ÇirkinlikBahçıvanlık

Armut pas yoktu. Nasıl ele alınmalı?

bahçe alanında armut Büyüyen çok zaman gerektirir. Bitkiye doğru çeşitli seçim kış dondan korunmuş Fide bakım ve nihayet birkaç yıldan sonra, ağaç meyve vermenin bir döneme giriyor gereklidir. Ancak, dinlenmek için çok erken, şimdi çeşitli hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı bahçeye korumak için çok önemlidir. En yaygın hastalıklardan biri armut pas olduğunu. Nasıl tedavi etmek ve ne kadar etkili önleme yürütmek için? Bu, bugün konuşacağız budur.

Bu nedir?

Biz ileri gitmek mümkün değildir onsuz kısa bir açıklama ile başlar. Yani, armut pas nedir? kür besbelli hastalığın nedenleri gelen izleyecektir. Bu bir mantar neden olduğu bir hastalıktır. Bir meyve ağacının yaprakları üzerinde kırmızı noktalar şeklinde görünür. onlar birkaç varsa ve bahçıvan bunlara dikkat olamaz. Ama boşuna. Bilmen gereken Çünkü ne kadar çabuk yayıldı armut üzerinde paslanmaya. Bu hastalığın tedavisi için daha şimdi en bahçemizde risk başa izin için, biz, biraz sonra bahsedeceğiz.

Yani, yaprak üzerinde birkaç kahverengi lekeler - o panik için bir sebep değil. Bununla birlikte, tabakanın arka tarafındaki düşme yakın verimli büyümeler olgun. Rüzgar, bunlar birkaç kilometre uzakta uçacak. Bundan sonra, ilçe genelinde armut üzerine paslanacak edilecektir. Hastalık yavaş ilerler, ama emin adımlarla olarak çünkü tedaviden daha, düşünmek zamanı gelmiştir. ve bahçıvan ilk yılı olabilir dikkat yapraklar üzerinde yerleşmiş gerçeği. Ancak, birkaç yıl sonra onlar kahverengi lekeler, yeşil yapraklar daha fazla olacaktır gerçeğini karşı karşıya gelecek. Bu durumda, ağaç bile ölebilir.

Enfeksiyonun yayılması

Eğer hastalık döngüsünün bütün seyrini bilmek yalnızca armut pas Mücadele başarılı olacaktır. nedeni bu etkinliğin mantar çağrıda bulundular. fotoğrafta gördüğünüz Turuncu noktalar, bu itiraz Gvmnosporangium sabinae denilen parazit mantar. Yani rüzgar bahçenizde böyle bir konuk toprağa verilecek olmayacağından emin olabilir, meyve ağaçları işlenmesini yürütmek için her yıl önerilir.

Böylece başarılı bir mücadele için kesinlikle parazitin yaşam döngüsünü bilmek gerekir. Hastalık sadece armut gelen armut iletilir değildir. Bu mantar ile etkilenen diğer bitkiler vardır. Bir örnek ardıç, bu yüzden o ve armut sitenizde varsa, o zaman çok dikkatli olmak gerekir. Ardıç meyve ağaçlarının yaprakları ile yaz ikinci yarısında sinek sporlar tarafından bulaşmıştır. Ama armut, tam tersine, sadece ilkbaharda etkilenen, zaman ardıç sinek anlaşmazlıklar.

önleyici tedavi

Aslında, tedaviden daha armut pas üzerinde sefih renk çiçek açar, aramaya çok geç olduğunu fark ettiğinizde. En iyi sonuç meyve bitkilerinin önleyici tedavi verilir. zamanla yapılırsa, o zaman kesinlikle onlar bahçenin tam korkmam, mantar hastalıkları korkuyor olamaz. İşlem tercihen, bitki çiçek önce, sezonun ilk yarısında mutlaka yapılmalıdır.

çok açık hale geldiğinde ağaç hasta olduğunu

Açıkçası bu temmuz daha eski değil büyük olasılıkla olacak. Dalları ve meyve noktalar ve çizgiler kahverengi görünür üzerinde şu anda oldu. Bu yenilginin sadece başlangıç, sadece daha kötü olmaya devam edecektir. tabakanın üst kısmı küçük çukurlar ile kaplanmış ve alt konik çıkıntılar, ve hangi mantar olgun sporlar içinde. Etkilenen yapraklar hızla kalmamak ve düşmek. Birkaç yıl, kabuk çatlak başlayacak bu durumda, sadece tamamen kesip odun yakabilir.

Nasıl tedavi etmek

ağacınızı yeni sezonun başlangıcı ile, son bir yıl içinde enfekte olmuşsa armut üzerinde açıkça görülen pas olacaktır. tedavi etmek daha parazitik mantar wintered arttı verilen meyve tesisi, (etkilenen ağaç fotoğrafları, size uğraşıyoruz tam olarak bilmek vermek)?

Genellikle bu durumda yapraklar sadece çiçek başlıyor çok erken ilkbahar, görünür işaretler. etkilenen bölgeler taze odun temizlemek gerekir. yaralar bahçe sahası mühürlemek emin olun. Nedenle, tüm iniş bakır sülfat çözeltisi dökmek için gereklidir.

Ama bu bir bahçıvan pas bahçesinde armut yaprakları üzerinde olduğunu fark etmek zamanı var her zaman değil. kür, hastalık gelişiminde zaten bulunursa? Bu durumda, iyi bir verimle yüzde biri Bordo karışımı, ya da olabilir , bakır sülfat. El ne biri ne diğeri ise, durum kuproksat ve bakır oksikloridi kurtaracak.

