ÇirkinlikInşaat

Evin çevresinde Drenaj: tipleri ve özellikleri

Oldukça önemli bir bileşeni düzenlemesi banliyö alan evin etrafında drenaj tarafından oluşturulur. Toprak kil ve humus içeren Birçok bir problemle karşı karşıyadır. Böyle yağışlı mevsim ve zaman karların erimesiyle sırasında toprağın pereuvlazhnyat. Bu bitkiler ciddiye yerinde kök salması gerçeğine götürür. Kış tatilinde parça sırasında, toprağın şişme var çünkü. Madde de evin etrafında drenaj öldürüşlerini, deformasyonun başlangıç yapım ve işletme süresini süresine bağlıdır.

Aparatı drenaj sistemi oluşturma sürecinde düşünülmüş gereken vaziyet planını. Bu şekilde uygun olarak seçilir , toprak kompozisyonu ve topografya sitesi. Kurutma sistemi aşağıdaki durumlarda yüklenir: site bir eğim bulunur ve su çökeltme sırasında yüzeyde akar; alan düz ve akma oluşmaz; Yağışlı birikintileri sırasında oluşan gerçeğine yol açar killi toprak, mevcut olması; Yüzey yakın yerleştirilmiş yeraltı suyu.

Drenaj sistemi üç tipe ayrılır:

drenaj hendekleri kullanıldıkları için 1. Açık tasarımı.

Özel tüpler kullanılarak 2. Kapalı bir sistem.

3. Tortu drenaj çakıl ve tuğla.

sistemden su çıkarmak için, özel bir kuyu tutun. Drenaj yapılarının bu tür arasında anlamlı bir fark yoktur.

açık drenaj

Karar evin etrafında drenaj tutmak için bu yöntem en kolay yoldur. açık hendek çevresinde kazın. yarım metre - Onların derinliği yetmiş santimetre ve kalınlığı olduğunu. hendek duvarları yaklaşık otuz derecelik bir açıyla bulunmaktadır. Su genellikle birkaç ortak alanlar tarafından oluşturulan atık kabında eğimli yapısı, birlikte akar. Yüzeyden yağış açık drenaj ve erimiş kar kullanma kaldırılır. site bir yamaçta yer alıyorsa, sisteme benzer musluk suyuyla baş edebiliyor. eğim, kesişim biriken aşırı nem boyunca yerleştirilmiş ve uzunlamasına yerleştirilmiş bir drenaj yöneltilmeleri Çukurların, böylece sınır alanı için izale.

yeraltı drenaj

özel boruların yer ağı ortaya konan biçimde Böyle bir sistem, aynı zamanda, "derin drenaj" denir. bunların yardımıyla, toprakta fazla nem ayrı yerleştirilmiş oyuk boşaltılır. Bu amaç için, boru, polivinil klorür ile yapılmıştır. Onların iç yüzeyi pürüzsüz ve dış oluklu olduğunu. Drenaj borusu uzunluğunun, deliklere sahiptir. kir parçacıkları ve kum filtrasyon sağlamak için hindistan cevizi lifleri ya da diğer özel malzemelerin kendi ağları tamamladı.

Şarj drenaj

Bu sistem, kapalı bir benzer, ancak boru kullanılmaz. Bunun yerine, hendek çakıl veya kırık tuğla ile doludur. Onun üst kısmı, çakıl veya küçük taşların gibi küçük eşyalarla doludur. Son kat toprak yapılır.

Bunu izlemek ve gerekli önlemleri almak gerekir böylece evin etrafında Drenaj hızla silt olabilir. Bunun için, filtreleme için geotekstil ek bir katman oluşturmak için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.