ÇirkinlikBahçıvanlık

Soğan frenk soğanı - nedir? Soğan frenk soğanı: Tohum, toprak özellikleri ve açıklamadan büyüyen

Soğan frenk soğanı (ne olduğunu, makalesinde açıklanacaktır) - İnsanların sitelerde görünen nispeten yeni bir kültür. Ancak, bu kadar kısa sürede, bu bitki fanlar çok sayıda aldı. Eğer değerlendirmeleri düşünüyorsanız bile en hassas ürünler için uygundur gibi bu, onun çok düşkün vitaminlerin gerçek depo ve pişirin.

özellikle bitkiler

Ülkemizde soğan frenk soğanı yani chayvisom, oldukça farklı denir. Birçok devlet olarak, bu Avrupa, Orta Asya ve Hindistan'da örneğin vahşi bir bitkidir. Kuzey Denizi kıyısında çok yaygın soğuk Mükemmel dayandı.

Bu uzun ömürlü bir bitkidir, soğuk direncidir. Bu soğan frenk soğanı bir arsa üzerinde koyarak (ne olduğunu, makalesinde bulunabilir) ve ilkbaharda dikim enkaz kaldırma, yakında yeşil soğan zevk anlamına gelir. Ve Kar erir sonra bir hafta içinde güneşli bir noktada.

fidan makas iyi çifti kes, o zaman uzun sürmedi yeni sürgünler toprak dökmek gerekiyor.

Bu bitkinin bir özelliği de anlamda bir ampul hangi biz alışık zorunda olmamasıdır. Her ne kadar, botanikçiler göre, özel perdeli zarları ile kaplı küçük ampuller bir yeri vardır.

Faydalı özellikleri

frenksoğanı yararlı özellikleri kuşkusuz. Birincisi, enfeksiyonun yayılmasını önleyebilecek uçucu vardır. İkincisi, biz söyleyebiliriz ampul aksine bulanık soğan lezzet bu tür, yani. yumuşaklık ve şıklığı bir araya kokulu yapraklar, her yemeğe yolu, hatta en kaprisli bir ürün olacaktır.

Buna ek olarak, ürünün bileşimi lisin, triptofan, metiyonin ve diğer gerekli amino asitler yer alır. Ayrıca burada C vitamini ve mineral tuzlar büyük miktarda. Safra yolu, böbrek ve kalp hastalıkları muzdarip insanlar için gıda soğan frenk soğanı ekleyin tavsiye edilir.

Soğan frenk soğanı: büyüyen tohumdan

Bu bitki güneş yokluğunu tolere gerçeği ile karakterize edilir, bu nedenle kolayca iniş ve gölgede bulabilirsiniz. Uzun süre yapraklar yumuşak kalır ve pekiştirmek çünkü bazı durumlarda, hatta yararlıdır. Toprak soğan frenk soğanı seçimi ile çok seçici değildir, fakat herhangi bir yerde o da gerekli değildir koymak. Seçilen bir alanda, önümüzdeki birkaç yıl iniş yerini değiştirmek için gidiş değildir, özellikle eğer Rizomlar diğer uzun ömürlü olmamalıdır.

Bu bitkinin üreme iki yolu vardır:

  • tohumlar;
  • vejetatif.

Sitenizde soğan frenk soğanı üzerine olmasını istiyorsanız, tohumlardan büyüyen bunu sağlayacaktır. Bu Mayıs veya Temmuz ayında yapılmalıdır. Bir yapay dikimden hemen önce suda ıslatarak tohum çimlenme süresini azaltabilir. Bazı parçalar üzerinde 30 cm ya da yuvaları, birbirinden bir mesafede yerleştirilmiş olması gerekir. Bazı iniş altında kışı geçirmeyi tercih. Eğer üreme bu yöntemi seçerseniz, soğan tohumlarını ıslatmak, frenk soğanı gerekmez. Buna ek olarak, bir kademe daha yüksek önceden hazırlar. Buna ek olarak, en az 2 cm conta derinliği hatırlanmalıdır.

Toprak hazırlığı da tavsiye edilir. Özellikle, toprak zamulchirovat turba humus olmalıdır ve ekinler kendilerini daha iyi üzerinde yuvarlayın. Genç fideler hala oldukça zayıf olduğunu unutmayın ve özellikle bunlar dondan korunması gereken, özel bakım gerektirir.

Bitkisel üretim yöntemi

ve vejetatif büyüyebilir Soğan frenk soğanı (bu değildi önce tohumdan büyüyen bölgenizdeki durumunda uygundur). Bu çalı için soğan birkaç parçaya bölünmüş olmalıdır ve bunların her biri en az 8 ampuller olmalıdır. Bu birbirinden 30 cm bir mesafede sıralar halinde dikilmiştir önerilir. Ekimden sonra çiçekleri sulamaya unutmayın. Erken ilkbahar veya kışın yürütmek için daha iyidir.

bakım Yönetmelikler

İyi soğan ekin sadece içerir bunun iyi tedavi ile garanti edemez:

  • gevşetme;
  • ayıklayacaktır;
  • podkarmlivaniya.

Bu durumda, en fazla 5 cm çekimleri arasındaki mesafe ise, bir proryadit sığdırmak için gereklidir.

Giyinme arzu Temmuz ayında gerçekleştirdi. en iyi doğal gübre veya özel mineral karışımları seçilmesi. Fosfor ve potasyum tuzları eklemek bulamaç aşağıdaki bileşime kullanmak da mümkündür (1: 4). 100 metrelik bir kısmı başına gübre 1 kg hesaplama ile bu kirlenme. Böyle gübreleme sonra bitki neredeyse gözlerimizin önünde büyüyecek.

O mükemmel bir bal bitkisidir - belirsiz komşular sevgisi arı çünkü, havuç ve domates ve soğan frenk soğanı (yukarıda açıklanan hususlar) çiçek yatakta harika komşu olacak budur vardır. Pancar ve lahana yanında bitki tavsiye edilmez.

başlıca çeşitleri

Bu bitki ılıman iklimde büyük bir hissedeceksiniz çeşitlerinin bir numarası vardır. Bunlar şunlardır:

  • Bohemia - yaklaşık beş yıl için, bir koku bırakır verebilir tek bir yerde, bu hastalıkları ve yüksek verim direnç ile karakterize edilir.
  • Bir bal - küf korkuyor bu tür, 85 gün önceden bir hasat verir.
  • Chemal -, vejetatif yaymak için tavsiye edilir mildiyösü karşı koruma gerektirir ve bitki Mayıs başında en iyisidir.
  • Elvi - beyaz çiçekler ile karakterize, gerçekten benzersiz kılan.

Bu bitkinin diğer bir şüphe götürmez bir avantajı ev veya dairede tüm yıl boyunca bunu büyüyen olasılığıdır. Bir pencere üzerinde Soğan frenk soğanı sadece kışın yemekler için mükemmel bir baharat, aynı zamanda bir dekorasyon ve oksijen kaynağı olmayacaktır. Ama otlar kısma edilemez, sadece kesmek gerekir, ya da favori çalı zarar etmeye başlar unutmayın.

Her zamanki soğan aynı tarifi kullanabilirsiniz. Bulaşık bundan yararlanabilir. Eğer pencere üzerinde büyümeye düşünmüyorsanız Ayrıca, otlar, kış aylarında hasat edilebilir. soğan frenk soğanı tuzlu veya içki, kurutuldu (ne makaleye bakınız) faydalı özellikleri muhafaza edilir. Ayrıca, yapılan ve diğer otlar bir parçası olarak alınabilir. Deneyin ve bu aşk mutlaka olacaktır yay tür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.