ÇirkinlikBahçıvanlık

Kabak: Evde büyüyen

eski çağlardan beri bilinen bir kabak (lagenariya) olarak bu bitkiye, sağlar. Bu meyvenin itibaren yemekler ve dekoratif öğeler çeşitli üretti. Buna ek olarak, bu, yararlı özelliklerinin takdir edilmektedir.

tanım

Sukabağı Orta Avrupa'da da, bugün Afrika'da ve Amerika'da yaygın doğdu. Arkeologlar zaten fazla 12 bin yıl olan sofra langenarii, bulmuştu.

Bu kültürün kök bir asma benzer ve 15 metre uzunluğa ulaşabilir. Buna ek olarak, hafif yönlü ve o hafif tüylenme katılır. Bitki beşgen Oluklu mukavva yaprakları. Bu çeşitli ilginç bir özelliği çiçekler ise yaprakların axils gizlidir gündüzleri, sadece geceleri görülebilir olmasıdır.

meyve, yuvarlak, oval veya armut şekilli olabilir. uzunluk 2 metreye kadar büyür. minimum çapı 10 santimetredir. Ayrıca bir langenariya 500 1,5 gram kilogram ağırlığında olabilir. Nedeniyle bir çalının üzerinde bu kadar büyük bir boyuta 10-15 meyve yetişir.

Nedeniyle bu tür bireysel özelliklerine, böyle kabak, sürahi balkabağı, kabak, balkabağı Vietnam ya da Hint salatalık gibi birçok başlıkları kazandı. Biz ekimi ile anlaşma.

Calabash. yetiştirme

özelliklerinde Bu çeşitlilik squash benzer, ancak bu iki sebze üreme teknolojisi kendi aralarında önemli ölçüde değişir. 120-150 gün uzun büyüyen dönemi böyle kabak gibi bitkilerin, belirli bir özelliğidir. Evde Büyüyen tohumların ekim için hazırlık ile başlamalıdır. Sağ açık alanda bir bitki dikmek, bu kısa yaz döneminde olgunlaştırmak için zamanınız olmayabilir.

Fideler için tohumların hazırlanması

tohumlar çok sert, uzun ve düz Şişe kabak, fide veremez. böyle bir sonucu önlemek için, tohum, yani hazırlanmalıdır:

 • 35-40 ° C'ye ısıtıldı, sıcak su içinde, bir gün için tohum tutmak için gereklidir. bu tür amaçlar için, bir termos kullanabilirsiniz.
 • Daha sonra, ıslak pamuk veya kumaş sarılı ve kararlı hava sıcaklığı ile bir yerde olması gerekir plastik bir torba içinde uzaklaştırılır az 28 derece değildir.

fide Çalma

 • En kısa sürede fark olarak tohumlar filizlendi, onlar bir litreden daha az olmamalıdır tencere içine taşımak gerekir.
 • Toprak verimli ve nemli olmalıdır.
 • transplantasyon sürecinde toprak ve küçük trample ile kaplı 3 cm, tohum derinleştirmek için gereklidir. çimlenme sürecini hızlandırmak için, böylece kabak çıkmak yerine yardımcı sıcak havayı geciktirir bir sera inşa etmek mümkündür.
 • 2 hafta içinde ortaya fide için, 23-25 derecelik bir rahat sıcaklığını korumak gerekir.
 • fideler kuraklık önlenmesi, ya da tersine, aşın toprak nemi üzerinde, zamanında sulanması gerekir.

Açık toprağa nakli bitkiler

Evde büyüyen başladı kabak, er ya da geç açık yere taşıyın. saldırı tehdidi ilkbahar donlarından geçecek zaman bir süre beklemek en iyisidir.

dikim için yer seçimi:

 • Kabak çok sıcağı seven, bu yüzden önemli sıcaklık farkları olabilir nerede bu alanlarda büyümeye oldukça zordur. Böyle bir bitki bile en zayıf soğuğunda hayatta kalmak mümkün değildir.
 • Yüksek yeraltı suyu seviyeleri ve asidik topraklarda bölgeleri önlemek için de en iyisidir.
 • Bitki liannomu türüne ait olduğunu göz önüne alındığında, o bir çit, önceden inşa çit veya basit kafes olarak hareket gibi, desteğe ihtiyacı vardır.

En birbirinden 1 metre sığ kuyu kazma, herhangi bir çorba kaşığı gübre ihtiva eden potasyum ya da 1, cam kül koymak gerekir. Ayrıca başarılı büyümenin anahtarı humus veya kompost yarım kova.

Fide kap zemin ile aynı seviyede deliğe yerleştirilir ve verimli toprağın ince bir tabaka ile bırakılır. kabak prosedürlerinin sonunda ılık su dökün gerekir.

bakım

 1. Isı seven bitki - barınak inşaatı ile başlamalıdır kabağını, bakım karakterize budur. Bu mevcut fonların yapılabilir ve gündüz ve gece olumlu sıcaklıklar önce temizlemek değil.
 2. çiçekleri sulamak da bu özelliği özellikle dikkat edilmelidir. Ve sadece ılık su kullanmaya dikkat edin. Toprak kururken Bu prosedür uygulanmalıdır.
 3. en etkili bitkinin sapı 2 metre değeri ulaştığında düzenlenen meyve oluşumu için, prischipnut gereklidir.

besleme

Kabak (lagenariya) organik ve mineral takviyeleri hem sever. Bitki iyi gelişir ve yüksek kaliteli sonuçlar getirmek için, gübre iki tür arasında dönüşümlü, her 7-10 gün döller gereklidir.

