Haber ve ToplumKültür

En iyi Dünya Festivalleri

Dünya Festivalleri - aynı ilgi alanlarına meraklı insanların çok sayıda çekti şenlikli bir etkinlik. Böyle olaylar gelip de niyetinde rastgele vatandaşları yangın çıkarıcı bir atmosfer paylaşabilir ve yeni arkadaşlar bulmak için. Son zamanlarda, dünyada her yıl çeşitli tematik festivallerde yüzlerce düzenlenmektedir. Bunlar yerleşim, tarlalar ve diğer doğal alanların sokaklarında, parklarda, kapalı gidin. hem zaman zaman organize olanlar hem yıllık etkinlik yok.

festivaller çeşitli

Dünyada Modern festivaller insanlığın çıkarları çeşitliliğini kucaklıyorum. , Gastronomik temalı etnik, kültürel, müzikal, bilimsel ve diğer birçok kutlamaları dünya çapında düzenlenmektedir. En yaygın olayların çeşitli türlerde çeşitli arasında ayırt edilebilir.

dünyanın Geleneksel festivaller dünyanın en tanınmış olaylar arasında ilk yerde durmak. Bu grupta tarihi ve etnik özellikler başka ulus yüzyıllardır birleştirerek kutlamaları vardır. Bu türün ayrıca ibadet kutsal figürlerin, mitolojik olaylar ve ibadet yerlerinin ritüelleri dayanmaktadır dini bayramları içerir. Bu festivaller çoğu dünyada popülerdir. Bu tür eylemlerin en belirgin örnekleri arasında renk 'Holi' ya da Kutsal Patriğin İrlandalı tatil Hint festivali çağrılabilir.

En büyük karnavallar hep naipopulyarneyshih Dünya festivallerinde listesinde yer almaktadır. düzenlemek için gelenek Avrupa'da Ortaçağ'da ortaya çıktı. Brezilyalı Karnaval Rio de Janeiro'da zamanımızın en seçkin olaylardan biri olarak kabul edilir.

sanat festivalleri

Eh, müzik festivalleri saymıyorum ne şekilde, hangi klasik gelen avangarda kadar çeşitli türlerin kitlesel eylem odaklı müziğin her türlü kastedilmektedir. Bu tür olaylar dünyada eğlence en popüler türlerinden bazılarıdır.

Modern kültür uzay festivaller olmadan hayal edilemez. büyük - Venedik, Berlin ve Cannes. Gastronomi, festivaller ve gıda ve içecekler de kamuoyunda büyük başarı vardır. Fakat, en etkileyici olaylar tatil rengidir.

Müzikal olaylar

dünyanın Müzik festivalleri - Bu popüler, en ünlü ve olay ziyaret etti. Bu nedenle, başlangıç ve festivalin temasına giriş olmalıdır. aşağıdaki gibidir dünyanın en büyük müzik festivallerinden olarak kabul edilebilir:

Woodstock. Bu eylemin Açık imkansız bilmiyor. Bu ABD'de yapıldı. Ve hepsi dört genç Yankees müzisyenler için taşra komün kurmak için karar verdik gerçeği ile başladı. Farkında olmadan, onlar dünyaya dünyaca popüler festivali verdi. İlk Ağustos 1969 yılında düzenlendi. O zamandan beri, yıldönümü etkinlikleri onuruna hatıra festivaller düzenlenmektedir.

Donauinselfest - Bu dünyada en büyük müzik festivalidir. Tuna'nın ortasında bir adada, Viyana, Avusturya gerçekleşir. Avusturya ve diğer ülkelerden festivali sanatçı ve grup anda. 2014 yılında, olay üç milyondan fazla taraftar çekti.

Love Parade - Bir tatil Almanya'da gerçekleşir. Bu ilk olarak 1989 yılında yapılmıştır. Sonra sadece 150 kişi tarafından ziyaret edildi. Kutlama elektronik müzik tutkunları için Mathias Cape Reinga tarafından organize edildi. Ve zaten 1999 yılında Love Parade 1.5 milyon ziyaretçi geldi. Bugün Almanya'da sadece en renkli etkinliklerinden biri, ancak tüm gezegendir.

dünyanın Yukarıdaki müzik festivalleri sonsuza kadar yaşamak ve insanlık harika müzikal motifleri vermek hak.

sinema

müzik festivalleri hakkında bir konuşma Öncü, sinemaya adamış kutlamaları saymıyorum. Sinema alanında dünyanın en popüler festivaller onlarca yıldır varlığı olmuştur. Standart film festivali Sinema Sanatları Amerikan Akademisi uyan bir olay olarak kabul edilir. Ünlü ödülü "Oscar" Sadece bu tatilde verilir.

