Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Kıssadan hisse yaşamak için yardımcı olur!

Çocukluğundan beri bize Krylov yaşam karakterleri geçmesi. ahlaki masal, bunlardan herhangi genellikle bize, hayat durumları anlaşılması zor bir durumda doğru sonuçlara varmak için yardımcı olur. Fable gibi erken okul yaşındaki okumak! Ve belleğimize bir "çıkmaz" durum olduğunda, akla geldi canlı görüntüler depolamış. Örneğin, ahlak masal yaşamak için paha Ve biz yazar çalışır şaşırtıcı özünü yorgun alamadım.

sonsuz temalar

Pug boş yere bir korkusuz ve cesur etkilemeye çalışırken, fil havlayan, bir şey hatırlamıyorum. Ve birçok inanıyoruz!

maymun gözler ve alay Ondan önce, ayna ekranda onu tanımadı.

Kurt Kuzu o kurt yemek istediği tek gerçeği sorumlu olduğunu, diyor, açıklıyor ...

, Puan değerini bilerek taş üzerine kırmadan O Maymun (ve bu günümüzde özellikle doğrudur!),!

Tüm bu - masal da bilinir. Bunların her birinin ahlaki, kural olarak, hatırlamak yükseltmek için yazar kafiyeli daha ferah kelime veya kelime olduğunu. Biz onu aramak için kullanılan Evet, her ahlaki masal uzun "popüler ifadesi" bir hale geldi! Krylovskaya kelimesi kötü!

Bazı eleştirmenler diyelim ki, Ivan Krylov çocuklar için değil yazdı ve Masalları gerçek anlamı, çocuk anlamıyorum ettiklerini belirtti. Ama ahlaki masal, hemen hemen herkes, hatta bir çocuğa, herkese açıktır, böylece açıkça yazılır! Ve en kısa sürede duymak gibidir: "... Hikayenin özü ..." - Krylov anında geliyordu!

Krylov ve Ezop

Krylov karşılaştırılabilir ünlü Yunan yazar eserleri ile ürün - Ezop (ondan bunları ve "Ezop dili," alegorinin bir dil öbeği gitti). Altıncı yüzyılda masal Ivana Krylova farklı yaşamış Ezop fabl ile karşılaştırıldığında ulusal karakter karakter. Ve ustalıkla kafiyeli Krylov hikayeleri, özlü ifadeler, açıkça okuyucuları hatırlanır sahiptir. Örneğin, "Ant ve Beetle" ve Ezop yönettiği "Ağustos Böceği ile Karınca" Krylov.

'Yusufçuk ve Karınca 've' Ant ve Beetle "

Peki ortak var ve onlar bu eserleri nasıl farklı?

Toplam, şüphesiz, arsa olmadan. Karakterler, aynı zamanda birbirleri ile üst üste gelir. Ama Ezop Beetle karıncalar ve karınca, sırayla, sadece serzeniş açıklamada sınırlıdır sempati ki: "Eğer çalışmış varsa, yemeksiz oturuyor olmazdık" Rus fabulist Kasnak ve parazitler açısından daha zor pozisyonu, "böylece dans edecek, iyi gitmek!"

Benzer Yusufçuk ve böcek şey (bir ve diğeri bunu muhtemelen gerçeği - böcekler), ancak bu ve başka bir durumda onların davranışları, reaksiyon karıncaları neden olur. Ezop durum ahlaki daha esnektir oldukça sempati ima diliyorum. Ve Krylov durumunda, biz doğrudan aşağılamasına ve sel kurbanları Yusufçuk için görünürde herhangi bir sempati olmadan "dans gidin" isteğini görüyoruz.

Buna ek olarak, arsa Krylov gelişimi kafiye olur - ve bir fabl olarak daha iyi kulak hatırlanır! Kanatlar "ulusal gerçekler" masal çizimi bağlama, ulusal görüntüleri kullanma eğiliminde ve bu hikaye bile weightier, daha da parlak olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.