Mineral besleme sırasında aşağıdaki bileşime kullanmak en iyisidir:

 • 3 yemek kaşığı azot gübre;
 • 2 çorba kaşığı potasyum gübre;
 • 10 litre su.

bitki başına hazırlanan çözeltinin litresi başına tüketilen.

organik gübre hazırlama, en yaygın olarak kullanılan:

 • gübre veya 0.5 kilogram kuş pislikleri 1 kg;
 • 10 litre su.

Ortaya çıkan gübre, bir su kabağı dökülür.

tozlaşma

alışılmadık bir meyve langenarii elde etmek için, elle polenize edilmelidir. Bu ihtiyaç geceleri bitki çiçek neredeyse tüm polenlemiş böcekler uyku, gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Bu çalışmayı yürütürken, çok dikkatli ve düzgün olması gerekir. Bir dikkatsiz hareket kolayca planlanan hasat bütününü mahrum olabilir. Ana zorluk dişi çiçekten erkek ayırt edilebilmesini oluşur. Çiçeğin altındaki küçük meyve varlığı kadınlık düşündürmektedir. prosesi düzgün bir şekilde gerçekleştirilir ve bitki olduğuna tek meyve çok erkekleri kullanılan üretmek için gerekli malzeme yoktu.

kuru kabak gibi

Bu süreç kendine has özellikleri vardır. Teorik olarak ağırlıksız çok kolay ve kurutulmuş formda kabak, dahası, bu nem geçmez. Böyle meyve yemekleri yaparak onun değerli beri Antik çağlarda kalitesi içindir. ilk aşamada malzeme hazırlanması olacaktır, bu kabak kurutulmalıdır.

 1. Bütün işlem, daha sonra kuru bir havlu ile silinmelidir, nemi buharlaştırmak ve sabunlu su ile iyice yıkayın olacak boyunca bu sadece küçük bir kuyruk bırakarak, meyve kesilmelidir gerçeği ile başlar, çok uzun ve sıkıcı bir iştir.
 2. Kuru sukabağı tek tip hava sirkülasyonu olduğunu, sokakta en iyisidir, ancak bu mümkün değilse, sen iyi havalandırılmış bir oda kullanabilirsiniz. Sen açık güneş ışığı çarpmamak gerekiyor. Hiçbir durumda bu tür amaçlar ya da bir mikrodalga fırın için kullanılamaz. süreç doğal olarak gerçekleşmelidir. Şekil ve kabak tüm kalite göstergelerini muhafaza etmek gereklidir.
 3. belirsiz olabilir, ya da ızgara üzerinde yer almalıdır kabak kurutma esnasında. Birkaç meyvelerin temasını önlemek için de gereklidir.
 4. katılaşmış ve renk üst tabakasını yapmadığını kadar parlak bir yerde yaklaşık bir hafta olmalıdır.
 5. O zaman bunun tüm temel süreç olacaktır karanlık bölmeye, taşınması gerekir, süresi 6 aya kadar olabilir.
 6. Her hafta, kabak böyle kırışma veya çürük gibi çeşitli kusurların, varlığı için kontrol edilmelidir. Bu zararlı etki sağlıklı meyve yayılmış değil bu yüzden bu tür ürünler, hemen silinir. Aynı zamanda, yavaş yavaş ters çevirin gerekir, bu yüzden eşit bir şekilde kurutuldu.
 7. Eğer kuru bir bez kabak silebilir görme zamanı ise Kalıp, ciddi bir sorun değildir.
 8. Hakkında cenin hazırlık sarsmaya başlıyor tohumların sesinden yargılanabilir.
 9. En kısa sürede bu rakamın belli olacağı gibi, kuyruk kesti tohumlarını çıkarıp içeriye dosyhat şişe kabak bırakmak gereklidir.
 10. Birkaç gün sonra farklı yemekler ya el sanatları hazır temeli olacaktır. Böyle bir bitki, cila, boya süslemeleri olabilir.

lagenarii kullanma

Orada meyve kullanmak için birçok yolu vardır ve bu bitkinin sapları:

 • sukabağı çeşitli el sanatları, müzik aletlerinin, sigara ve hatta oyuncaklar için borular yapılmış Of.
 • örgü şapka ve sepetleri kaynaklanıyor itibaren, onlar çok güçlü ve güzel olsun.
 • Uzun bir süre için tohum yağı hasattan sonra elde edilebilir.
 • Biz bir gıda ürünü olarak kabak kullanışlı özellikleri hakkında unutmamalıyız. kalp, damar sistemi, böbrekler, mesane, karaciğer ve mide hastalıkları eti kullanımı. Ayrıca, düzenli alımı lagenarii metabolizmayı normale döndürme ve böylece ekstra kilo yardımcı olabilir. Gıda 50 santimetre geçmeyen boyut olan sadece genç meyveler, tüketilebilir olduğunu hatırlamak önemlidir.

Çeşitli ürünlerin üretimi için bir materyal olarak meyve kullanma yeteneği - bir kabak arasındaki fark. Bakım ve bitkilerin ekimi zor değildir ve bir acemi, ana şey olabilir bu görev ile başa çıkmak için - üzümlerini yetiştirmeye doğru yeri seçmek üzere.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.