Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Şiirin derin analizi. Balmont "Verbless"

Konstantin Balmont kez büyük popülerlik zevk. Özellikle bağımlısı genç nesil, analiz ve yansımaları eğilimli karşı. romantizm ve lirizm ile dolu İşleri Balmont, bunlar hassasiyet ve melankoli gençlik ile aşılanmış durumda. şair kendini ve Alexander Blok içerir sembolistlerden, aitti. Birçok yönden, bu işin ana fikri şiiri bir analizini yapar tanır. Balmont "Verbless" özel bir ruh hali yazdı. Rus ruh melankoli ve depresyon hissetmek eğilimindedir okuyucuyu göstermektedir. Çizgi anlamıyla şair onların varlığı dünyayı ilan ettiği gizli üzüntüyle nüfuz.

"Verbless" (Balmont)

plan üzerinde analiz etkilidir, bu şey kaçırmak ve en önemli ayrıntıları göstermek için değil sağlar. Metnin ana fikri - Bu kadar hikaye yöneliktir. Derin düşünceli serbest yardımcı olur şiir analizi. Balmont "Verbless" kayıp bir ruh için arama göstermek istedim, "Ben" kendini bilgisine başarısız bir girişimdir. Lirik kahraman kendisi ve henüz açık değildir, kendi potansiyeli için can atar. Orada Kalbindeki hiçbir memnuniyeti ve tokluk hissi gitmez yüzden. Yalnızlık - Merkezi problem ürünü. Bu durum lirik kahraman kapsamlı ve sınırsız ile temsil edilir ve bu nedenle umutsuzluk ürpertici bir anlamı yoktur.

Pek hala mümkün Böyle olanlar yazılı Balmont ( "Verbless") gibi bir iddialı çizgiler bulmak. Şiirin kendisinin yaratılış Tarihçesi durumu değiştirmek için kararlı adımlar atmaya umutsuzluk, yetersizlik göstermektedir. Hareketsizlik her şeyde kendini gösteriyor: lirik yetersiz kalması ile doğada yaygın, zil sessizliği bu dünyanın kanunlarını direnmek.

Ana karakterin görüntüsü

kendisi dalmış Lirik kahraman Konstantin Balmont, o melankolik meditasyon ve yaşam üzerindeki yansımalarının yükü altındadır. Hayal kırıklığı gerçek şu ki geldiği için, bu doğa durumu ile ilişkili duyguları çok daha fazla acıtıyor. Kendinden çok emin değildi, kendi bakış açılarını takdir etmek mümkün değildir, çıkış yolu olduğuna inanıyor.

Bu, dünyadaki yerini bulmak ve doğaya ait keşfetmeye hayalleri kim umutsuz romantik çağrılabilir. Dünyada baktığımızda, o özlüyor, o kendi durumunu öngörür.

sessizlik görüntü

Doğa Balmont Rus karakterini, fakat sadece kalp ile akıl tarafından kavranabilir edilemez gizemli ruhunu temsil eder. yansımaları Dolayısıyla eğilim, derin ve önemli yeniden düşünülmesini eşlik tipik ulusal melankoli. doğa sessizliği dökülen - bu dakika güneş doğmadan, son saattir. Dünyada Devlet gizlilik işaretlenmiş.

Doğa kendi koza o meraklı gözlerden gizlemek için izin gibidir. Onların tezahürleri gizli duyuları, itidal: İşte ünlü Balmont metaforunu yoktur. sessizlik merkez görüntü sınırına büyütülmüş - bu bütün bir görünür alanı saran ve bu vizyon şiir analizi yardımcı olur. Balmont, "Verbless" okuyucuya anlayış ve huzur bulur gizemli Rus ruh göstermektedir.

yerine bir sonuca ait

Bu lirik eser Rus en sevilen ve tanınan biridir Silver Age şiir. Özellikle onun hatları gençlere acı açıktır. Onlar ruh heyecanlandırmak, heyecan ve tüm bu yakınlık duygusu oluyor tatlı kalp titrediğini olun. Eğer bağımsız tüm dediklerini yaşamaya başladıkça, bu satırları okuma. Bu yüzden bir şiir analizidir. Balmont "Verbless" yeteneğine, kendisine dünyaya bireyin ilişkiyi göstermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.