Berlin Film Festivali'nin ana uzmanlık - "Film herkes için değil." Dir Bu tamamen kendini can yetenekli ancak henüz bilinmeyen yazarlar tezahür yerdir.

Cannes Film Festivali - Avrupa haline gelmiştir popüler bir etkinlik yeri. yüksek sinematografi ilişkin filmler ve imar vardır.

Film Festivali, Toronto, Kanada'da gerçekleşen - "Oscar" ele geçirmek niyetinde olanlar için egzersiz bir tür ünlü bir şov. Bu olay ay her yıl Eylül ayında gerçekleşir ve 11 gün sürer.

Sağlıklı bir ulus için

eğlence tek amacı uygun olaylar arasında, sağlıklı bir yaşam tarzı lehine olanlar vardır. Festival "ilaçlar olmadan Dünya" kendisine isnat edilebilir. gençlik ve ergenler için düzenlenmiş müzik Bu yıllık festival. "Ilaçlar olmadan bir dünya" 14-30 yaş halka yöneliktir. program için her yıl yaklaşık on bin kişiyi geliyor.

Bu, sosyal eylem St. Petersburg büyük kapalı mekanlarda gerçekleşir. Sürekli genç rock müzisyenlere, yazarları, film yapımcıları, sanatçılar ve diğer genç hayvanlar devreye girer. Onlar gençler için herhangi yasağı ihlâl doğrudan tahrik olduğunu biliyorum çünkü festivalini düzenleyenler, kullanım ilaçları yasaklamak amaçlanmamıştır. uyuşturucu almak veya hayattan silmek için: Kurucular sadece bu bağımlılığı yapar başkalarına göstermek ve böylece bir seçim önünde onları koymak istiyorum.

Dünya Tatiller

dünyanın Etnik festivaller - Farklı halkların kültürüne aşina olarak eylemin kitle için inanılmaz heyecan verici. Örneğin, Hindistan'da Şubat ayı sonunda ya da Mart ayında her yıl Hindu festivalin 'Holi' Bahar Şenliği veya boya düzenledi. Bu dönemde, Hindistan'da insanlar ülkede çünkü oldukça soğuk, sık soğuk algınlığı tabidir. Ve tatil boyunca onlar dışarı çıkıp böyle bilva, KumKum, o ve diğerleri. Böyle manipülasyonlar yardım kurtarma ve komplikasyonları önlemek olarak otlar renkli toz birbirlerine yağmuruna.

Lerwick (sermaye olarak Shetland Adaları) her yıl Ocak ayında Yukarı Helly Aa denilen yangın festivali düzenliyoruz. Olay Noel sezonu sonuna adamıştır. Gösteri sırasında katılımcıların çoğu, giyinmek Viking kostümleri ve IX yüzyılda İskandinav denizciler Shetland kolonize nasıl bir oyun oynarlar.

Gezegendeki Garip ve harika festivalleri

Bizim neşeli dünya üzerinde bir ömür boyu unutulmaz bir deneyim terk edebiliyoruz işlem vardır. Çocukların üzerinden atlama Festivali dahil dünyanın bu alışılmadık festivaller,. İspanya'da, Castrillo de Murcia kentinde geçmektedir. Bir kaç gün sürecek olan festivale sırasında karnaval sunum ve gösteri vardır. erkek, sarı elbise giymiş - Burada ana karakter şeytan El Kolachev olduğunu. O evlerin eşikleri yakın yatıyordu çocuklar üzerinde caddeleri ve atlama yürür. Şekilde El Kolachev kötü düşüncelerden ruhlarını temizlemek inanılmaktadır.

Başka sıradışı festivali New York Parade denizkızı olduğunu. Coney Island azından insanlar denizkızları, korsanlar ve efsanevi deniz yaratıkları kostümleri giyinmek. çeşitliliği, gölgeler ve fantezi tasarım çözümleri şaşırtıcı dikkat tuvaletler.

dünyanın en iyi şey

Arka arkaya "dünyanın en iyi festivallerinden" başlığı birkaç yıldır bu tür bayramların şunlardır:

