KanunSağlık ve güvenlik

Söndürücü sırt çantası: uygulama ve seçim kuralları

Söndürücü sırt çantası, diğer benzer cihazlar gibi, operasyonun özelliklere sahiptir. bir omuz kayışı sahip olduğundan, bu cihaz, en uygun biridir. Gerekirse, cihaz yangın kaynağını ortadan kaldıracaktır.

uygulama

Yangın durumunda etkin olması gereklidir ve bir yangın söndürücü sırt çantası hızla alevler ortadan kaldırma görevi ile başa çıkmak için izin verir. Yangın arkasında omuz şerit ya da şeritlerin varlığı ile sağlanan kolaylık. Cihaz bir zam alabilir.

cihazda söndürme maddesi su ya da agresif olmayan bir maddedir. Yangın söndürme lokalizasyonu uygulanması ya da şeritler ile gerçekleştirilir. Bu, su ile kimyasal olarak agresif olmayan çözeltiler, hem yapılır.

dizayn

Söndürme sırt karmaşık bir yapıya sahiptir. sıvı kabı bir omuz çantada. Cihaz taşıması kolay olduğunu, kapağında askıları vardır. Bu elementler, her kişi altında ayarlanabilir.

Cihaz ağırlığı bir yeri vardır, bu yüzden kemer yumuşatıcı yastıklar vardır. kap ile uzun süreli temas yan etkileri önlemek için yara ısı yalıtımına sahiptir. Sıvı çekme kılavuzu atomizör - pompası. Polipropilen maddesinden imal edilir uygulanan cihazın yüksek ağırlığa rağmen, yine de, kullanmak için uygundur.

operasyon

Sırt çantası orman yangın söndürücü operasyon 1 modunda sağlayan bir atomizör vardır:

  • Kompakt su jeti;
  • jet püskürtme;
  • köpük püskürtme.

dahil ikinci mod için özel bir memesidir. Cihaz açık havada kullanılan bu yana işlevsel ekipmanlarına ek olarak, içme suyu için kapasite vardır. Üreticiler sırt çantası söndürücüler farklı malzemelerle ürünler yaratmak. Ayrıca, belirli özellikleri değiştirmek olabilir.

Nasıl seçilir?

Sırt çantası yangın söndürücü uygun özelliklere sahip cihazı seçmek gerekir, etkin çalışması için. iyi bir performans sayesinde hızla yangını söndürür. litre sayısından cihazın hızı değişir. Cihaz 3 l / dakika, acil bir durumda fonksiyonları ile baş.

kapasitesini çalışma miktarına dikkat etmelidir. Rakam ne kadar büyük o kadar iyi sönmüş olacak ateşi. Arkasında olduğunda cihaz kullanıldığı gibi, ağır bir enstrüman seçmek gerekli değildir. 25 litrelik yangın söndürücü kereste sırt çantası parası.

Hesaba su sütunun uzunluğunu almak gereklidir. 12 metre - dikey yönde On altı metre indeksi ve yatay ile cihazı seçmek daha iyidir. Cihazlar değerlendirilir ve çalışma kapasitesinin boyutu. Bu parametreler 370h190h430 mm (genişlik, derinlik, yükseklik) cihazları seçmelidir. Kit omuz çantası ve bir hidrolik pompa olmalıdır.

karşılaştırma

sırt çantası yangın söndürücüleri izin başlangıcını bulun. Fotoğraf cihazı kullanımı çok kolay olduğunu gösteriyor. Ancak her cihaz kısıtlamaların uygulamaya olabilir. zemin yangınları ortadan kaldırmak için gerekli olduğunu ve teknolojiye erişim olmadığında Onlar durumlarda mükemmel.

Araçlar yangın hizmetinde değil, aynı zamanda özel kır evlerinde sadece kullanılmaktadır. Yangın Kısa devre nedeniyle patlak Yangın söndürme durumlarda kullanılamaz. Toz cihazları hemen hemen her yerde kullanılabilir, fakat bir oksijen içermeyen bir ortamda yanık bir su verme alkali metaller ve diğer maddeler, geçerli olur.

Kaç koymak sırt çantası yangın itfaiye üzerinde söndürücüler? Bu oran özel bir formül ile belirlenir. sitede olmalıdır ekipman sayısı yasal düzenlemelere göre belirlenir.

En popüler gelen sırt çantası yangın söndürücüler "RP 18 Ermak" dir. hacmi 18 litre kapasiteli ve verimlilik - / dakika 2.25 L. 3100 ruble - cihazın yaklaşık fiyatı.

Kullanım İpuçları

Bu düzenleme etkili bir önleyici yüzey yangınları gerçekleştirir. Artı, yangın söndürücüler bir sürü:

  • yönlendirilmiş püskürtme;
  • Eller serbest;
  • Farklı modlar içerebilir.

el pompası kullanılarak, su ileri geri kapı hareketine verilir. hızla yangını söndürmek için, gerekli olduğu durumlarda kompakt ve püskürtme işlemi kullanmak gereklidir. Örneğin, bir birinci durumda sıvı akış uzunluğu 8.9 m eşittir ve püskürtme memesinin, 3.5 m. Bu nedenle, lokalizasyon kaynağına yangın yaklaşım ihtimali ile tayin edilir. Sağ mod durumun doğru değerlendirilmesi ile ve kullanımı hacim yangın kaynağını ortadan kaldırmak için yeterlidir.

Yani, bu cihaz, kompakt olsa, ancak diğer yangın söndürücüler ile karşılaştırıldığında bir çok avantaj vardır. Bir yangın banliyö alanı olsaydı sen yangın söndürücü çantasını kullanabilirsiniz, çünkü, bir kova giymek gerekir.

Düzenli cihaz performansını kontrol etmek gereklidir. Problem durumunda, aksi takdirde cihaz işlevlerini yerine getirme mümkün olmayacaktır, kusur ortadan kaldırmak gerekir. yangın söndürücü onun için özel bir yerde bulunması gerekir.

Su yangına yakın olabilir, her zaman değil, ve destek omuz cihazı kullanmak daha uygun ve her zaman kullanılabilir. Cihazın depolama koşullarını kontrol etmek, yüksek sıcaklıklar ve onun için başka olumsuz faktörlere maruz değil gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.