ÇirkinlikBahçıvanlık

Hollandalı Atria - herkes için lahana

Rus mutfağı lahana olmadan hayal etmek çok zordur. Onun güveç, demlemek, tuz ve marine metresi, çorbaya ekleyin. mükemmel tadı ilave olarak, lahana çok faydalı vitaminler, lif, ve çeşitli iz elementleri içerir. Bizim iklim fabrikasında tohumlar genellikle açık toprağa ekilir. Sebze tarımı çok değişken değildir, ancak gerektirir verimli topraklar ve uygun sulama. Lahana besin ve tat özelliklerini kaybetmeden, uzun süre saklanır.

Hollandalı lahana tohumları

Şu anda, yabancı yetiştiricilerin ürünleri büyük modern kamyoncu severler içinde sadece popülerlik değil, aynı zamanda olan çiftçilerin çoğunluğu zevk lahana büyüyen bir profesyonel bir şekilde yapan. Ve başarının ana sırrı çok basittir - Hollandalı tohumlar yüksek kaliteli, iyi çimlenmesi ve verim vardır. Buna ek olarak, avantajları aşağıdaki kümesi sahiptirler:

 • Tam olarak ilan notu maç;
 • hastalık ve patojenlere karşı dirençlidir;
 • daha az bakım ve besleme gerektirir;
 • ekin verimleri;
 • mükemmel sunum ve uzun raf ömrüne sahip;
 • genetiği değiştirilmiş değil.

Hollandalı tohumların maliyeti yerli daha yüksek. Ama bunun nedeni mahsulünün büyük hacme ilgiyle öder.

lahana Atria F1 çeşitli

Orta, yüksek verimli melez Hollandalı seçimi birleştiren tuz kaplama iç bahçıvanlar kendini kanıtlamış iyi kalite ve yüksek saklama kalitesine. Atria - harika bir lezzet ile lahana. Taze tüketim için ve (özellikle asitleme için) işlemek için tasarlanmıştır. Sonbaharda hasat almak için tavsiye edilir. Hibrid harika uzun mesafe taşıma getiriyor. en fazla 6 ay süreyle en uygun koşulları yaratmak Depolanan.

Lahana Atria: description

mahsulünün olgunlaşma açık toprağa fidan dikim sonrası 140 gün ortalama gelir.

Bitki güçlü bir büyüme ve kompakt boyutu ile ayırt edilir. oldukça büyük Kochan, küçük bir sap ile, yuvarlak yassı, dizildi. 3.5 ile 8 kg arasında Kütle ses kafaları. kafanın iç yapısı yüksek yoğunluklu olgunlaşmış. içeride mavi-yeşil dışında Renk lahana, - yeşilimsi-beyaz. Rozet küçük boyutta bırakır kadar yükseltilir. Kulakçıklar (lahana) yaprakları içbükey bir şekle, koyu gri-yeşil, orta çözünürlükte sahiptir. Kabarcık ya da hiç ya da ihmal edilebilir.

çeşitlerinin ana avantajları

Atria - Aralarında bir avantaj sayısını, şef vardır lahana,:

 • İyi tat olgun ürünleri.
 • olgunluk sahnede başının İyi performans yoğunluğu.
 • Verim makine bağlıdır ve / ha 35-100 t ortalama ulaşabilir.
 • botrytis, fusarium, tripler: hastalık ve zararlılar bir dizi karşı direnç.
 • kafaları hizalanması artış oranları.
 • Koro eğitim kalitesi mahsul.
 • Atria - kochanov olgunlaşmayı çatlama yüksek direnci olan lahana.

iniş

toprağa fidan ve dikim yoluyla: Atria F1 Lahana iki şekilde yetiştirilir. dikim en iyi zamanı nisan kabul edilir. Tohumlar 1 cm, 1 cm'lik bir minimum derinlikte bir mesafede birbirinden ekilir. Bir bahis gerçekleştirildiğinde, ilk embriyonik yapraklar (yaklaşık 10 gün). açık toprağa zaman iniş fide çimlenme oranı (Mayıs yaklaşık 10-25) bağlıdır. Bu dönemde, toprak, ısındıktan tehlike geçti ve gece donları etmiştir. uygun iniş düzeni - 60 x 40 cm.

yetiştirme

Lahana - çok su seven bitki, bol ve düzenli sulama gerektirir. Aynı zamanda gübreleme gerektirir. Bitki sulama sonra bulutlu havalarda döllenir. Organik ya da kimyasal maddeler toprak kurumasına izin olmayabilir ilaçlar kökleri yakar, çünkü hatırlanmalıdır.

Bir giyinme olarak, kül kullanabilirsiniz zararlılar ile mücadelede aynı zamanlı yardım olarak hangi. haftada bir kez Bunu yapmak için lahana yaprakları kül ile tozunu. yapraklar henüz ıslak iken sabah, sulama veya yağmur sonra geleni yapın. Kül tüm yaprakları iyice sopa.

hasat

Verim Atriya lahana F1, hem de diğer çeşitleri, büyük ölçüde doğru bakım bağlıdır. Yani, bir metrekare ile 4 ve 8 arasında ve hatta mahsulünün 10 kg'a kadar bazı durumlarda toplanabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.