Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Şair Yevgeni Baratınski: biyografi ilişkilendirmek Puşkin

Baratynsky genellikle Aleksandra Sergeevicha Pushkina etrafında insanlar arasında (Delwig ile birlikte) söz etti. Ama oldukça kendine yeten bir şairdi. Biz Rus edebiyatının büyük klasiklerinin takımyıldızında gibi bir filozof ve söz yazarı görünür olmasından gurur duyabilir Evgeniy Abramovich Baratynsky. Biyografi, bu düşünürün çalışmaları kısa bir açıklama - Bu konularla bu makalenin odak. Ben sadece bir estetik açıdan mükemmel şeklinde giyinik olağanüstü fikri keçe âyetinde tarafından oluşturulan özel bir izlenim, kutlamak istiyorum. Çalışmaları yanlış, bütün insanlık dışı reddetmek, ancak hümanizmin ve dokunaklı iyilik dolu.

Çocukluk ve gençlik

kimin biyografi hala maalesef kötü araştırmacılar tarafından anlaşılır Eugene Baratynsky, köy Vyazhlya içinde, Tambov eyaletindeki Mart 1800 yılında doğdu. Ailesi zengin ve soylu insanlardı. Babam emekli bir teğmen general, evliliği onur İmparatoriçe Mari Feodorovny hizmetçi olarak görev önce anne oldu. Erken çocukluk itibaren gelecekteki şair, Fransız ve İtalyan hakim ve St. Petersburg özel pansiyon Almanca öğrendi. 12 yaşına geldiğinde, askeri bir kariyer yapmak Pages Taburuna girmiş ama 1816 yılında çocuk şakalar orada atıldı. O bir şekilde kalmıştır - askerlik basit asker ve 1819 yılında Jaeger Alayı katıldı.

Puflkin'le aşinalık

Bu andan itibaren daha Puflkin'le sonra Delwig ile yakınlaşıyor belgelenmiş ve olur raf Baratynsky, biyografisi tanıdık sonra. Değil mezun Eğitim "basit" Askerler de edebi salonları alınan hale, Gnedich, Kuchelbecker, Jukovski'den dost olmak başlar. O, şiir yazıyor onun tarzı honlama ve yakında kendisini yayınlamaya başlar. Gençlik eserleri dünyanın çok kötümser bir görünüm verir. 1820 yılında astsubay rütbe o Kiumeni (modern Finlandiya) hizmet aktarıldı.

romantik

kuzey doğanın sert ve vahşi güzelliği Baratynsky Rus kasidelerini bazı arkaik formundan çekilmeye zorladı. eserlerinin "Şelale" olarak, "Finlandiya", "Ed" Batı Avrupa romantizmin hüzünlü ruh halini yükseltmek. O basılacak durdurmaz. Özellikle, şiirlerini üretilip Ryleev Besstuzhev edilir antolojisi "Kutup Yıldızı", ortaya çıktı. AS Puşkin övgüyle "Ed" ihsan ve Vyazemsky Baratynsky ile karakterize edilir özgünlük ve kavrama diyalektik kaydetti. Biyografi şair genç aşkı bahseder. Muse o lirik eserler ( "Peri", "Gerekçe") bir sürü adamış olan Genel Zakrevskogo eşidir.

şair

kimin biyografi eserlerinde yansıtılmıştır 1926 yılında Baratynsky, istifa ve Anastasia Lvovna Engelhard evlenir. Evli bir sivil insanın Ölçülen ömür ona sınırlamalar literatürde olmadan teslim fırsatı verir. Dışında küçük şiir biçimlerinden onun meşhur şiirini "Topu", "Bayramları," "cariye yazdım." Kendim ve mensur çalıştı. Böylece, 1831 yılında "Avrupa" dergisinde diye "Yüzük." Diye haber yayınladı Puşkin'in ölümü Baratynsky - bu konuda şairin biyografisi kategoriktir - ağır yaşadı. Neredeyse şiirler yazmak ve yalnızca bir koleksiyon yayınladı vermedi - "Alacakaranlık" (1842). 1843 yılında, o ve eşi yurtdışında seyahate gitti. Paris yılında birçok buluştu Fransız yazarlar (Lamartine, Merimee, Nodier, ve diğerleri). Ama AL Napoli Baratynsky bir acı sinir krizi, ölümcül kocasının sağlığını etkiledi. Ertesi gün, 1844/07/11 yıl, aniden öldü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.