Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Fedor Ivanovich Tyutchev: biyografi, yaratıcılık kısa bir açıklama

Fodor İvanoviç Tyutchev, şiir, biyografi ve aşağıda ele alınacak yaratıcı bir şekilde - çok ilginç bir adam. Hiç şüphe yok aralarında onur en azından bir yerdir, iyi Rus klasiklerinden biri olarak kabul edilir. O bir şair olarak değil aynı zamanda Rusya'nın hizmetinde bir diplomat, hem de (daha az ölçüde de olsa) gibi bir yayıncı ve Bilim Petersburg Akademisi karşılık gelen üyesi olarak sadece ünlüdür. Birçoğunuz gibi yaratıcı insanlarla, kadınlarla yaptığı ilişkileri yaratıcı, diyebiliriz, karışık olduğu ve darkafalı ahlak uymuyor. Biz şairin hayatı ve hata ve trajik anların yolunda idi.

FI Tiutchev, biyografi. ilk yıllarında kısa tarihi

Fedor Tiutchev Aralık 1803 yılında aile emlak Ovstug Bryansk İlçe beşinci ışık gördüm. Biz o bir harika çocuk olduğunu söyleyebiliriz. O, Latince bildiği Horace şiirlerini çevirmek Roma şiir ve 13 yıl içinde düşkündü. Ondört yaşındaki Moskova Üniversitesinin bir denetçi sözel bölüm olmak ve 16 yaşında Rus edebiyatının Lovers Öğrenci Derneği üyesi haline geldi. Rus diplomatik temsilcilerine, Bavyera'da çalışma memuru (serbest rağmen) - 1821 yılında mezun olduktan sonra, Tiutchev kötü yer alır.

Münih ise Tjutchev (kısa biyografi ayrıntıları iletmez) Heine ve Schelling yanı sıra Novalis karşılar. Son sonradan etkisi büyük bir şair için render. 1826 yılında genç bir Rus diplomat Kontes Eleanor Peterson evlenir. Bu evlilikten üç kızı doğmuştur. 1937 yılında, aile uğrar, gemiler içinde harap Baltık Denizi. eşi ve kızları kaydetmek için Tyutchev aynı Ivan Turgenev bir yolcu gemisi yardım döndü. Ama felaket Peterson sağlığı üzerinde ölümcül etkisi olduğunu ve o 1838 yılında öldü.

üç muses

Son zamanlarda dul Barones Pfeffel Ernestine-Dörnberg - tanıklar ve eşi mezarı başında Tiutchev gri gecede döndü söylemek rağmen, Sonraki sene yeni bir evlilik girer. O Eleanor ömrü boyunca onunla temas halinde olduğunu kanıtlar vardır. Bu iki bayandan ek olarak, birçok lirik şiirler, şair belli E. A. Denisevoy ayırdı. Bu üç kadından biri en Tiutchev sevilen Hangi biyografi - hayatının kısa bir tarihçesi - bu konuda sessizdir.

Rusya dön

Tiutchev aktif Batı'da Rusya'nın aktif imajını desteklemek için çalışmalarına yapan 1844 yılına kadar Rusya Dışişleri Bakanlığı talimatı üzerine. Onun ilk gazetecilik çalışmalarını yazıyor: "kral tarafından Note '' Rusya ve Devrim" ve diğerleri "Bay Dr. Kolb mektup". Rusya'da, bu Dışişleri Bakanlığı üst düzey sansürcünün gerçekleşti. 1858 yılında Devlet Konseyi üyesidir rütbesine kadar yükseldi. rijit sansürün Rus imperstva ateşli bir savunucusu olan Tiutchev hala Belinsky'nin daire içinde dahildir ve "Çağdaş" dergisinde yayınlanan (şairin kısa biyografi tuhaflıklar dolu). Aralık 1872 yılında hükümdarlık Meclis sağlığında keskin bozulma hissetti. O baş ağrısı izledi, sol elin hassasiyetini kaybetmiş görme zayıflattı. 1 Ocak 1873 o bir felç, yarım felç şair vardı. 15 Temmuz Aynı yıl Tiutchev öldü ve o Tsarskoye Selo oldu. Klasik Novodevichy mezarlığına gömüldü.

şair Tiutchev: biyografi ve eserleri

Araştırmacılar çalışır ve stil Tiutchev yaratıcısı onun yolu üç dönemlere ayrılabilir düşünüyorum. (1820 kadar) Gençlik şiirleri tarzında Arkaik. İkinci dönem (1820-40 inci yıl.) - bu odic şiir, hangi Avrupa romantizmin iç içe özellikleri içinde. Üçüncü ayet yazılı bir 10 yıllık bir aradan sonra olgun dönemini (1850-1870) başlar. Düzenlendi "Denisevsky döngüsü" aşk şiir, politik eserler yazılmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.