Hastalık ilerledikçe

Yani hastalık armut (pas) nasıl davranacağını oluşun önceden ağacın yenilgisi bazı kaybedilmesine yol sonra başa tüm yolları tavsiye edilir. Bu süre rehabilitasyon ve kurtarma, mahsulün kısmen veya tamamen kayıp, dalları kesmek.

ilk püskürtme çiçeklenme öncesi yapılmalıdır böylece Hastalık genellikle, armut tomurcukları oluşumu esnasında başlar. Hemen tedavi çiçeklenme süresinin sona ermesinden sonra tekrar edilmelidir. Prosedür meyve oluşumu önce yapılmıştır önemlidir. 3-4 hafta sonra sonucu düzeltmek için son bir işlem yürütmek gerekir.

hastalıklı ağaç budama

armut tedavi mutlaka budama içerir. Bu nedenle, keskin budama makası almak bahçe Var hazırlayıp bitki iyi inceleyin. Ciddi lezyonlu çeker birincil lezyon bölgesinde en az 5 cm kesmek gerekir. İskelet, sert dalları yaklaşık 10 cm, hatta daha kısaltılmalıdır. Kesim sitesinin yeterli olacak bahçe sahası geçiştirmeye gerekir. Bundan sonra, kendi kurtarmak olabilir ağaca ek gübre yapılması tavsiye edilir.

Modern araçlar

Modern bahçıvanlar tecrübeye dayanarak, diyebiliriz ki armut pas için en iyi tedavi - Bir mantar ilacı "Topaz". Ucuz, çok etkili ve neredeyse zararsız, bu yıldan sonra yıldır piyasada bugün olduğu tüm en çok satan araç. ağaçlarda tomurcuklar sadece çiçek başladıkları ilk tedavi geleneksel olarak düzenlenmektedir. İkinci çiçeklenme sonrası hemen tekrar ve üçüncü bir - iki hafta sonra ikinci. Genellikle bu açılış pas korumak için yeterlidir.

armut hastalığından muzdariptir akılda tutmak için emin olun bir elma ağacının çok daha fazlasıdır. Tamamen kışın yapraklarını kaybeder ve hazırlıksız bırakabilir. Bu durumda, ağaç kış soğuk düşecek, özellikle neredeyse kesin ölümü bekliyor. Nedenle, her durumda armut tedavisini ihmal etmek mümkün değildir.

Diğer tedaviler

Eğer tamamen bu mantar hastalığından bahçe sertleşmesi için çok etkili bir düzeni vardır. Bu durumda, bir dizi tedavi tutmak gerekir, ancak en düşük maliyetle ve kimyasal bileşiklerin yokluğunda en tam bahçenizi korumak. ilk püskürtme çiçeklenmeye yapmak gereklidir. Bunu yapmak için, 1% Bordo karışımların veya bunların yerine geçen alır. Bu "Kupros" olabilir, "Şampiyon", "Mavi Bordo", bakır oksiklorür.

İkinci tedavi yaklaşık 2 hafta gerektirecektir. İdeal düzenleme olur kükürt kolloidal. Bu "kümülüs" ve "Tiovit" yerini haline gelebilir. Son olarak, üçüncü tedavi için "parlatma" alabilir.

Bu gelecek yıla kadar oldukça yeterli olmalı. Ancak, bu işlem yalnızca bir bakteriyel enfeksiyon bitkileri korumak ve onların çok bugün unutmayın. Bu nedenle en iyi tüm bakteri çeşit hastalıklara bahçe koruyabilir jenerik mantar öldürücü, kanıtlanmış.

Kendi başlarına

eski nesil sormak, bu planın etkinliğini doğrulamak için, bir armut eğer pas ne yapmalı? Nasıl ele alınmalı? çareler yardımcı olabilir Halk Modern mantar öldürücüler daha kötü.

Bu tür araçlar arasında bir özellikle sabun çözeltisi belirleyebilir. Daha da iyisi, bu suda çözülür ve papatya suyu içinde değildir. Çok iyi çözüm amonyak birkaç damla ekleyin. Bu araç önlenmesi ve tedavisi için kullanılır, ancak tedavi her hafta tekrarlamak gerekir.

çoğu mantar ilaçları

o mantar öldürücü değiştirmek için gerekli olduğunu unutmayın. Arka arkaya iki sezon aynı araçları kullanmak imkansızdır. Sonuç, bağımlılık mantar mikroorganizmalar olduğunu ve yani sonucu, toplam direnci, bağışıklık gibi. Bunu önlemek için, bazı araçlar yılda bir kez, sezonun diğerlerini değiştirme.

Aslında, ilaçlar şu anda piyasada bir sürü her mağazada büyük bir seçim sunar. armut İçin "Cumulus DF" mükemmel. Her seferinde, 10-14 gün aralıklarla, çiçeklenme sonrası işleme onun konsantrasyonunu azaltarak üçüncü kullanılır. Çok ürünü "pervane Plus" iyi kanıtlanmış. Bir Bordo karışımı genelde zaten bahçecilik iş bir klasik.

Bugün, hastalık armut nasıl tedavi anlattı. Pas - ama aynı zamanda ağacın sadece hasat kaybına yol açabilir ciddi bakteriyel hastalık. Bu nedenle, bahçıvan her zaman tetikte olmalıdır. Birincisi ve en önemlisi, önleyici bakım yapılması önemlidir ve risk ve diğer bahçeleri koymak etmemek için cevapsız tedavi ve gelişmiş belirtileri, daha sonra, tedavi için tercih.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.