MaliMuhasebe

Ücretlerin Türleri

sırayla herhangi bir kişi, sen koymak için yiyecek bir şeyler, bir şey lazım, hayatta en azından gece gerçekleşecek. Bütün bunlar için, tabii ki, ödemek ve sonra gelirin çeşit olması gerekir. iş gelir, emlak satışını, piyango kazanan: Bunlar aşağıdaki içerebilir. Ancak, Rusya'da gelirlerin ana kaynak nesne sınıflandırması bağlı olarak farklılık gösterir bir ücret türlerini kalır.

Nominal ve reel ücret

ekonomik teori amaçları doğrultusunda, ücret nominal ve reel bölü. Nominal - doğrudan fon olduğu mesleki görevlerin yerine getirilmesi için bir çalışan için ödenen. Reel ücretler - Mal, insanlar parayı geri satın alabilirsiniz ürünlerin miktarıdır.

Nominal ve reel çeşitleri ücretler bağlantılı yanı sıra fiyat düzeyi. Nominal ücretlerin değeri yüzde sekiz% 15'i ve fiyat artışları artış Örneğin, reel ücretlerin miktarı sadece% 7 oranında artacak. Öte yandan, aynı şartlar ise, fiyatlar% 20 oranında, reel ücretlerin eşit artışa rağmen,% 5 oranında azalacak artacaktır.

ödeme şekline bağlı olarak ücretler ve çeşitleri

ücretlerin ödenmesi, fiziksel ve parasal varyasyonlarını ayırt ettiği formuna göre.

Gıda, giyim, ev aletleri ve diğer öğelerin biçiminde düzenlenir Doğal ücretler. Aynı zamanda ödemelerin toplam hacmi içindeki payı yüzde yirmi aşamaz. Döviz maaş likit aktifler şeklinde sırasıyla yayınladı: nakit veya havale kartına.

O PIT o ücretlerin parasal ve doğal formları konu akılda tutulmalıdır.

Temel ve ek maaş

şirketler için birincil ve ikincil işler için önemli ayırma bedelini ödeyecek. ödemelerin ilk tip zamanı çalıştı doğrudan şarj olan veya üretilen miktar, hem de işin aşan için herhangi bir ek masraf yapılır. Diğer bir deyişle, bu doğrudan istihdam görevlerinin çalışanların performans ilişkilidir ödemelerdir.

Ek maaş doğrudan resmi görevleriyle ilgili olmayan bir süre içinde hesaplanan, ancak mevcut mevzuat tarafından ödenir. Bu emziren anneler sonları, vb kamu görevlerini veya herkese açık, (eğitim dahil) tatil, hastaneler, performans yapan tercihli saat ergenleri çalışmak ödenmesini içerebilir

ücretlerin Yeni tip

özel sektörün gelişmesi Rusya'da ücretlerin yeni tür ortaya çıkmasına yol açmıştır. "Beyaz" ve "siyah" "Beyaz" - sosyal vergileri ve çalışanlardan kesilen kişisel gelir vergisi düşülür işveren resmi öder kazanç, o kısmı. Buna göre, "siyah" - para "zarf" ödeme yapan veya çalışan çeşitli vergi atlayarak gayri ödenir söyledi.

Böyle bir bölünme nedenleri oldukça anlaşılabilir bir durumdur: böylece uzakta gereksiz masraflardan almak isteyen bir işveren ve çalışan - reel ücretlerin düzeyini yükseltmek. fayda olanlar için ve diğerleri için bariz görünmektedir. o, emeklilik ödemelerinin kaybına yol açar çünkü Aslında, çalışan için, bu durum, çoğu zaman dezavantajlı olduğunu, ek olarak, bu tür bir çalışanın diğer durumlarda ödeme yeteneklerini onaylamak için bir kredi veya bir şey almak için daha zor olacaktır. Aynı zamanda ücretlerin beyaz ve siyah türleri arasındaki bölünme yasa dışıdır akılda tutulmalıdır. seviye açıkça çok düşük ücretler olduğunda işveren vergi ve doğrulanmasını üstlenmeden riskini taşır emek muayene, cezalar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.