SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Safra kesesi tedavisi.

diskinezi gibi bu hastalık safra kesesi, zamanımızda oldukça yaygındır. çoğunluğu kadın olmak üzere ona maruz. Hastalık nedeniyle zayıf kas kontraktil aktivite oluşur safra kesesi. Sonuç salgı çıkış ihlalidir. safra kesesi tedavisi zamanında yapılmalıdır. Bu hoş olmayan komplikasyonları önlemek olacaktır.

Mide safra kesesinden duodenumda gıda isabet ile aktif olarak düşmeye başlar. Bunun nedeni bazı hormonların eylem olduğunu - kolesistokinin. gizli Salgılanan, gastrointestinal sistemde lümen biniyorlar, yiyecekleri sindirmek yardımcı olur. Bu sürecin kalitesi birçok faktöre bağlıdır: safra yollarında durumunu ve kas-iskelet sistemi tonu.

Tedavi safra kesesi nispeten hızlı bir şekilde gerçekleştirildiği hangi hastalığın birinci derece, en sık zihinsel gelişim ve astenikov olan kişilerde görülme. Bu mesane kasılma fonksiyonunun ihlalinin sonucu olarak ortaya çıkar. Bu hastalığın faktörler cinsiyet bezleri, endokrin sistemi hastalıkları, doruk iltihabı içerebilir.

kolit, gastrit, duodenit, enterokolit - İkincil diskinezi ciddi hastalıklara gastrointestinal sistem muzdarip kişilerde daha yaygındır. Gastrik mukozal hücreler artık gerekli hacimde kolesistokinin bertaraf edildiğinde hastalık teşhis edilir.

safra kesesi Diskinezisi. tedavi

Bu hastalıkta temel diyeti. işin hastanın vücuduna geri amacıyla, dinlenme ve çalışma modunu normalleştirmek için ağırlık kaldırma değil ve sinir olmaktan gereklidir. birkaç kez Alım sayısını artırırken Gıda, küçük porsiyonlar halinde alınmalıdır. Kızarmış ve füme gıdalar, alkol, baharatlı gıdalardan kaçınmalıdır. Şiddetli ağrı safra kesesi tedavisi kas gevşetici ve kullanımını gerektirir sakinleştirici ücretleri. Hastalar fizik tedavi, fizyoterapi, kurortolechenie ve balneoterapi tahsis edildi. safra geri ve tyubazh içinden geçtiği doktor gerçekleştirilen duodenum entübasyon, kontrolü altında.

Tedavi safra kesesi halk ilaçları

  • Çok yararlı şalgam, hem haşlanmış ve çiğ. Bu sebze koleretik ve anti-enflamatuar etkisi sahiptir.

  • Her iki saatte bir taze sıkılmış limon suyu, iki çorba kaşığı alınması tavsiye edilir.

  • Karaciğer hepatit, ek olarak, bir koleretik maddesi olarak etkiyen sonra kabak hamuru yeniden elde edebilir. Günlük ürününün yaklaşık 0, 5 kg yemelisin.

  • yemekten önce Yirmi dakika greyfurt suyu bir bardak içmek gerekir.

  • Yemekten sonra lahana turşu bir bardak almak tavsiye edilir.

  • Bu ısındı sütün eşit hacmi ile karıştırılır havuç suyu yarım fincan yemek için günlük olarak yararlıdır. Bu karışım kahvaltı yerine kullanılması tavsiye edilir. Alınan kalori gücü belirli bir miktar sağlamaz ise, kahvaltı için gerekli olduğunu, ancak bir saat içki aldıktan sonra.

  • Salatalık suyu, pancar ve havuç, eşit miktarda karıştırılır ve yemeklerden önce günde üç kez alınan, daha hızlı tedavi safra kesesini uygulamak için yardımcı olacaktır.

  • Yaban turpu yaprak, kökler tarafından doğranmış, votka 0.5 litre bir hafta ısrar etmek gereklidir. Eğer yemeklerden önce günde üç kere gereken araçları alın.

  • Kurutulmuş kuşburnu (100 gr), gerekli öğütülmesi ve şarap (kuru) bir litre dökün. Infused bir ay anlamına gelir ve daha sonra yaklaşık 7 dakika boyunca orta ateşte pişirilir. Daha sonra soğutulur ve süzülür. Yemeklerden önce 50 gram bir kaynatma atın.

  • Gerekli 1.2 incir meyve 0, 5 limon kg ve glikoz aynı miktarda karıştırmak. Sonra, bal altı yemek kaşığı ekleyin ve iyice karıştırın. Limon ve incir bir kıyma makinesine ilerlemek gerekir. Yemek ve en fazla dört kez bir gün önce kabul edildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.