ÇirkinlikBahçıvanlık

Batı Mazısı Altın Küre: açıklama, yetiştirme özellikleri

Batı Mazısı veya bizim peyzaj bitki için başka hala tipik değildir. selvi ailesinin temsilcileri Amerika ve Asya'dan bize getirildi. Fakat bu alanlar uyarlanmıştır ve bahçe tasarımında çok popüler hale gelmiştir. Başlıklı Thuja dekoratif formlar ve çeşitleri çok sayıda kombine occidentalis - ince çeşitli ve uzun boylu ağaçların bir yıllık çalılar olduğunu. soğuk ve karlı kışlar Rusya'da ortalama şeridi için ek kapağı gerektirmeyen bazı hibrit kullanılması önerilir. Bir Thuja Altın Küre, ilgilenmeyi basittir ve bitki kendisi unpretentiousness farklıdır.

Bitkinin Açıklaması

Batı Mazısı Altın Küre - dökmeyen alçak çalılar küresel şekli. boy ve tepe çapı yaklaşık olarak aynı - yaklaşık 1 m kabuk yaş kabuğu dar şeritler bazen kırmızımsı bir renk ile bir kahverengi renk vardır. iğneler parlak sarı-yeşil renk vardır. sürekli bir yüzey kaplama zaman içinde doymuş yeşillikleri ile altın topu oluşturur. bakıra sonbahar renk değişiklikleri ile. Bu özellik sayesinde bahçıvanlar ve peyzaj tasarımcıları arasında bitki çok popülerdir. Küçük sarı top bile bulutlu ve yağmurlu günlerde arazi canlandırmak edebiliyor. bitki gelişimi, 8-10 cm yıllık büyüme yavaştır ve çapı nihai boyutu (1-1.2 m) çalı büyüme sadece 20 yıl ulaşır. Yeter kış-dayanıklı çeşitli küçük boyutlu barınak kolayca yapmanızı sağlar. Bitki tecrübeli bahçıvan ve tasarımcıları arasında "sarı top" olarak bilinir.

Yer ve toprak

Yere Batı Mazısı Altın Küre yüzden akrabalarının bazı olarak, talep, ancak gerekli hazırlanan dikim toprak kompleksi mineral gübre yapmak için de çok ideal, tınlı toprak tercih edilmez. Çam iğneleri gölgesinde, ışıklı bir yer seçmek en iyisidir karakteristik altın rengi kaybetme, seyrek ve solgun hale gelir. Kuru hava yeterince kötü taşır. İklim kuşağı nedeniyle düşük yükseklik, kural olarak, yani merkezi Rusya barınağında onu gerektirmez, 5A olarak tanımlanır tamamen kar altında olduğunu. durumda taç çökerttiğini değildir erime sırasında ve kış aylarında yağış bir çerçeve hazırlamak için gereklidir.

Dikim ve Bakım

Uzmanlar yani kaplarda, kapalı tipte kök sisteminden gelen bitkiler satın öneririz. Bu tür numuneler bir nakli tolere daha kolay ve daha iyi bir yeni koşullara uygun olarak hazırlanmıştır. Ekimden önce dikkatlice toprak oda dökmek emin olun. Çukur boyutunu İniş kabın 1.5-2 katı büyüklüğünde olmalıdır. kök boğazı toprağa batık ve zemin seviyesinde kalmıştır değildi emin olun. Delik genişliği yaklaşık kökleri yeterli alan yayılan daha büyük kap olmalıdır. Batı Mazısı Altın Küre kuru hava sevmez olarak Aftercare, düzenli, sıcak ve kuru havalarda sulama, hem de yağmurlama olduğunu. Püskürtme sabah erken ya da gün batımından sonra akşamları gerçekleştirilir. Spud gerekir dikkatle çalı yüzey derin bırakarak birkaç güçlü kökleri ile türünde bir kök sistemine sahiptir. En iyi seçenek - malçlama. Bu, aşırı ısınma kökleri kaydetmek nemin buharlaşmasını yavaşlatmak, toprağın çatlamasını önlemek ve varil dekoratif bir görünüm yakınında yer verecektir. malç kuru ot, çim, ufalanmış kabuk olarak kullanılabilir. Geç sonbahar çıkarıldı ve kozalaklı ladin dalları ile değiştirilmesi gereken - bu aşama fareler önleyecektir.

Tuya gibi taç oluşumunu gerektirmez, ancak kalınlık "top" için sıhhi budama hafifçe genç sürgünlerin ipuçlarını Döşeme eşzamanlı ile erken bahar olabilir.

Hastalık ve zararlılar

Parlak ve sıradışı Mazı Altın Küre en sık kabuk böceklerinin, örümcek akarları, yaprak bitleri ve Tuyev Coccidae etkilenen occidentalis. Son yıllarda, daha sık hayret bahçe bitkileri haline görülmektedir Melolontha. bitkileri korumak için erken ilkbahar tipi böcek öldürücü ajanlar "aktellik", "Akhtar" ve "Enzhio" nin koruyucu tedaviyi gerçekleştirmek en iyisidir. mantar hastalıkları önlemek ya da tedavi etmek için, mantar öldürücü "Hız", "Quadris", "Maxim", "oksihom" vb kullanmak

Batı Mazısı Altın Küre: Kullanım

Düşük burçlar bir gölge yaratarak, örneğin Smaragd için uzun boylu çeşitleri, uzay yığılmayı olacak küçük uzay bahçeler için ideal seçim olacaktır. çam iğneleri bir altın gölge ile küçük top Şekillendirme, arborvitae kontrast bir tenya gibi kullanılabileceği boyunca zümrüt yeşili çim, vurgulamak. Ya kaya bahçeleri süslemek, dekoratif düşük çit oluşturmak. Thuja örneğin diğer daimi çalı, özellikle süs yaprakları veya olağandışı şekli, tamamlar Japon akça. Tasarımcılar farklı mimarileri ile grupların zıt manzara için kullanmak seviyorum. Biz de bu cüce çalı kaplarda iyi büyüdükçe, balkon ya da balkonlar, teraslar üzerinde kompozisyonlar oluşturma yeteneği bahsetmeliyiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.