ÇirkinlikBahçıvanlık

Gül üreme

Güzellik güller, çiçekli süresi, hoş aroması - bu o çiçekli bitkiler arasında haklı olarak kraliçe kılan budur. tohumla ve vejetatif - İki ana yolla gül yaymak. Tohum yöntemi hem de aşılama anaç olarak kullanılan bitkilerin ekimi için, yeni bir sınıf türetmek için esas olarak yetiştiricilerin kullanılır. güller tohumların Üreme da parklarda bazı türleri için kullanılabilir. gül veya form tohum veya tohumlama de çoğu çeşitleri ebeveyn kopya kalitesini taşıyamaz. Bu durumda, üreme için vejetatif olarak kullanarak -, çalılar bölünmesi kupürleri, çelikler veya kesimler ve greftleme köklendirdiği.

çalı kesimler, kesim, tutunma veya bölünmesi ile gerçekleştirilir üzerine yeniden, bu şekilde elde edilen bitki bir aşılanmamış olarak adlandırılır. Bu çalı yerüstü kısmını ölürse, kök boğazı gelen o aynı çeşitlilik büyümeye vurur. Biz bu durumda güller vahşi sürgünler gül oluşturulur aşılı. Sigara aşılı fidanlar, daha kısa büyüyen süresine sahip az çaba gerektiren, ancak, düşük sıcaklıklarda da dahil çevrenin olumsuz etkilerinden, çok hassas, bu nedenle sık sık kışın ölür.

gül Üreme çalıların bölünmesini başarmak için en kolay yolu olabilir. yay kir tamamen çözülmüş olup, çalı henüz böbrek erimemiştir sonra, bu karıştırdı. ebeveyn bitkileri korunması gerekiyorsa, çalı tamamen kazıp olmamalı, sadece kürek onun çevresini ayırabilirsiniz. Sonra yavaşça makaslar veya bıçak bunların her kökleri ve sürgünler vardı ki bölüme ayrılmıştır. kazma kökleri sağlıklı kısmından önce çıkarıldığı zaman Hasarlı. 4 tomurcukları - her biri 3 kalacak şekilde de kısaltılabilir çeker. Bu durumda, uzak sol üst böbrekte çalı doğru oluşumu için içe dönük olmamalıdır. kalıcı bir yerde ekilen bitkiler, daha önce bir clay mash kökleri batırılmış.

bu çeşitlerin aşı sürgünleri köklenmesi kendi kökleri yayılır Park güller, ana Bush uzanan, sürgünlerin yoğun büyüme esnasında dikey bir çok oluşturur. Bunların kazmak tam Bush bölünmesi ile aynı işleme tabi tutuldu ve toprağa dikilir.

Köklenme kesimler - Yeni gülleri elde etmenin başka bir yoludur. Bu üreme yöntemi pletistyh çeşitleri için özellikle yararlıdır. Sığ oluklar yakın Erken ilkbahar çalı hazırlanır. Daha sonra kök boğazı uzanan Escape seçilir. toprak altında olacak bir yerde, ağaç kabuğu üzerindeki besin akışını neden dairesel kesim yapmak ve böylece kökleri oluşumunu hızlandırdı. eğilip hafifçe Escape, oluk ve prishpilivayut koydu. uç zemin üzerinde kalacak şekilde, gevşek, nemli toprak üstündeki o serpin. o mandal kazılmış sütunlar kadar kravat gerekmektedir dikey konumunu yapmak için. Yaz aylarında bu yerde toprak düzenli olarak sulanması ve gevşetmek gerekir. kökler meydana kesimlerde sonbahar, ama acele tarafından kazma edilmemek. Onları önümüzdeki bahar sadece olabilir ayırmak. Bitki zayıf gözüküyor Ve eğer - bir yıl içinde iyidir.

kök çelikleri köklenme - başkalarıyla karşılaştırıldığında, zaman alıcı ve emek olmasına rağmen kendi köklü üreten en yaygın yöntem, çalılar yükseldi. Aynı zamanda Odunlaşmış ve semilignified kesimler kullanılabilir.

gül Üreme sonbaharda gerçekleştirilen fidanlar odunsu. kesilir ve kesimler ayrılır 5 mm - olgunlaşmış iyi 4 yıllık kalınlığı kaynaklanmaktadır. 12 cm ekim hemen yapılmadığı takdirde bunlar su koymak gerekir -. Bunların uzunluğu, yaklaşık 10 olması gerekir. bir açıda dikilmiş, hemen hemen tamamen toprak batmış durumdadır.

kullanırken semilignified kesimler İlk aşamada orta bölümü çiçekli kaçar alır. 10 cm, iki ya da üç tabaka vardır - Sap uzunluğu 7 olmalıdır. Üst kısım kısaltılmış ise alt levha, tamamen kesilir. Bu nemin buharlaşmasını azaltmak için yapılır. Çelikler çözeltisi getoroauksina veya 6 saat daldırılabilir süksinik asit. toprakla doldurulmuş kutularda Dikilen de gömülü değil. tarihleri greftleme karşılanırsa, genellikle düşüşünden oluşturduğu kök sistemine, hâlâ zayıf ve gelişmemiş ama. Bu nedenle, yaz fideler bahara kadar kutulara sol göz aşılarının. Hatta don kutularının başlangıcı kilere ya da diğer serin bir yerde hareket ettirilmelidir önce. Bahar fideler kalıcı bir yere toprağa ekilebilir.

bu tuhaf bile görünmüyor böylece bu yöntem iyi sonuçlar verir gül kesimler tarafından üreme evde. Size sunulan buket Favori güller, aynı zamanda tüm Yukarıdaki adımları tamamladıktan, aşı kalemleri ve kök içine kesebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.