Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Biyografi Lermontov: şairin hayatındaki en önemli şey

Lermontov'un okul süreleri tanıdık biyografisinden herkes. Bilinen yetenekli şair, gerçek memuru, keyifli bir yazar ve hatta sanatçı - bu adam hakkında söylenebilir en önemli şey.

çocukluk

Mikhail 1814 yılında doğdu, bu başkentte 3 Ekim'de meydana geldi. Gelecekteki yazarın babası küçük bir köyden Moskova'da ona can vermek eşi getirdi. yirminci gününde bir çocuğun doğumundan sonra vaftiz ve kendi büyükannesi isim annesi oldu. Onun birçok kez Hakkında sonradan biyografi Lermontov bildirildi. Eğer bir çocuk verebilir en önemli şey, büyükannesi verdi. O Michael adında bir çocuk, iyi bir eğitimle kendisine sağladığı ısrar etti. Elizabeth Arsen'evna torunu tutkuyla ve özveriyle ekledi. On yaşındayken, büyükannem Misha Kafkasya sürmüştür. Ve, gelecekteki yazar Moskova'ya gönderildi birkaç yıl MSU'da işlev asil bir misafirhane, giriş için hazırlamak. Michael şiir yazmaya başladı misafirhanesinde, o çeşitli bilimler okuyan, kitap okumayı çok severdim oldu.

Eğitim ve çalışmalar

16 yaşından anda, Michael başkentte üniversiteye girdi. Ve onun yetenek şekillenmeye ve hızlı bir şekilde olgunlaşmaya başlıyor. o üniversiteden mezun başaramadı, Lermontov 1832 yılında onu terk etmeye karar verir. Şair St. Petersburg gider. Orada eğitimlerine devam etmek istedi. Ama üniversite Moskova'da bir öğrenci geçirdiği iki yıl saymak reddetti. Ve Michael reddetti ilk yıl geri dön. Lermontov'un hayatı (biyografi ifade verdi) keskin bir dönüş yaptığını. O Harbiyelilerin ve Bandıralarını Okulu öğrencisi oldu. önümüzdeki birkaç yıl içinde, şair şiir yazmak ve oluşturulan vermedi tarihsel roman, ancak bitiremedi. Sonraki Michael Hussars alındı. Uzun bir süre yayınlanmayacak. düello trajik Alexander Pushkin öldürüldüğünde, Lermontov çok sarsıldım. Bu dağ Lermontov dünyaya ünlü şiiri verdi. Bu şair ve tutuklanmasına izledi deneme. Michael büyükannesi ve onun laik bağlarıyla tekrar kurtarıldı. Savunmada gül ve İskender'in arkadaşı. Şair Lermantov (biyografi bundan bahsediyordu) sonucunda Sancağı rütbesine indirgenen ve Kafkasya'da hizmet aktarıldı. Orada kısa bir süre geçirdim, ama bu süre atmosferi ve dağlık doğası bürümüş şair için yeterliydi. Gelecekte, açıkça eserlerinde görülebilir.

Yaratıcılık ve daha fazla katlanmış ve yaratıcının yaşam dönüşler

Lermontov St. Petersburg'a döndü ve yaratmaya devam ettik. Bu Kafkasya'ya hareket edecek, o "Demon" ve "Mtsyri" ölümsüz eseri. Pek çok sorunlara yol, şiir "Bir Şairin Ölümü" yazılı bir sonucu, arkadaşlar ve yoldaşlar Puşkin çemberine Lermontov'un bir cemaat haline gelir. Bu nedenle Michael yayınlanacak başlar.

Sonra düello katılmaktadır. (Bu Lermontov'un biyografisini yansıtır) Orada herhangi bir kayıp olayı vardı, ama şair kez daha Kafkasya sürüldü. Bu olayın en önemli sonucu - Michael roman "Çağımızın Kahramanı" üzerinde çalışmaya başladı. Ürün daha sonra tamamen ancak bundan sonra kısa bölümler şeklinde yayımlanan edildi ve. ışığında şairin hayatı 1840 yılında şiir koleksiyonunun sadece birini gittiğimde.

Lermontov'un hayatı trajik bir düelloda kısa kesildi. Alexander - O sadece onun idol olarak öldü. 1841 yılında Soğuk kış dünyaya birçok ölümsüz eserler verdi büyük insan olmadı. En azından Lermontov'un kısa bir biyografisi (hayatının en önemli) her tarafından bilinmelidir kültürlü bir kişi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.