Tarım

Nasıl çilek ekmek için? Nasıl bir arsa seçilir?

Verim meyve bitkileri uyum dikim kurallarına bağlıdır. Birçok bahçıvanlar düzgün çilek bitki nasıl bilmiyorum, bu yüzden sonuçlar bile iyi çeşitleri, hayal kırıklığı vardır. Büyük ve sulu meyveleri elde etmek için, bitkinin çok iyi bakıma ihtiyacı: çilek konsolide edilmeyen yapılandırılmış toprak, besin açısından zengin sever unutmayın vb, su, döller, istasyon seçmek ... Arazi en iyisi, yenilenmelidir onu tahıllar, tahıl ya da baklagiller büyüdü önce eğer. Daha da kötüsü Solanaceae temsilcileriyle durumdur. Siteniz daha önce çilek yetiştirilen ise, geri dönmeden önce en az üç yıl geçmesi gerekir.

Berry bitkileri böceklerin larva büyük hasara neden. Nedenle, sadece düzgün çilek ekmek için değil, aynı zamanda nasıl toprak hazırlama hakkında bilmek önemlidir. Site vahşi alanlara veya tarlaları yakın bulunuyorsa, kara telkurdu larva veya Mayıs böceği olabilir. Böyle bir durumda toprak, bölgeyi kazmak zararlıları seçebilir veya el suya ihtiyaç amonyak suyu 10 m 2 başına 2 litre başına. Yüksek bir seviyede, toprak pH proizvestkovat gerekir. Çilek alan sevdiği için, ayrık otu ve uymuyor diğer çok yıllık yabani otlar ile tıkanmış alanları. Aşırı bir durumda, sen rizom önceden seçmek gerekir, ancak, çünkü kimyasal herbisit kullanımı tavsiye edilmez toksik maddeler meyveler emilir edilebilir.

Bu da yeni konuma alışması belirler, çünkü düzgün çilek bitki hakkında bilinmesi önemlidir. Dikim meyve bitkileri genellikle erken ilkbahar veya erken sonbaharda filizlenir. Biz ekiminin tarım uygulamalarının tüm kurallara uyarsak, çilek hasat ilk yılda getirecektir. Toprak fakat çok ıslak olabilir, ama aşırı kuru yok edilmelidir. Geç ekim bitkilerin ölümüne katkıda bulunabilir çünkü, Ağustos sonu veya Eylül başında toprağa fidan üretmektir en iyisidir.

Bitki alışık var Böylece, konuda bilmek önemlidir çilek bitki nasıl. Fotoğraf siteleri diğer bahçıvanlar topraklarında meyveler yerinin seçimine belirlenmesine yardımcı olacaktır. fidan dikim için sağlıklı kök sistemi ile seçilmelidir. Yoğun yerleştirilen burçlar tavsiye edilmez. Birçok bahçıvanlar nasıl güzel koymak çilek ilgileniyor. Koridor yaklaşık 80-100 cm genişliğinde yapmak ve bitkilerin bir dizi birbirinden 30 cm mesafede ekilir: Bunu yapmak için, aşağıdaki şemaya uyması gerekir.

önce iki gün dikim fidelerin serin bir yerde tutmak gerekir. Site önceden döllenmiş değilse, o zaman kuyu külleri, humus, torf koymak gerekir doğrudan. Arazi nemli fakat ıslak değil tutulmalıdır. fideler kuru toprağa, ancak daha sonra bu su emin olun edilebilir. Bitkiler kök almış, düzgün çilek bitki hakkında bilinmesi önemlidir. Kökler, dikey, bunların uzunluğu geçmemelidir 9 cm. Kök yaka zemin ile aynı seviyede yerleştirilmelidir yerleştirilmelidir. Zemin ıslak kaldığı için ilk iki hafta boyunca, bitkiler o zaman saman yatak malç edebilir, sık sık sulanmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.