ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Jeotermal ısıtma. Jeotermal ısıtma özel ev: fiyatı. kendi elleriyle Jeotermal ısıtma

Ah iyi rahat ev şeyi hayal. Rahat bir serinlik var - Ve rüya ana bileşenden biri kışın ve yazın ısı odası, doğru atmosferdir. Şu anda, orada ısıtma sistemleri birçok türü vardır, bu yüzden bir seçimdir. Bir yerde ve şimdi bazı turba veya kömür tercih ahşap, yakarak evin ısı ve birisi amaçlı doğal gaz veya elektrik kullanır. Isıtma ve farklı fiyatlarla türleri için. Isıtma sistemi güvenliğinin yanı sıra çevresel yönleri ile ilgili sorunlar vardır.

alternatif gelenek

Oldukça sık evde optimum ısıtma seçeneği doğalgazı kullanmak olduğunu duyabilirsiniz. Bu diğer ısı kaynaklarının daha ucuzdur, ancak burada bile bazı sorunlar var. Tüm doğalgaz gaz boru hatları her yerde taşınan sürece, mevcuttur. Gaz, su ısıtıcı sürekli izleme ve bakım gerektirir. Buna ek olarak, güvenlik düzenlemelerine uymak ve özel ofislerinde önceden izin almak zorundadır.

jeotermal ısıtma gibi alternatif vardır. Bu fikir çevredeki ısı ortamdan soğutucu fiziksel transferi ilkesine dayanır. Jeotermal enerjinin en önemli avantajı çevre, yılın ve günün saatine zamanında tamamen bağımsız ve neredeyse tükenmez olmasıdır. Bu özellikler aynı zamanda yenilenebilir kaynaklar için geçerlidir bile güneş enerjisi, yoksun. Bu teknoloji Sovyetler Birliği'nde geçen yüzyılın seksenli geri oldukça başarılı kullanılır. Ancak, o günlerde o erişmek için zor ve çok pahalı. Şu anda durum oldukça farklı olmuştur.

yenilenebilir kaynakların alanında Rus gelişmeler

Şu anda, Rusya alanında benzersiz gelişmelerin varlığı iftihar edemez. Sonuçta, onlar da zeka, belli çalışmalar gerektirir. Aynı adı enerji kullanımına dayalı jeotermal ısıtma sistemi, tam bağımsızlık ve pratik tükenmez olarak ana avantajına sahiptir. Şimdi dünyanın derinlikleri ısının inanılmaz muazzam potansiyel kullanım sadece temel bir bakış açısı olarak konuşabilir hakkında. Su veya buhar ve suyun bir karışımı gibi farklı amaçlar için tasarlanmıştır ve elektrik enerjisinin üretimi için, ısı ve sıcak su gereksinimlerine yönlendirilebilir. Her sıcaklığa bağlıdır.

Yüksek sıcaklık ısı elektrik ve ısı üretmek için kullanılır. İstasyon jeotermal enerji kaynakları da kullanıldığı bağlı olarak, belirli bir cihazı vardır. bölgenin altı termal su kaynağının varlığında bunları yönlendirebilir sıcak su ve ısıtma sistemi.

Böyle ısıtma, pek çok avantajı vardır aralarında güvenlik, çevre dostu ve ekonomiyi öne çıkıyor beri Jeotermal ısıtma sistemleri, her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlandı. temel sorunlardan biri olarak yeraltı su yatakları su tekrar enjeksiyon ihtiyacını içerir. Genel olarak, suların içinde birçok tuzları ve zehirli metaller, ve çeşitli kimyasal bileşikleri ihtiva eder. Bu nedenle, yüzey suyu sistemine su deşarjı elde etmek mümkün değildir.

Şimdiye kadar, Rusya'da çok jeotermal enerji santralleri yoktur. Ancak, her yıl ısıtma jeotermal tercih daha destekçileri ve kullanıcıların vardır.

Nasıl çalışır?

o oldukça karmaşık bir yapıya sahip gibi, erişilebilir bir biçimde böyle bir tesisin devlet operasyonu prensibine çok zordur. Basitçe örnek bir tür soyut başvurmadan açıkladı. Sadece ters bir buzdolabı gibi sistem hayal etmek değer. İşte dondurucu buharlaştırıcıdan rolü yeryüzünde derin bulunduğu duruyor. Bir bakır bobin oluşan bir kondansatör, istenen işaretine son sıcaklık gerçekleştirir. Bir buharlaştırıcı sıcaklığı yüzeyinde çok daha düşüktür. Bu gibi sistemlerde, yerküre enerjisi ısıtma için değil aynı zamanda havalandırma için de kullanılır.

