Ev ve AileÇocuklar

Neden bir çocuk büyük bir göbek?

Hemen hemen her anne tüm çocuklar oldukça yaşamın ilk yıllarında tombul teyit edecektir. Birçok bebek bulges tummy ve insanlar normal olduğunu düşünüyorum. Ama bazen midenin etkileyici boyutu hakkında endişeli ebeveynler favori çocuk var. Neden bir çocuk büyük bir göbek? norm veya patoloji? Değer soruşturma.

yaygın nedenleri

Birçok belirli bir yaşın altındaki her çocuk tombul göbek ile sevimli görünüyor inanıyoruz. Oysa kurbağa gibi onun büyüklüğü endişe değil, duygu neden olmalıdır.

Çalışma çocuğun vücut yetişkin çalışmalarından çok farklıdır. Çocuğunuz büyük bir göbek varsa, nedeni küçük olabilir. Örneğin, bebek sık mide gazı, şişkinlik veya maruz kalmaktadır.

Çocuk büyüdükçe ve iç organları, bu nedenle karın ağrısı geliştikçe - Normal fenomen. Çocuklar genellikle kolik yaşamaktadır.

Yeni doğmuş Big göbek

Doğal bir fenomen yenidoğanda mide vzdutost düşündü. Ve tüm çünkü zayıf kasları ve karın duvarının. iç organların geri kalanından daha büyüktür yeni doğmuş bir bebeğin nedeniyle Etkisi ve karaciğer boyutu. Intestinal kramplar yuvarlak göbek ile sonuçlanan bu sindirim sisteminin düşük performans ortaya çıkar. Dolayısıyla bu öyle bir korkmayan nerede bir yıl büyük bir göbek bir çocuk.

Ama karın aşırı boyutu sağlık sorun olduğunu gösterebilir. Bu olgunun en yaygın nedeni polikistik böbrek, karaciğer sirozu ya da asit gibi konjenital patolojiler, olduğu düşünülmektedir. Bu anomaliler bile bebeğin ilk muayenede hastanede tespit edilebilir.

İki yıl Big bebek göbek yukarı

2 yaşından küçük Birçok çocuk bir şişkin karın ile çok dokunaklı görünüyor. dokundu ve takdir edilir çevreleyen. Ebeveynler vücut enerjisinin temini büyümesi için gereklidir, çünkü doğal görünüyor ve kas iskelet gelişmemiş olduğunu ve karın duvarı tutmak zor. Ayrıca, büyük görünür çocuk mide yemekler, hem de sıvı sonra, ancak sindirim azalır. Ve bu anlaşılabilir. Çoğu zaman bu olay bir yaşın altındaki bebekler maruz.

çocuk incedir, ancak midenin etkileyici boyutunu varsa, o zaman ebeveynler teşhis veya aşağıdaki hastalıkların dışlanması yardımcı olmak için bir doktora danışmalısınız:

  1. Göbek fıtığı. Bir yıla kadar - Uzmanlar daha seyrek yaş ve 3 aydan küçük bebeklerin çıkmasını maruz söylüyorlar. Karın fıtığı durumunda bir sivri bir şekil ve boyut olarak artış kazanır.
  2. metabolik bozukluklar kaynaklanan raşitizm ve diğer hastalıklar. Bu durumda, çocuk kurbağa gibi büyük bir göbek vardır, o ileri ve yanlara sopalarla. raşitizm nedeni çocuğun vücudunda D vitamini eksikliği olarak kabul edilir.
  3. Pankreas enzimleri olmayan çalışma. Vücut fruktoz ve tatlı çok olumsuz tepki gösterir.
  4. Azaltılmış böbrek ve böbrek üstü çalışma.
  5. Hepatit. Karaciğerin Enflamatuar hastalıklar üç yaşından büyük çocuklardır.

Üç yaşındaki çocuğa midenin etkileyici boyutu

o sıkılır kasları, kemikleri, mideyi güçlendirir ve böylece daha küçük hale gelir: 3-4 yıl içinde, çocuğun vücut değişiyor.

