Ev ve AileÇocuklar

Ne kadar sıklıkla çocuk bezleri Yeni doğmuş değiştirilir? Ebeveynler için ipuçları

Uzun zamandır beklenen çocuğun yeni ebeveynler gelişiyle birlikte büyük ölçüde endişeleri ekledik. Yaşamın ilk aylarında bebeğin anne adına dikkat ve bakım ihtiyacı var. O sadece onsuz yaşayamaz. O özel bakıma ihtiyacı vardır. Bu noktada idi ve anne huzurevinde olduğunda belki de daha önce, o bir soru vardı: "Ne kadar sıklıkla çocuk bezleri Yeni doğmuş değiştiririm" Bu onların hassas cilt bezi döküntü ve tahriş meydana gelen korunmalı olmalıdır çocuklar genellikle (yaklaşık günde 20 kez) idrar sır değil.

Genç ebeveynlerin hayatını çok daha kolay hale gelmiştir kullanılıp atılan çocuk bezleri gelişiyle birlikte: sürekli çocuk bezi yıkamak gerek, yepyeni battaniye hızla değersiz hale gelecektir gerçeği dert. Daha önce, şimdi gerekli bir yatak çarşafı klienku stel altında bir beşik içinde bebekler değildir. İyi bir bebek bezi giymek - Tüm bu yetişkinlerden gereklidir. Ne sıklıkta bir çocuk bezine yenidoğan değiştirilir? Biz bu makalede çalışacağız Bu soruyu cevaplamak için.

Ne sevecen anne bilmek gerekir?

Bebeğin hayatının ilk ay - çok zor bir dönem. bebek onun için çok önemli ve gerekli olan sevgi ve ilgi göstermek unutmadan, bakım yapılmalıdır. hastaneden bir çocuğu eve çıkarak, annem kendim için o bebeğin yanında geçirdiği her dakika zaman yoktu fark edebilirsiniz.

sürecinizi değiştirerek dikkatle hazırlanmalıdır. Eğer bebeğin bezini değiştirmek önce, üzerine koydu gerekir değiştirme masasında, ve bir sonraki ihtiyacınız her şeye sahip: Islak peçeteler, taze bir bezi temizlemek için vodichku.

Bebeğin cildi durumunu kontrol edin

Ne kadar sıklıkla bezi yeni doğan değiştirmeliyim? Bebeğin cildi hiçbir etki çok duyarlı olduğundan, bu bezin seçim - sorumlu ve ciddi bir iş. Bebeklerin bezi yaşlı hırsızından çok daha sık değiştiğini belirtmek gerekir. İdeal olarak, her bebek bezi değişimi her iki ila üç saat daha az sıklıkla değil gerçekleşmelidir. Yani günde tüketilen 10-12 bezi ortalamasıdır. Eve döndükten hemen sonra yürüyüşe çıkmak ve öncesi, yatmadan önce bezini değiştirmek için emin olun: Tabii ki, bu şekilde hareket etmek en iyisidir.

Sen sokak çocukta birlikte kaldığınız süre boyunca rahat hissedeceksiniz emin olabilirsiniz. Ve böylece cilde hiçbir tahriş, özel kullandığını , bebek pudrası kremler. Tutun ve bebek bezinde bulunan uzun bir konaklama kaçınmaya çalışın. Eğer doğru olanı yapıyoruz, o zaman yeni doğan çocuk bezi değiştirmek için ne sıklıkta sorusu ortaya çıkmaz.

eylemlerin sırası

, Grudnichka, yem tutun bakımdan yıkmaya ve bezini değiştirmek için nasıl: ilk çocuğu, Genç anneler, birçok numaralar öğrenmek zorunda. Bütün bunlar bazen nedeni onları korku ve gerçek bir panik. bebeğe kullanılan almak ve deneyimli bir anne sadece işe yaramaz hale gelir. Ne kadar sıklıkla bezi yeni doğan değiştirmeliyim? eylemlerin sırası nedir?

Önce bebek ile kullanılan bezi kaldırmalısınız. Bunu yapmak için, hafifçe bütün Velcro unbutton, bebek bacaklarını kaldırın ve yavaşça ona bezi altından dışarı çekin. Sonra, bebeklerin bir hava banyosu (sadece birkaç dakika) almak için fırsat vermek arzu edilir, bu narin bebek cilt için çok yararlıdır. Sonra kasık ve kalça çocuk nemlendirici uygulanır. Şimdi yeni bir bebek bezi koyarak yapabilirsiniz. Bu is arzu Seninki en eli ve hiçbir zaman hazırlıklı içinde peşin olarak çalışma için göz at önemli an is son derece sakıncalı. Sonra giyen bir bebek bezi üzerinde bebek, özenle Düzelt tüm kırışıklıklar için bebekti konforlu ve rahat.

gerektiğinde

genellikle küçük çocuklar ıslak bezi. Ve şaşırtıcı veya anormal bir şey yok. Sadece vücutları çalışıyoruz çünkü. Ebeveynler sadece bebeğin programa uyum sağlamak zorunda. Ne kadar sıklıkla çocuk bezleri Yeni doğmuş değiştirilir? Öncelikle gündüzleri bebek bezi hangi doluluk bağlıdır.

Bu her zaman hemen bebek pokakal sonra çocuk bezi değiştirmek gerektiğini belirtmekte fayda vardır. Çünkü yüksek asidite dışkı ölçüde hassas bebek cildi tahriş ve kızarıklığa neden olabilir gerçeği. Ne olursa olsun bebek bezi değişiklikten sonra ne kadar süre geçtiğini, bu değiştirilmesi gerekmektedir. Her zaman maksimum konfor için nişan ve yavrularının sağlığını eksik etmeyin.

Özellikle geceleri kalkmak zorunda mı?

Bir çok genç tecrübesiz annelerin yenidoğan gece çocuk bezi değiştirmek için ne sıklıkta sorusu endişeleniyordu. Hiç bunu yapmak zorunda mısın? bebek tabii ki, gece ağlama ve uyandım varsa, onun bezini kontrol edin. Gerekirse yenisi ile değiştirin.

Özellikle en yukarı ve barışçıl bebeği horlama uyanmak gerek yoktur. Bu sadece uyku ve onu ve kendimi kaybetmek neden olacaktır. Eğer pipsqueak annem sonra dinlenmek için bir fırsat sabaha kadar huzur içinde uyuyor ve. boş zamanını değerlendirmek.

yerine bir sonuca ait

Böylece, çocuk bezleri yenidoğan değiştirmek ne sıklıkta sorusu mantıklı cevabı vardır. Analık içgüdüsü sınırsızdır. Bir kadın çocuklarının ihtiyaçlarını hissetmeye başlaması, profesyonel eğitim gerekmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.