Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

"Akşam" Nikolai Rubtsov, bir şiirin analizi. bir canlanma rüya

35-37 yaş - Birçok Rus şairler için kayanın yaşı. Neden? Sert demek, ama nedense öyle etmek. O trajik ve Nikolai Rubtsov oldu.

biyografi

Düzensiz, pürüzsüz dolaşıp ve arama dolu değil: biz o kolay bir hayatı geliştirmiştir dikkate almak gerekir neden ve ne Nikolai Rubtsov yazdığı konular üzerinde kavramak. Cole 6 yaşında iken, annesi öldü, ama sonra babasının cephesinde sürdü. Çocuk bir çocuk yuvasında oldu. O nazik ve utangaç bir çocuktum. Babam ön yaşayan döndü ve evlatlarını aldı - o yeni bir ailesi var. Kalbimdeki başka yara. Birçoğu o zaman olacak. sembolik bir ölçüde Soyadı: hızlı kesti. Nicholas eğitim kurumlarının çeşitli öğrenmeye çalışırken bu nedenle daha fazla ve Edebiyat Enstitüsü'ne Ormancılık College, eğitim almamış, yedi yıllık süre bitirdi. O yayınlanmaya başladı. Onun şiir Okuyucular aklıma geldi ama iş arkadaşlarının, neredeyse destek alamadım - o ortalama yeteneği gördü. Bu Nikolai Rubtsov yazdı sonradan şiirlerinden biri doğruladı - "Akşam". Şiirin Analizi dünyasının lirik algı konuşuyor, ama gerçekte penetrasyon öyle değil. Daha önce iş şair ve lirik ve derin. olduğu gibi, ruh nüfuz "çekici" "Sessiz benim vatanıdır" çoğu söyledi. Ve hayat bu arada oldu. O enstitü atıldı. ailesi ile, o Vologda bölgesinde köye gitti.

Ama para yok oldu ve ailede huzur yoktu. Nicholas enstitü yazışma bölümünde toparlanmayı başardı ve hatta demiryolu istasyonlarında gece geçirmek zorunda kaldı. Ama yine atıldı ve bir sonraki gezgin başladı. Bastı özlem. Bu şiirlerde patlak. şehir ne de köy Ne almadı. O bir serseri oldu. Nicholas kendine bir ateist olarak kabul, ama bu gerçekten olmuyor. İnsanlar ya inan, ya da sadece inandıkları bilmiyorum. Katedralin kalıntıları, onun daha sonraki yaratılış Nikolai Rubtsov ( "Akşam") görür ki, bir şiir analizi restore edilecek umuyor kendisi çağırıyor iş geri çevirmek için, çünkü teyit etmez. o düzenlenmiştir böylece bir hayat, sadece ileride. Şairin hayatı trajik o 35 yaşına kısa bir süre sonra, kısa Epifani sabah kesildi.

hayalperest

Gerçekçi ve aynı zamanda şair mecazi şiir başlar. bu yol yukarı gider ve dağ çöküşü üzerine önce: kutsal tapınağın kalıntıları. umutlar günü olduğunu eserinde Nikolai Rubtsov ( "Akşam")? Şiirin Analizi diyor ataerkil Rusya'da canlanması söyledi. Ancak Rusya, yavaş da olsa ivme kazanıyor, bu kentleşmiştir. Bu herhangi bir itiraz ve ağlama sızlama tarafından durdurulamaz, küresel bir süreçtir. özgürlük bulma Hakkında Nikolai Rubtsov rüyalar ( "Akşam ise"). Şiirin Analizi büyük sorunun altındaki koyar. Hatta eski Yunanlılar, demokrasinin yaratıcıları, hepsi için değil anlaşılmaktadır. bireyler için sadece vardır. Özgürlük sadece onları davayas yok insanlar çekiyor.

üçüncü dörtlük

Üçüncü stanza hayat mı şair rüyalar? onun görüşüne, Rusya'da damar? Eğer Lermontov hatırlamıyorsam Gerçekten, Rusya fakir ve muhtaç oldu. Onun sonsuz Bozkır ve sınırsız ormanlar artık kahramanlar doğurur. Köy Mikhail Yurevich - üzücü bir ev, kendi oyma kepenkleri süslemek için girişimde ama fakir, sazdan shunning değil. Ve tatillerde - sarhoş erkeklerin sesleri altında dans. Basitçe ve dürüst. Üçüncü dörtlük tam Rubtsov mükemmel idil olduğunu. Ne hayatı manzara keşfetmek için onu getiriyor kez görülmemiş muzaffer mi? Bir şair gördüğü hayatın sıralama, dağa belirsizdir.

ütopya

Bu dördüncü dörtlük olduğunu. Öyleyse gel ve sorunsuz herşeyi hatta nefes kesen bunun içindedir. Şairin kendi hayatında eksik olan Barış ve sessiz, bir şiir girer. Hatta Lermantov antik efsaneler rüyaları teşvik kıpırdamadı. Çok net bir şekilde o inanmıyorum yaşam ve masallarda gerçekleri gördük. "Akşam" Nikolai Rubtsov ile okuyucu diğer şiir görünmektedir. adamlar üzengi demirleri ile meşgul. Dünyanın neresinde hayatımızda atlar. Bunun nedeni asla Rusya tarafından icat biri taşımaktadır. Ama üzüntü sonra çalışma başlatan hangi, bu antitezidir: her yer temiz, sıcak, eğlenceli oldu. lirik sevinirken için: o bir delik bulundu. Kuzeyin mütevazı doğa, görünüşe göre, bu ruhundan yükünü kaldırır açıklanamaz çekicilik.

tema

ucuz popüler köy Rüyalarında, analiz gösterdiği gibi, Nikolai Rubtsov bir lirik hikayesi ( "In olduğunu Akşam "). Şiirin teması - Anne Rusya'da geçmiş telafi edilemez maalesef orijinaline, köklerine geri dönmek için, ülke için koşulsuz sevgiyi, ama olmaz. Hüzünlü lirik nazikçe ve ustaca efsanevi kez onun nostalji iletir. Belli ki hatta yeni inşa tapınak güzellik ve netlik için döndürmez fark etmez: o kadar kibirli ve çalışan hızlı yaşam. Hıristiyan erdemleri bütünüyle hayata geri dönme. İnsanlar "Sen Çalmayacaksın" "Öldürmeyeceksin" ve teşvik edilir ve hala On Emir hatırlıyor? "Yeni Ahit" açma musunuz? Ve Açmak? onun yaprak ister? Ya da neredeyse hiç kimse dokunamaz hangi müze kitabı vardır ve hiç kimse tartışıyor? Ölen bir köyde neler gelenekleri yaşayabilir? Köy on yıl veya on beş durumu ne olacak? Daha önce sesler, ısıtmalı fırın vardı uzun boylu ot mahkemeleriyle büyümüş bindik pencereli, evcilik Terk, bacalardan duman oldu. Böyle umutları böylece düşünmemeyi tercih. Bu şair, üzücü narin ve ihale ruhu için çok ağır olduğunu, ama hayat bir masal gibi olduğunu bekleyen tüm neşe ve mutluluk verir.

İşte bu tür düşünceler üzerinde şiiri anlaşılacağı "Akşam," Nikolai Rubtsov, gözlerden uzaklaştırmak için ise pembe gözlük.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.