  1. Sziget. 20 yılı aşkın için, bu olay Budapeşte'de gerçekleşir. Bu dünyadaki en önemli ve büyük ölçekli müzik festivallerinden biridir. kutlama için gece gündüz popüler sanatçılar olduğu altı dev müzikal sahneleri donatmak.
  2. Pukkelpop. 30 yılı aşkın için bu Belçikalı festivali. Yıllar boyunca sahne gezegenin neredeyse bütün yıldızları gelmişti. Müzik yanı sıra, Pukkelpop üzerinde balon, oyun sunar ve modern ekstrem araçlarda yürür.
  3. Burning Man. Black Rock Çölü (Amerika Birleşik Devletleri, Nevada) her yıl özgürlük ve hayallerinin bir şehir inşa etmek isteyen 70 binden fazla kişiyi karşılar. Burning Man - Bu sahnenin ile donatılmıştır canlı sokakta onlarca, eğlence salonları, sanat eserleri ve çadırlar vardır gerçek bir şehirdir. Ve en ilginç festivali etkinlikleri karanlık gecesi gerçekleşecek.

Daha ilginç ne olabilir

Bazen tatil tamamen ülkenin nüfusu, aynı zamanda misafirlerine sadece yakalar renkli ve canlı şov haline gelir. Yıl boyunca inanılmaz özenle hazırlanan büyük etkinliğe. dünyanın en ilginç festivalleri, bizim eleştiri vermek.

Başlangıç listesi Rio de Janeiro dünya karnaval en ünlü ile duruyor. kutlama lider samba okulları raporlamalarını verir. Her okul, bir gösteri programı hazırlayan platformu donatır ve hevesli tepkilerin en fazla sayıda fethetmek için onun büyülü performansı çalışır.

Çin Yeni Yılı toplantısı - Bu festivalin çerçevesinde düzenlenen ilginç ve tanınmış dünya çapında bir olaydır. Ocak ayı sonlarında start kutlayın. Tabii kutlama 40 gün sürer. Etkinlik sırasında, karnavallar, havai fişek ve geçit her türlü vardır.

Çin'de başka ilginç kar ve buz festivali düzenledi. Harbin O'nun takım. buzdan yapılmış büyük ölçekli heykeller yapmak başlayan Ocak ustaların gelmesiyle. Kentin Sergi alanı karlı masal karakterleri, fantastik İnsanları ve hayvanları yaşadıkları doğrudur büyür.

gezegen boyunca bilinen

dünyanın en ünlü festivalleri gezegenimizin her köşesinde ekledi. Bu olaylar bir yıl boyunca beklenen ve o oldu neyse onları almak için deneyin. Bu tür bir olay Tayland'da düzenlendi. Burada düzenli Yerel halkın tatil renkleri düzenler. Devletin sakinleri Binlerce geleneksel geçit ilgilidirler. Turistler de etkileyici gözlük zevk için buraya gel. Şubat tatil ilk çiçek görünümünü zaman aşımına.

Böyle karnaval Brezilya'da gerçekleşir ve Venedik. Bu olay en ünlü ve ilginç bir dünya festivallerinde aittir. Piazza San Marco bunu Organize ve 12 gün boyunca devam eder. karnavalda sahne gösterileri düzenledi. Her gösteri bir cömertçe dekore setleri ve kostümleri eşlik eder.

gastronomik tatil

Dünya çapında Gastronomik festivaller tüm Dünya'dan her yerinden turistleri çekmek. Bu hoşlanmadım olamaz inanılmaz heyecan verici bir olaydır. Şubat ayının sonuna kadar Ocak ayının üçüncü Cumartesi İskandinav İzlanda'da bir mutfak zafer Thorrablot Bayramı, düzenlenen ülkedeki tüm meyhane ve restoranlarda hangi ve geleneksel İzlanda yemekleri sunulmaktadır sırasında. Avrupalılar için en egzotik yemekleri boğa gözleri ve domuz pastırması ve koyun pıhtılaşmış kandan ile doldurulmuş marine koyun mide vardır.

Hayır daha az savurgan tatil Filipinler kavrulmuş domuz festivalidir. Orada, her yıl 24 Haziran karkas yavru devamlı domuz marine ve sonra onları farklı kostümler süslemeleri ve kentin içinde taşıdı.

Olaylar bu yıl

2016 yılında dünyanın en iddialı müzik festivalleri yaz aylarında gerçekleşti. Aralarında o İspanyolca Primavera Sound, kayda değer olan elektronik ve alternatif müziğin temsilcileri de. Ayrıca başarılı Manchester Parklife Weekender oldu. Sonra indie kayadan evine kadar değişen farklı müzik stilleri birleştirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.