Çocuk çok doluysa, biz obezite bahsediyoruz mümkündür ve durumda bu beladan nedenlerini belirlemek için gereklidir. Endokrin sorunlar çocuğun büyük bir göbek vardır sebebi olabilir. 3 yıl - Bu çocuğun vücut için bir dönüm noktasıdır.

Orada o karın dolgunluk tezahür birçok nedeni vardır ve bunların her biri çok ciddidir.

Artan iç organlar

Nedeniyle çocuklarda iç organları görülebilir büyük göbek artan boyutuna. 1,5 yıldır bu sorun dert olamaz. çocuk fazla 3-4 yıldır Ama eğer alarm nedeni vardır. tüm karın alanının hiçbir çıkıntısı, fakat sadece belli bir bölümü vardır.

nedeni iltihap veya enfeksiyon olabilir. Böyle bir durum, gerekli olduğunda sorunu tanımlamak için doktora çocuğu göstermek için. Karın kademeli artış dalak yırtılmasına yol açabilir.

hepatomegali (karaciğer büyümesi) bir çocuk koca göbekle normal olarak kabul edilmektedir. 2-3 cm kenarlarından dışa doğru çıkıntı yapan - geçerlidir aşağıdaki boyutları vardır.

Böyle bir durum 6 7 yaş arası çocuklarda görülür. Çocuk çok daha eski Ama eğer, sorun belirli bir hastalık olabilir.

Karın genişleme coprostasia (kabızlık) ile mümkündür. barsakların Bu bozulma. Bağırsaklar nadiren iki günde 1 saatten daha az sıklıkta boşaltılır zaman Coprostasia tanısı. Fiziksel aktivitenin hayal kırıklığı ve kolonun salgısı ihlali yoktur.

Assit ve kifoz

6 yaşındaki çocuğun vücut eğriliği duruşu olarak, böyle bir probleme maruz kalmaktadır. masada Yanlış pozisyon sırt, zayıf kemik iskelet çocuk kifoz nedenidir. Hastalık aynı zamanda öne doğru omurun sapmasını önleme, zayıf sırt kasları oluşur. Sonuç olarak, aşağıdaki sorunlar var:

  • 2-4 midede katlar;
  • (Dikey konumda) şişkin mide.

Ayrıca karın hacimleri kifoz türüne bağlıdır. Bu yani, genotipik olabilir, miras. Bu mücadelede birlikte zordur.

Asit (asit) sıvı birikimi ile karakterize edilir. Vücutta bir sinyal rapor ihlalleri olduğu bir semptomu ziyade ayrı bir hastalık değildir. assit ana sebepleri şunlardır:

  • böbrek hastalığı, örneğin, nefrotik sendrom;
  • sindirim distrofisi;
  • Karın boşluğunda tümörü.

doğumsal ve edinsel: Assit iki tipe ayrılır. Mide giderek daha olma ve çocuğun yatay konumda göbek şişkin açıkça göze ise, o kesinlikle bir doktora danışmak gerekir.

Ya da belki diyabet?

5 yaş altı çocuklarda Diabetes mellitus kendi özellikleri ve belirtileri vardır. Bebeğin yaşamının ilk yılında yavaş yavaş kilo almaya ve ardından yoğun bir kilo var ve bir çocuk koca göbekle görülebilir edilir. Başlangıçta, ebeveynler fark olmayabilir, ama sorun zamanla belirginleşmesi.

Mide alışılmadık bir şekle sahipse, belli bir kısmını dışarı fırlar, bu mümkün olduğunu bir kist veya tümör içine her şey. yerelleştirilmiş bir enflamatuar süreç yerel dışbükey yargılanabilir. Lenfoma ve liposarkomdur - erken bir aşamada tespit edilmesi gereken habis retroperitoneal tümörler. hastalığına yakalanma riski okul öncesi ve okul çağındaki tüm çocukları.

Çocuk organları - ince ve kendine özgü tasarımı, eserlerinde herhangi bile ufak bir değişiklik, olumsuz küçüğün gelişimini etkileyebilir. Ve dokunulmaması gereken bir çocuk göbek üstü, onun 2 yıllık veya 6 yaşında, bunun nedenleri o kadar zararsız olmayabilir çünkü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.