu şekilde görünecektir Simple Present kuralda soru cümlesi oluşumu için: ilk etapta - Soru kelimesi (soru yaygın değilse).

yapmak ya da yapar - Aksi takdirde, ilk etapta süresiz mevcut yardımcısı olmalıdır. İkinci olarak - konu - -s veya -es eklemeden (diğer bir deyişle, sens) üçüncü bir çekirdek fiil kapatılması.

Negatif cümle formu aşağıdaki gibi gereklidir. Dördüncü üzerinde değil bir parça, - - öncelikle ikinci üzerine konu koymak istediğiniz yer - yardımcı fiil, üçüncü semantik (veya ana) fiil, ancak biten -s veya -es olmadan.

Gördüğünüz gibi, Simple Present kurallarda oldukça basit ve net. Önemli olan - anlamak ve onları asimile ve sadece onları ezberlemek değil. Birçok öğrenci sadece onları uygulamak mümkün olmayan, düzeni ezberlemek. Bu faydaları hayır kesinlikle olduğunu. bu hataları kaçının! dikkat, gayret ve titizlik Daha - ve başarılı olacaktır! İyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.