Jeotermal ısıtma sonra odayı ısıtmak için kullanılan kalite sıcakta yeryüzünün derinliklerinden ısı dönüşümünün böyle alışılmadık yöntemler oluşturmanızı sağlar güvenilir ve sağlam kompresörler teknolojik yenilikçi frigorifik sistemler kullanımını içerir. Böyle bir sistemde ısı pompası en önemli bileşenlerinden biridir.

Sistemin temeli

Bu tür bir sistemin çalışmasını gösteren bir prensip olarak çevreye soğutucu termal enerjinin fiziksel transferi için kullanılır. Bu tür herhangi bir buzdolabında görülebilir. Jeotermal özel konut ısıtma tür sistemlerin çalıştırılması sırasında ortaya çıkan ısı toplam miktarının en fazla% 75 toplar ve ev tesislerinde giren çevre enerjisi olduğunu göstermektedir. Bu enerji bu mükemmel özelliği farklıdır kendi kendini onarma olmasının nedeni budur. Bu jeotermal ısıtma evler kullanımı güvenli ve enerji veya gezegenin ekolojik dengenin herhangi bir zarar yapamaz çıkıyor.

teknolojinin gelişimi

Jeotermal ısıtma sistemleri Geçen yüzyılın yetmişli enerji krizi sonrasında geliştirilmiştir. Yenilikçi montaj sadece evinde ortaya çıktığında onlar sadece ailelerin basit, ama çok hali vakti değil kullanabilirsiniz. maliyet daha erişilebilir hale geldi bu yüzden Ancak, daha sonraki sistemler, daha yaygın hale bulundu. Şimdi orta gelirli aile 35-40000 ruble olan fiyat aralıkları jeotermal ısıtma, kullanabilir ve göze pek haline gelebilir. Tabii ki, şimdi de bu amaçla tasarlanmış araçların geliştirilmesi üzerinde çalışıyoruz. Her yıl daha ekonomik ve konforlu birimleri vardır.

Çevre dostu

Jeotermal ısıtma özel evler, fiyatı farklı bir kalite yakıtların, bizim için alışılmadık dayalı her yıl daha erişilebilir hale gelmektedir. Isıtma ve bireysel evlerin soğutma yaşam için en uygun koşulları yaratmak mümkün olduğu vasıtasıyla toprak, enerji vasıtasıyla gerçekleştirilir. kullanımı toksik emisyon ve tehlikeli atık ile çevre kirliliğine yol açmaz çünkü ek olarak, bu tür ısıtma, çevre dostudur.

Operasyonel güvenlik

jeotermal ısıtma taşıyan bitkiler, yanma süreçleri olarak çalışır. Bu sayede tamamen bir patlama veya yangına hiçbir ön koşul hariç. En önemli avantajları genellikle satın alma ve ilave davlumbaz ve bacalar yüklemenize gerek yoktur denir gibi, bu diğer prensiplere göre çalışan, ısıtma sistemleri için gereklidir. Evde böyle bir sistemin sürecinde zararlı kokuları veya dumanlar görünmüyor. Buna ek olarak, bu tür ısıtma sistemlerinin sessiz çalışma, hem de, kompakt söylenebilir gerekmektedir.

Biz katı veya sıvı yakıt sistemleriyle jeotermal bitkiler karşılaştırmak, bu yeryüzünün enerji gibi tükenmez denilebilir, evde iç ihlal etmeyen sadece fazlalaştı, aynı zamanda satın alma, teslimat ve yakıt müteakip depolama ile ilgili sorunları çözmek için zaman gerekmez .

sorun fiyat

o cihazları ve ısıtma sistemleri seçerek söz konusu olduğunda, ilk yerlerden biri daima mali sorunlardır olduğunu. Jeotermal ısıtma sistemlerinin montajı çok daha pahalı dizel veya gaz ekipmanları daha gerektirir. Ancak, hemen güç tüketiminin çok daha düşük seviyede hatırlamalıyız. uzun vadeli ekonomik planda Yani tür sistemlerin satın alma ve yükleme daha ekonomiktir.

alanından tasarruf

Eğer kendi ellerini ısıtmak jeotermal yoksa sen, ısı pompası tarafından işgal azaltmak hangi tarafından çeşitli yolları vardır:

  • Antifriz dolu de devreye girer özel yeraltı problar, kullanımı;
  • Derin delik matkabı gerektirir ve su inik pompa ısı eşanjöründen yönlendirilecek sıcak yeraltı suyu, tatbik edilmesi;
  • Problar kışın buzlanma deponun dibine altındaki bir seviyede yatay dizilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.