Tarım

Eksibishen soğan çeşitleri Büyüyen: bazı öneriler

Soğan ailesi Avrupa'da yetiştirilen bitkileri 200'den fazla türlerini içerir. En popüler ve ekili olan pırasa, arpacık, soğan ve sarımsak. Kısa bir süre önce, ailesi başka sınıf var soğan, Eksibishen aradı.

Bu çeşitlilik Hollanda firmalarından Bejo Zaden gelen yetiştiricilerin çalışmalarının sonucudur. 1 çeyreğe hasat - Çeşitlilik, bir yıllık orta, uzun vadeli depolama (en fazla 4 ay) için amaçlanan, ama son derece verimli dönüşmüştür. m, kare, 2.3 kg ortalama. ampuller salatalar için ideal bir tatlı, sulu, oval bulunmaktadır. Ağırlık bir ampul, ortalama olarak, 110 gr, ancak bazı durumlarda çok 500 veya bahçe ve banliyö alanlarında soğan bile 800 gr Tavsiye yetiştiriciliği olabilir. Dikme tohum ve fide yöntemi vasıtasıyla her iki gerçekleştirilir.

soğan Fide yetiştirme daha büyük ampuller sağlar, ancak çaba gerektirir. En iyi yapmaktır soğan ekimi önceden hazırlamak için tavsiye edilir tohumlar, gelen. Tohum, yavaş yavaş, Şubat ve Mart aylarında hazırlanan böylece, bir yerlerde nisan ayında olmalıdır bu malzeme öğrenmek sunulmaktadır açık zemin Eksibishen soğan ekimi ekin. tohum boyutu çok küçük olduğu için ve ekmek en verimli ve kağıt kasete ilk bunları düzeltmek için elverişli en az 5 cm olmalıdır.

Bu şu şekilde yapılır: ilk olarak mineral tam bir dizi toz gübre ekleyin ve AVA elementlerle nişasta slabotekuchey tutarlılık en yaygın hamur hazırlama. o bir damla dışarı sıkmak uygun olacaktır hangi kap, içine hazır karışımlar kayması. Bu kapak bir delik ve bir saman veya köşede küçük bir delik olan normal, arzu dayanıklı plastik torba ile plastik bir şişe olabilir. Keskin bir bıçakla iki veya üç bölüme çapraz kesilmiş tuvalet kağıdı rulo, almaya uygun soyun. şeridinde, her beş santimetre, bunları istif soğan tohumları üzerinde gübre ve cımbızla tutkal karışımı bir damla sıkılmış. Kuru rulo şerit katlama ve terime bırakmak için bir hamur elde gereklidir.

işlemdir zor ve 1.5 cm derinliğe kadar gevşek, verimli, asidik olmayan toprakta olmak çok sükretmezler olan yetiştiriciliği soğan Eksibishen, ekmek. yakından ampul elde etmek için, kalem yeşillikleri üzerine çıkarmak için tavsiye edilmez. toprak gevşeme - soğan Daha ekimi zamanında sulama, yabani otları ayıklama ve en önemlisi gerektirir. Fideler yaklaşık 10 gün sonra görünecektir. tamamen sulama durmalı bir ay önce, yaklaşık 130 gün gerçekleşecek hasat çimlenme. Zamanı geldi yay kök, yaprak sararması ve lojman bir inceltme olmak gerçeğine sinyal. Aksi takdirde tekrar büyüme devam edecek yay, hasat ile sıkın olmamalı ve ampuller depolama için elverişsiz hale gelecektir.

soğan Eksibishena sözde fide yönteminin ekimi, bir kutu içinde ekilen tohumlar gibi erken Mart itibariyle olmalıdır edin. üst toprak kalınlığı en az 10-15 cm olmalıdır. tohumlar, oldukça kalın 1.5 cm derinlikte ekilen sulanan ve çimlenme sonrası çıkarılabilir folyo kutusu veya cam ile kaplanmıştır. Sulama, ayrıca gerektiği su bitkileri ve sadece açık toprağa ekimden önce, orta üretirler. sitede İniş hazırlanmış ve bereketli toprakta, Mayıs ayı yapmak. Fideler birbirinden 20-25 cm mesafede ekilir 1/3 kök uzunluğu, kesme işleminden sonra, toprak ile düzgün bir şekilde birbirine poddevat ve. büyüme mevsiminin süresi bitki herhangi bir ek besleme gerektirmez ve sadece ılımlı sulama ve toprak zamanında gevşeme ihtiyacı yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.