Gıda ve içecekAna yemek

Organizma ringa verilen zarar ve yarar

Her zaman lezzetli ringa - Patateste ve sadece şeklinde kıyma, "ceket", hafifçe votka, tuzlanmış. Ama beslenme genellikle bu ürünün sağlığa iddia zararlı olduğunu iddia ederler. en ile iddia çalışalım. en gibi gıdalarda ne maddeler bakalım tuzlu ringa. Avantajlar ve zarar eden vücut balık kendisinden dolayı bileşenlerin yanı sıra görünmeyen. indirimli ve ringa balığı yakalandı bölgede, çevre durum olamaz.

Ayrıca hesaba balık pişirme yöntemi almak gerekir. Bu doğrudan bu bele hacmini takip edenler için önemli olan, ürün kalori etkiler. Tuzlu genellikle ringa ve hastalıklı böbrekler ile insanların sağlığını etkileyebilecek salamura balık iliklerine derecesi.

Ayrıca hesaba çeşitli almalıdır. Orada ringa birkaç çeşit ve kuzey denizlerimizde bulunan olanı, çok daha sağlıklıdır. Balık soğuk su için yaşam organizma birikir sonra çok-doymamış yağlı asit omega-3.

Ama böyle ringa balığı gibi fayda ve olası zarar balıklarla daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Ve aynı zamanda biz onu sütün özelliklerini incelemek.

İnsanlar ekmek kazanan

Doyma, iyi tat ve düşük fiyat bu balık genel nüfus için bir incelik yapmak. "Gümüş Seas" - yani şiirsel ringa Almanları denir. insanlar mesaja uyulması zaman önce, o masalarda baskındı balık bu türüdür. Ne olmuş yani? balık besin değeri üzerinde de domuz ile rekabet başladı.

Herring farklı denizlerde bulunurlar. tükenme tehdidi altında birçok tür, büyük kaldığı Ve onların nüfusları halen devam etmektedir. Bu nedenle, şimdi fiyatlarındaki düşüş etkileyen bu özel balık, endüstriyel ölçekte bir yakalamasıdır.

ringa Faydaları uzun zaman önce fark edilmiştir. Bu vesileyle, İsveçliler bile bir sözü vardır. Bu okur: "masada bir ringa, doktoru uzak kalmak." Ve hatta bayram Finlandiya'da bu balığı adamıştır. Herring Günü Ekim ayının ikinci kutlanmaktadır. Helsinki bu tarihe kadar böyle bir gelen çeşitli yemekler zevk dünyanın her yerinden insanların ilgisini çeken "Popüler incelik."

ringa türü

Balıkların bu aile çok sayıdadır - yüz doksan türler. (Atlantik ve Pasifik okyanuslarında itibaren) fiili ringa ek olarak, suların denizlerde akrabalarını karşılamak. Balık çok isimle bilinir. Hatta bir sardalya, hamsi, ringa, hamsi, iwashi, ringa adını kullanır.

vücuda Fayda ve zarar balık türüne bağlı olarak değişebilir. en değerli Hazar Denizi, Beyaz Deniz ve Pasifik ringa balığı bulunmaktadır. Ama Atlantik en kalabalık nüfusa sahiptir. İlk aynı adı taşıyan adanın kıyıları balık başladı Akdeniz saygı sardalye, sakinleri. Ama bu da zemin ringa ailedir! "Iwashi" adı Japon dilden bize geldi. Yani Japonya kıyıları yaşayan sardalya diyoruz.

ringa bileşim

Bildiğiniz gibi, vücudumuzun kimyasal ve bileşikleri etkiler. Ve bu herhangi bir yiyecek ürünü için de geçerli. ringa ana parası "doğru yağlar" zengin olmasıdır. Bu, özellikle değerli bir omega-3 yağ asitleri. Herring sindirilebilir protein, balık kadar yirmi yüzde kaynağıdır. Ürünün İkiyüzelli gram bir yetişkin için günlük normunu örtüşüyor. Ama karbonhidratlar neredeyse ücretsiz ringa balığı. Bu balık Bileşiminde D vitamini sayısı için bir kayıttır. Nedenle, raşitizm eğilimi bulduk çocuk sahibi önerilir.

ringa bir parçası olarak örneğin maddelerdir eikosapentaenoik (EPA) ve dokosaheksaenoik (DHA) asit. Bunlar, kardiyovasküler sistem normale iltihabı rahatlatmak ve vizyon geliştirmek, toksinleri temizler. Herhangi balık gibi, ringa fosfor içerir. Ama bunun dışında bu mineralden, karkas selenyum, iyot, kalsiyum, florür, sodyum, çinko ve magnezyum bulunmaktadır. Ve bu vitamin A, B12 ve PP içerir.

Balıkların Kalori içeriği

o mantıksız bir miktar tüketmek durumunda vücut için tüm ringa faydaları boşa azaltılabilir. Sonuçta bu balık çok yağlı olduğunu. Kalori ringa büyük ölçüde hazırlama yöntemine bağlıdır. Eğer denge üzerinde korkuyla hergün almak ve varsa ilave güzellikler göze alamaz ise, durmak marine balık. Böyle bir ringa sadece 155 kalori olarak. Balık şiddetle tuzlu veya yangın Ama eğer, onun besin değeri hemen kcal 261 artar. ringa sıcak duman içinde füme ve yağ daha sonra belli bir miktar ona damlayan zaman. Bu nedenle, üründen yüz gramı başına hazırlanması 218 birim bu yöntemle kalorisizdir. Eğer salata veya soğuk yemekler bir parçası olarak balık kullanmayı düşünüyorsanız Eh, yemeklerin diğer malzemelerle besin değeri üzerinde anlaşmaya gerekir.

