ÇirkinlikBahçıvanlık

Rosa Martin Frobisher - soylu ve rafine. Özellikleri ve dezavantajları

Martin Frobisher'in soyluluğu ve inceliğindeki benzersiz gül, diğer bahçe çiçek çeşitlerinden aşağı değildir. Onların güzelliği, güzel çiçek yataklarının ve park yollarının yaratılması için tartışılmaz ve tartışılmazdır.

Rose parkı - Martin Frobisher

Güllerin yetiştirilmesi Kanada Martin Frobisher, neredeyse tüm aileleri gibi oldukça serttir ve bu nedenle herhangi bir iklim koşulunda mükemmel bir şekilde uygundur. Bu zarif çalılar, yaşanmış peri hedge ile herhangi bir manzara süslüyor. Çeşitli kıvırcık destekleri, herhangi bir şeklin kemerlerini ve dinlenmek için en çeşitli yapıların çardağını güzelce örgüleyebilirler.

Güllü çalılar yaprakların rengine ve çiçeklerin kendisine bağlı olarak dantelli görünürler.

Her çiçek tek başına gözü uzun süre rahatsız etmez, ancak pembe çalı üzerinde, taze çiçekler sürekli olarak ortaya çıkar ve toplam kütlenin güzel yemyeşil bir çalı yaratır. Çiçeklenme neredeyse tüm yaz ve sonbaharın sonlarında sürer. Sonbahar çiçekleri çok kabarık ve zarif olmamasına rağmen, yine de çok güzel.

Kış mevsiminde, güzel bir gülün, hayran kalacakları bir şey var - parlak ve beyaz renkli parlak bir beyaz zemin üzerine, altın dikenlerle süslü pembe kırmızımsı dallar.

Gül tarihçesi Martin Frobisher

Bu gül (Martin Frobisher), Kanada'daki Dr.Felicitas Svejda tarafından üretilen, rosa rugosa çiçeklerinden oluşan bir melezdir. Bu çok eski bir çeşittir ve 1962'de ortaya çıkmıştır. Martin Frobisher, Ottawa'da ve Kanada'nın herhangi bir yerinde ve 1968'den bu yana Birleşik Devletlerin kuzeyinde test edildi. Test sırasında, sürgün uçlarının hafifçe ölmesi gözlemlendi. Bu bağlamda, çalıların bazı budama gerektirdiği sonucuna varılmıştır.

Yetiştirici Felicitas Svejda, farklı iklim koşullarına dirençli gül çeşitlerinin seçiminde büyük katkı sağladı. Ona teşekkürler, etkileyici bir dizi gül yarattı - yaklaşık 25. Ve ünlü gezginlerin adını taşıyorlardı. Başka bir deyişle bu gül grubuna "Araştırmacıların Gülleri" denir.

Rosa Martin Frobisher, 16. yüzyılın ünlü İngiliz gemicisi olan bir gezginin adını taşıyan bu serinin ilkidir. Ünlü bir gezgin , görkemli, güneşli, zengin bir Doğu yolunu açmak istedi. Bununla birlikte, ciddi Arctic genişlemelerine maruz kaldı - Kuzey Amerika'ya yaklaşımlar. Bu çiçek Martin Frobisher'ın keşfinin mükemmel bir yansımasıdır. Bu bitki bu bölgelerin bitkilerine (2-3) aittir.

Kanadalı Martin Frobisher'ın tanımı

Rose Martin Frobisher narin bir aroma, soluk pembe bir renkte zayıf mor renkte bir çiçekle şaşırtıcı bir biçimde ihale eder. Çok sayıda dalgalı yapraklar yaklaşık 6 santimetre çaplı şık bir çiçek topu oluştururlar. Yapraklar ortalama 40 yapraktır.

Genç sürgünlerin kendileri kırmızı-kahverengi çiçekler , üst kısmında keskin dikenler yok, bu da olumlu bir andı.

Süs çalılarının büyümesi, yetişkinlikte neredeyse iki metre yüksekliğe ulaşır. Sulu-yeşil yapraklar oval biçimli, yoğun, belirgin damarlara sahiptir. Çalıların yemyeşil biçimleri sayesinde, evin çevresinde veya parkta güzel, inanılmaz güzel çiçekler yatakları ve parlak çimler yaratabilirsiniz.

Bakım ve yetiştiricilikte özellikler

Rosa Canadian Martin Frobisher'in periyodik olarak solgun ve renksiz çiçek başlarını kesmesi gerekiyor.

İlkbaharda, fideleri açık zemine dikerken, birkaç santimetre aşağıda bulunan yeryüzünün ulaşım cetveli ile birlikte derinleştirilmesi ve çok bol su içmesi gerekir. Bitki, yeşil kesiklerle çoğalır.

Rosa parkı Martin Frobisher, inanılmaz iddiasızlıkla, tanımlanmamış, aydınlık ve güneşli yerlerde büyümeyi sever. Toprak (hafif topraklar) iyi gevşetilmeli ve periyodik olarak gübreler verilmelidir. Böyle olumlu koşulların yaratılması, çalılık sağlığını ve yılın sıcak dönemi boyunca iyi çiçeklenmesini sağlayacaktır.

Buna ek olarak, Martin Frobisher için güllerin ilkbaharda soyu tükenmiş filizlerin sıhhi budama yapılması gerekir. Bu, tomurcuklar şişmeye başlamadan önce yapılmalıdır. Çalı ortasında sadece kuru fakat zayıf, çirkin yetişen dalları kaldırabilirsiniz. Böylelikle, gül yudusunun canlandırıcı veya estetik budama yapılır.

Güzelliğe ek olarak, bu bitki için bir başka önemli artı var. Rosa Martin Frobisher Kanada, park kış için ısınmayı gerektirmiyor. Çalı tabanını yeterli araziyle serpip karla serinleyerek basit bir tırmık yapmak gerekiyor. Bu gibi tedbirler, böyle bir bitkinin canlılığını koruyarak donmayı önleyecektir.

Bitkinin dezavantajları ve özellikleri

Tüm bitkiler gibi Martin Frobisher da bazı dezavantajlara sahiptir.

Bu bitkideki küçük kusurlardan biri - uzun yağmurlu havalarda güller açılmıyor.

Ayrıca, gül hastalıklara dirençli olmasına rağmen, çeşitli böceklerin onu sevdiğini itiraf etmek zorundadır. Buna zararlı olan testere rozanı (Arge rosae) özellikle zararlıdır. Ancak çeşitli yollarla savaşabilirsiniz.

Bu bitkilerde, daha sıcak ve nemli bir iklime sahip yerlerde siyah yamalığın görünümü de mümkündür.

Ayrıca özellikleri vardır: Gül Martin Frobisher, toz küfüne karşı dayanıklılık gösterir.

Nazik ve yemyeşil çiçeği ile bu muhteşem gül, herhangi bir evin veya bahçenin, parkın veya sokağın tasarımını süsleyecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.