faydaları ringa

Şimdi bizim vücut balıkların kimyasal kompozisyonunu nasıl etkilediği öğrenelim. Baltık ve Beyaz Deniz ringa omega-3 bakımından zengindir. balık Bu çoklu doymamış yağ asitleri de şeker hastaları, hipertansif hastalar ve sağlıklı insanlar için faydalı olan lezzetlerin kategorisini görüntüler. Sonuçta, Omega-3, mükemmel bir antioksidandır gençlik uzatır ve kandaki kolesterol seviyesini düşürür. Fosfor ve selenyum kemikleri güçlendirmek ilgilidirler. Bunlar performans ve bellek geliştirmek, bağışıklığı artırır. Yukarıda sözü edilen DHA ve EPA yardım kan basıncı düzenler. Bilim adamları meme onkoloji ve iskemi muzdarip hastalar için ringa faydalarını kanıtlamıştır. Lipoproteinler balıklarda bulunan, ateroskleroz ve damar hastalığı ve kalp riskini azaltır. Özellikle yararlı ringa yağıdır. Bu yağ hücrelerini (adipositler) azaltır ve bu da, ikinci tip diyabet riskini azaltır. D vitamininin faydaları kayda değer değildir. Bu raşitizm gibi bu tehlikeli hastalığa karşı mücadelede vazgeçilmezdir. Buna ek olarak, A vitamini, böbrek fonksiyonu üzerinde yararlı etkileri vardır. Düzenli olarak bu balık tüketmek olanlar bu ürünü ihmal edenler daha iyi görme var.

cinsel sağlık üzerinde ringa etkisi

18. yüzyılda Fransız doktorlar bu ailede balık bir afrodizyak olduğuna inanılmaktadır. Sperm dölleme erkeklerin yeteneğini geliştirir Özellikle ringa. Ancak son çalışmalar tüm balıklar aynı ölçüde başarılı değildir sonucuna vardık. Olumsuz ekolojik durum özellikle tüm deniz ürünleri ve ringa balığı etkiler. endokrin sistem arızasına neden ve erkek gücünü azaltmak onun eti birikmiş bifeniller ve dioksin, In.

kadınlar için ringa kullanımı yağ asitleri Omega-3 çok içeriği olarak ifade edilir. Onlar gençlik uzatmak ve oksidanların varlığı nedeniyle güzelliği korumak değil, aynı zamanda menopoz döneminde vücut üzerinde yararlı etkisi sadece. Özellikle hamile ringa dayanacağı gereklidir. Faydalı maddeler balık beyin hücrelerinde bulunan ve fetüs görme artırır. Ama yine, bu özellikler sadece çevre güvenli bir bölgede yakalandı ringa gelmiştir. dioksin ile kirlenmiş Balık, kadınlarda endometriozis neden olabilir ve hatta kısırlığa yol açabilir.

ringa zarar

Ne yazık ki, bu dünyada, her ürünün olumlu ve olumsuz yönleri vardır. İstisna yok ve ringa balığı. Yararları ve bu balığın zararları, ancak, karşılaştırılabilir değildir. ringa negatif kalitesi yalnızca ürünün tek tek intoleransı üzerinde olabilir. insan vücudu üzerinde tüm diğer zararlı etkileri balık, onun uygunsuz saklama ve pişirme yaşadığı olumsuz çevre koşulları, kaynaklanmaktadır. Sonuçta, biz ringa genellikle taze ve tuzlu olmayan yemek. Ve burada asıl yakalamak yatıyor. özellikleri tuzlar "bağlama" su Tuzlu ringa (özellikle baharatlı iwashi), böbrek hastalığı, ödem ve yüksek tansiyon ve çekirdek muzdarip insanlar tarafından tüketilen edilemez olması. Ama füme ya da serbestçe yiyebilirsiniz sardalye ızgara.

Nasıl bir ringa balığı seçmek için

"Gümüş Deniz" kahverengi plak olmadan, tam anlamıyla komplikasyonsuz olmalıdır. ringa yanlarındaki "Pas" uygunsuz saklama koşulları belirtir. Bu menşe merak ve bölge ile karışmaz. Sonuçta, Baltık Denizi ve Hazar Denizi'nde balık kalitesine doğrudan yansıtan çok açık su değildir. Bu durumda tuz ringa kullanımı son derece şüphelidir. Koyu kırmızı renk - Boğa kaliteli balık solungaçları, firma olmalıdır. Mümkünse, uzunluk olarak on yedi santimetreye, karkas genç bir örnek seçin. Bunlardan kokusu çürüklüğü küçük bir ipucu olmadan, bir balık olmak zorundadır. Turşu veya daha iyi bir insan marine. Yani masa kalite ringa üzerinde sahip olduğu yüzde yüz eminiz.

Süt: faydaları

Birçok ev kadınları seminal sıvı erkek balıkların vücudunda biriken ne yapacağını bilmiyorum. Ama ringa karaca ve bertaraf etmeyin. Bunlar çok yararlıdır. Bir bütün B vitaminleri dizi, hem de A, C, E ve PP sahiptir. Özellikle yararlı bir süt katıları glisindir. vücut tarafından glikoz emilimini uzatır, bu amino asit, şeker hastalığı ile mücadele için vazgeçilmez bir araçtır. En ringa daha süt konsantrasyonu, omega-3-asit. Orada erkek derinat semen içinde - bağışıklık sistemini güçlendirir sodyum tuzu. Ve tabii ki, süt mükemmel bir amplifikatör erkek potansiyelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.